KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

NIEMCY – JAK WALCZĄ Z ZARAZĄ CONVID-19 – CO MOŻNA CZEGO NIE MOŻNA W POSZCZEGÓLNYCH LANDACH – CZYLI MĄDRZE I NIE UPIERDLIWIE GŁUPIO .. A W PL ??

W całych Niemczech wprowadzono ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa. Zasadniczo wzywa się obywateli do ograniczenia do niezbędnego minimum kontaktów z osobami spoza własnego gospodarstwa domowego. W poszczególnych krajach związkowych przepisy mogą się od siebie nieco różnić. Na przykład w niektórych landach opuszczenie własnego domu jest dozwolone tylko wtedy, gdy istnieje ku temu uzasadniony powód, którym może być np. droga do pracy lub spacer na świeżym powietrzu

uzasadnionym powodem jest spacer !! na słoneczku i w lesie i gdzie chcesz !!

PLAN FEDERALNY OGÓLNOKRAJOWY

Dziewięciopunktowy plan przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Niemczech

Rząd Niemiec wprowadził dziewięciopunktowy plan przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, który zawiera następujące punkty:

  1. Wzywa się obywateli do ograniczenia kontaktów z osobami spoza ich własnego gospodarstwa domowego do absolutnie niezbędnego minimum.
  2. W miejscach publicznych, należy zachować w miarę możliwości minimalną odległość co najmniej 1,5 metra od osób nie należących do własnego gospodarstwa domowego.
  3. Pobyt w przestrzeni publicznej jest dozwolony tylko w samotności, w gronie domowników lub z jedną osobą nie należącą do wspólnego gospodarstwa domowego.
  4. Droga do pracy, opieka w nagłych wypadkach, zakupy, wizyty u lekarza, udział w zebraniach, niezbędne spotkania i egzaminy, pomoc innym lub indywidualne uprawianie sportu i ruch na świeżym powietrzu, jak również inne czynności mogą oczywiście nadal być wykonywane, jeżeli jest to niezbędnie konieczne.
  5. Ze względu na powagę sytuacji, niedopuszczalne jest świętowanie grup ludzi w miejscach publicznych, mieszkaniach i prywatnych instytucjach. Naruszenia ograniczeń kontaktów powinny być monitorowane przez służby porządku publicznego i policję, a w przypadku złamania tych ograniczeń powinny być nakładane sankcje.
  6. Zakłady gastronomiczne powinny pozostać zamknięte. Nie dotyczy to punktów sprzedających dania na wynos w celu spożycia ich w domu.
  7. Firmy świadczące usługi w zakresie pielęgnacji ciała, takie jak zakłady fryzjerskie, studia kosmetyczne, gabinety masażu, studia tatuażu i podobne placówki, muszą pozostać zamknięte ze względu na niemożliwość zachowania wymaganej odległości fizycznej przy świadczeniu usług w tym sektorze. Nadal można wykonywać niezbędne zabiegi medyczne.
  8. We wszystkich zakładach, a zwłaszcza tych otwartych dla publiczności, ważne jest przestrzeganie zasad higieny i stosowanie skutecznych środków ochrony dla pracowników i gości.
  9. Powyższe regulacje będą obowiązywać przynajmniej do końca Świąt Wielkanocnych (Merkel potwierdza: Ograniczenia w kontaktach obowiązują również w okresie Świąt Wielkanocnych!).

PLAN RZĄDÓW POSZCZEGÓLNYCH LANDÓW 

Kraje związkowe udostępniają informacje na temat koronawirusa na specjalnych, codziennie aktualizowanych  stronach internetowych. Co więcej, pojawiają się tam gotowe zestawienia często zadawanych pytań i odpowiedzi oraz udostępniane są specjalnie dedykowane infolinie.

Poniżej znajduje się przegląd regulacji, które obowiązują w różnych krajach związkowych Niemiec oraz linki do stron, na których można uzyskać dokładne informacje.

.

źródło: www.zdf.de

One thought on “NIEMCY – JAK WALCZĄ Z ZARAZĄ CONVID-19 – CO MOŻNA CZEGO NIE MOŻNA W POSZCZEGÓLNYCH LANDACH – CZYLI MĄDRZE I NIE UPIERDLIWIE GŁUPIO .. A W PL ??

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: