DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Ocalony z koronawirusa:- „W mojej krwi mogą być odpowiedzi””

NEW YORK (AP) – Tiffany Pinckney pamięta strach, gdy COVID-19 wstrzymał oddech. Kiedy więc wyzdrowiała, matka z Nowego Jorku stała się jedną z pierwszych ocalałych w kraju, która oddała krew, aby pomóc leczyć innych ciężko chorych pacjentów.

„Zdecydowanie przytłaczające jest to, że w mojej krwi mogą znajdować się odpowiedzi”, powiedział Pinckney dla The Associated Press.

banner-wizytowka-1580899038

Lekarze na całym świecie odkurzają stuletnie leczenie infekcji: infuzje plazmy krwi z cząsteczkami odpornościowymi, które pomogły ocalałym pokonać nowy koronawirus. Nie ma dowodów, że to zadziała. Ale byli pacjenci w Houston i Nowym Jorku byli dawcami dawnymi, a teraz szpitale i centra krwi przygotowują się na potencjalnie setki osób, które przeżyły.

„Istnieje ogromne wezwanie do działania” – powiedział dr David Reich, prezes nowojorskiego szpitala Mount Sinai Hospital, który ogłosił, że Pinckney wyzdrowiała i pobiegła w poszukiwaniu krwi. „Ludzie czują się bardzo bezradni wobec tej choroby. I to jest jedna rzecz, którą ludzie mogą zrobić, aby pomóc innym ludziom. ”

W trakcie rozpoczynania leczenia „mamy nadzieję, że to zadziała”, powiedział.

To, co książki historyczne nazywają „surowicą rekonwalescencyjną”, było najbardziej znane podczas pandemii grypy w 1918 r., A także przeciwko odrze, bakteryjnemu zapaleniu płuc i wielu innym infekcjom, zanim pojawiła się współczesna medycyna. Dlaczego? Kiedy dochodzi do infekcji, organizm zaczyna wytwarzać białka zwane przeciwciałami specjalnie zaprojektowanymi do zwalczania tego zarazka. Przeciwciała te unoszą się we krwi ocalałych – szczególnie w osoczu, żółtawej płynnej części krwi – przez miesiące, a nawet lata.

Kiedy wybuchają nowe choroby, a naukowcy walczą o szczepionki lub leki, jest to „środek zapobiegawczy, który możemy szybko wprowadzić w życie” – powiedział dr Jeffrey Henderson z Washington University School of Medicine w St. Louis, który pomaga w rozwoju ogólnokrajowej badanie.

„To nie jest lekarstwo samo w sobie, ale raczej sposób na zmniejszenie ciężkości choroby”, powiedział Henderson.

Lekarze nie wiedzą, jak długo utrzymają się przeciwciała ocalałych przeciwko COVID-19.

Ale na razie „są najbezpieczniejsi na ulicy”, powiedziała dr Rebecca Haley z Bloodworks Northwest w Seattle, która pracuje nad identyfikacją dawców. „Nie zrobilibyśmy sobie krzywdy w dostarczaniu przeciwciał dla siebie”.

W ubiegłym tygodniu Urząd ds. Żywności i Leków powiedział szpitalom, jak szukać indywidualnego pozwolenia na nagłe wypadki w celu użycia plazmy rekonwalescencyjnej, a Houston Methodist Hospital i Mount Sinai skorzystali z tej szansy.

Zdesperowana opinia publiczna odpowiedziała: rodziny zabierały się do mediów społecznościowych, aby błagać w imieniu chorych bliskich, a ludzie wracali do zdrowia, pytając, jak mogą przekazać darowiznę. Według Michigan State University ponad 1000 osób zapisało się do samego Narodowego projektu rekonwalescencji plazmy COVID-19 . Tę grupę utworzyły dziesiątki szpitali, aby pobudzić dawstwo osocza i badania.

Niedoszli dawcy nie mogą po prostu pojawić się w ośrodku krwi. Osoby ze sprawdzoną infekcją, które od kilku tygodni są wolne od objawów, muszą przejść testy, aby upewnić się, że wirus zniknął. Muszą także być wystarczająco zdrowi, aby spełnić inne wymagania dotyczące dawstwa krwi – oraz uzyskać dodatkowy test, aby sprawdzić, czy poziom przeciwciał jest wystarczająco wysoki.

„Nie chcesz brać osocza od kogoś, kto miał przeciętną odpowiedź immunologiczną. To nie byłoby pomocne – powiedziała dr Julie Ledgerwood z National Institutes of Health.

W zeszłym tygodniu chińscy lekarze poinformowali, że około pięciu pacjentów, którym podano rekonwalescencyjne osocze, wykazało pewną poprawę około tydzień później. Ale otrzymali również inne terapie i bez rygorystycznych badań nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy plazma ma znaczenie.

Planowane są badania w celu przetestowania rekonwalescencji plazmy pod kątem regularnej opieki u chorych pacjentów i zapobiegania infekcjom wśród osób o wysokim ryzyku narażenia, takich jak pracownicy służby zdrowia.

Inne podejście: hiszpański producent plazmy Grifols zamierza skoncentrować plazmę dawcy w fabryce w Karolinie Północnej, tworząc wersję z dużą dawką, która również wymagałaby przetestowania.

Osobno badacze NIH mierzą poziom przeciwciał osób, które przeżyły, aby dowiedzieć się, jak silne muszą być opracowywane szczepionki w celu ochrony. Inne zespoły, w tym na uniwersytecie Tsinghua w Pekinie, polują, które przeciwciała są najsilniejsze, aby skopiować je w laboratorium i zamienić w leki.

Ale darowizny od ludzi takich jak Pinckney mogą być wykorzystane tak szybko, jak centra krwi mogą to przetworzyć. Zachorowała w pierwszym tygodniu marca. Najpierw pojawiła się gorączka i dreszcze. Nie mogła złapać oddechu, a głęboki oddech spowodował bóle w klatce piersiowej. Samotna matka martwiła się o swoich synów, 9 i 16 lat.

„Pamiętam płacz i modlenie się na podłodze w łazience” – powiedział 39-latek.

Kiedy więc Mount Sinai, który ją zdiagnozował, zadzwonił do Pinckney, aby sprawdzić, czy odzyskała zdrowie i zapytał, czy rozważy darowiznę, nie zawahała się.

„To upokarzające. A dla mnie to także latarnia nadziei dla kogoś innego – powiedziała.

___

Neergaard poinformował z Waszyngtonu. Autor krajowy AP Allen G. Breed w Karolinie Północnej przyczynił się do powstania tego raportu.

zrodlo:apnews

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: