DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„O tym, jak w „Simpsonach” przewidziano przyszłość”

Fani kultowego amerykańskiego serialu komediowego są zdania, że przewidziano w nim nadejście koronawirusa. „The Simpsons” pojawiają się od 31 sezonów. Czy faktycznie prorocze były niektóre z przedstawionych tam historii? Oceńcie sami.O tym, jak w Kultowy serial animowany znają chyba wszyscy. (Fot. Facebook/The Simpsons)

Goszczący na ekranach telewizorów nieprzerwanie od 1989 roku serial komediowy jest animacją. Ale nie taką jak „Bolek i Lolek” czy „Reksio”. Bynajmniej. Ta „bajka” jest dla dorosłych, nie dla dzieci. Nie bez kozery, bowiem jej twórcą jest Matt Groening – autor „Futuramy”.

banner-wizytowka-1580899038

Akcja serialu, którego bohaterami są Homer, Marge, Bart, Lisa i Maggie oraz ich przyjaciele i sąsiedzi, toczy się w amerykańskim Springfield. I chociaż jest to satyryczne spojrzenie na amerykański styl życia oraz kulturę, wielbiciele rodzinki Simpsonów doszukali się w fabule kilku spełnionych przepowiedni…

Świat na poważnie wziął te przepowienie dopiero po wygranych przez Donalda Trumpa wyborach prezydenckich. Jego kadencja w Białym Domu została przewidziana w 2000 roku w epizodzie „Bart to the Future”, a ziściła się 7 lat później. Czego nie przypuszczano to, że Trump będzie chciał kupić Grenlandię.

Jest rok 1995. W odcinku „Lisa’s Wedding” po raz pierwszy możemy zobaczyć telefony (jeszcze z tarczą) posiadające ekrany i narzeczonego Lisy, który dzwoni używając swojego zegarka. Pierwsze smartwatche powstały jednak dopiero osiemnaście lat później!

Latorośl Homera i Marge była też bohaterką odcinka „Lisa Goes Gaga”, w którym słynna piosenkarka „lata” nad publicznością podczas koncertu w Springfield. Pięć lat później w trakcie przerwy w meczu Super Bowl Lady Gaga faktycznie „przelatywała” nad publiką. Ciekawe, czy inspiracji do show Gaga nie zaczerpnęła właśnie z „Simpsonów”? Warto wspomnieć, że animowana Gaga mówi głosem prawdziwej artystki.

Bohater jednego z odcinków w serii z 2002 roku, Mick Jagger, wręcza Homerowi kurtkę z napisem „Guitar Hero”. Minęły zaledwie 3 lata, gdy gra dokładnie o takim tytule biła rekordy popularności.

W odcinku „Homer and Apu” z 1994 roku, Homer na prośbę policjanta założył kapelusz z zamontowaną kamerą, by przyłapać Apu sprzedającego zepsute jedzenie „na gorącym uczynku”. Na spełnienie tej wizji trzeba było czekać aż lat dwadzieścia, kiedy to GoPro znalazło się w kaskach wielu sportowców ekstremalnych.

„The Simpsons” przewidzieli także epidemię wirusa Eboli w 2014 roku. W jednej ze scen z odcinka „Lisa’s Sax” (1993 rok) Marge trzyma w dłoniach książkę, której tytuł brzmi ni mniej, ni więcej: „Curious George and the Ebola virus” (Ciekawski George i wirus Ebola”)!

Matt Abram Groening jest amerykańskim twórcą filmów animowanych, producentem telewizyjnym i pisarzem oraz „ojcem” Simpsonów.
(Fot. Facebook/The Simpsons).

Sezon zatytułowany „Marge w kajdanach” („Marge in Chains”) wyemitowano po raz pierwszy 6 maja 1993 roku. Stosunkowo niedawno zwrócono jednak uwagę na jeden z odcinków tej serii, który przedstawia… globalną pandemię. Homer i inni mieszkańcy Springfield zamówili reklamowaną w telewizji wyciskarkę do soków, która produkowana była w Osace.

Jeden z japońskich pracowników pakujących wyciskarki poprosił kolegę, by ten nie zgłaszał przełożonemu, że zachorował na grypę. Chwilę później kichnął na paczkę zaadresowaną do Homera. Dalej to już chyba wiecie (może oglądaliście) – głowę rodziny Simpsonów, a potem i kolejnych mieszkańców miasteczka zaatakowały „zielone chmury wirusa” wydostające się z zamówionych paczek. Nic to, że Wuhan w Chinach dzieli od Osaki ponad 2000 km.

Zresztą wątki dotyczące wirusów przewinęły się w kilku odcinkach, jednak żadnego z nich nie nazwano „koronawirusem”. Kadr z prezenterem serwisu informacyjnego sprzed 27 lat został ostatnio przerobiony. W oryginale na ekranie widnieje napis „apocalypse meow”, czyli „kocia apokalipsa”.

Pamiętajcie jednak, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) obaliła nieprawdziwe twierdzenie, że ​​ludzie mogą się zarażać koronawirusem poprzez przesyłki z Chin…

A skoro już przy pandemii jesteśmy warto wspomnieć, że fragment poświęcony Tomowi Hanksowi pojawił się de facto w filmie „Simpsonowie: Wersja kinowa” a nie samym serialu.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z Facebooka „The Simpsons”.

zrodlo:londynek

miejsce-na-reklame.

One thought on “„O tym, jak w „Simpsonach” przewidziano przyszłość”

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: