DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
CHANGE SITE LANGUAGE M-forum ENTER

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Jak chronić swój dom przed promieniowaniem elektromagnetycznym.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
Chroń się przed polami elektromagnetycznymi masztów telefonów komórkowych, sieci WiFi itp. z innowacyjnymi materiałami ekranującymi. Jak stosować specjalne farby odblaskowe, folie okienne, tkaniny, zadaszenia, zasłony i siatki.ELEKTROMAGNETYKA:

Jak zmierzyć poziomy promieniowania w mojej przestrzeni, aby sprawdzić, czy istnieje powód do osłony?

Możesz mierzyć poziomy promieniowania w swoich przestrzeniach za pomocą miernika promieniowania wysokiej częstotliwości i miernika promieniowania niskiej częstotliwości.

Jak chronić przestrzeń przed promieniowaniem masztów telefonów komórkowych, bezprzewodowych sieci internetowych (Wi-Fi), telefonów bezprzewodowych itp .;

Promieniowanie bezprzewodowe dociera do budynku z łatwością przez okna (chyba, że ​​szkła mają metalową powłokę) i są do pewnego stopnia blokowane przez ściany w zależności od grubości i rodzaju materiału konstrukcyjnego.

Materiały ekranujące elektromagnetyczne to specjalne tkaniny, folie okienne, siatki, tapety i farby, które ze względu na swój specjalny skład przewodzą ponad 99% promieniowania bezprzewodowego.

 • Folie okienne z metalową powłoką lub zasłony ze specjalnym splotem miedzi i srebra są umieszczane na oknach, co znacznie zmniejsza poziomy promieniowania z powodu zewnętrznych źródeł promieniowania (np. Masztów telefonów komórkowych), ponieważ okna są najbardziej wrażliwymi punktami penetracji promieniowania bezprzewodowego.

zasłony promieniujące:

 • Ściany budynków odbijają część zewnętrznego promieniowania bezprzewodowego, w zależności od grubości i rodzaju materiału konstrukcyjnego. Malując ściany elektromagnetyczną farbą ekranującą, możemy osiągnąć jeszcze większą redukcję promieniowania w przestrzeni, co jest zwykle pożądane, gdy w pobliżu znajduje się źródło (np. Maszty telefonów komórkowych w odległości <200 m). Farbę można stosować nawet na podłodze. Farby te zapewniają wyższe współczynniki tłumienia promieniowania, nawet w przypadku promieniowania o bardzo wysokiej częstotliwości, a jednocześnie chronią przed polami elektrycznymi o niskiej częstotliwości (np. Przed drutami, urządzeniami elektrycznymi itp.).

malowanie raditionshielding:

 • Na ścianach, które nie są jeszcze otynkowane lub na podłogach, które nie zostały ułożone, można umieścić specjalną siatkę ze stali nierdzewnej. Ta siatka jest wykonana ze stali nierdzewnej, dzięki czemu można ją łatwo stosować na zewnątrz (np. Przybijając ją do ścian zewnętrznych).
 • Elektromagnetyczną tkaninę ekranującą, która odbija promieniowanie bezprzewodowe, można umieścić pod sofą lub łóżkiem, gdy źródło promieniowania znajduje się poniżej (np. Modem bezprzewodowy od sąsiada).
 • Praktyczne rozwiązanie dla sypialni oferuje osłonięte zadaszenia łóżek. Hamują przenikanie promieniowania ze wszystkich kierunków, z wyjątkiem dna łóżka (ale pod łóżkiem można umieścić materiał ochronny). Dzięki takim zadaszeniom masz minimalne zakłócenia snu z obecnych i przyszłych bezprzewodowych źródeł promieniowania i codziennie robisz sobie przerwę od zanieczyszczenia elektromagnetycznego.

radiacjehieldigncanopies:

Rzeczywista szybkość tłumienia promieniowania zależy od odbicia zapewnianego przez każdy materiał, ale także od pokrycia powierzchni. Każde nieekranowane miejsce jest potencjalnym punktem penetracji, który może zmniejszyć lokalny lub ogólny wynik projektu ekranowania.

Zastosowanie głównych materiałów ekranujących, które zapewniają współczynniki ekranowania 20-40dB (farby, folie okienne, zasłony, zadaszenia i siatki) na ponad 50% powierzchni, zwykle oznacza praktyczne zmniejszenie wartości promieniowania o ponad 90%. W przypadku wyższych wskaźników ekranowania> 99%, które są zwykle pożądane przy rejestrowaniu wartości> 10 000 mikrowatów / m2, zalecamy użycie materiałów zapewniających tłumienie> 50dB (specjalne tapety, zadaszenia i zasłony) lub kombinacji materiałów (np. G , folia na zasłony i okna) oraz większy nacisk na zapobieganie nieosłoniętym otworom.

W przypadku ekranowania przed zewnętrznymi źródłami promieniowania największą redukcję osiąga się, osłaniając okna, ściany i dachy od strony źródła. Osłaniając i inne strony przestrzeni, zmniejszamy również penetrację promieniowania przez odbicia. Osłonięcie wszystkich stron stanowi prewencyjny środek ochrony przed możliwością przyszłej obecności nowych źródeł promieniowania.

Rozwiązania w zakresie ekranowania elektromagnetycznego są szczególnie zalecane w sypialniach, ponieważ sztuczne zakłócenia elektromagnetyczne są uważane za bardziej obciążające w krytycznych godzinach snu.

Zwykłe metalowe siatki, ze względu na duży otwór, zapewniają niski wskaźnik ekranowania, szczególnie przy wysokich częstotliwościach. Ponadto materiały takie jak folia aluminiowa nie są odpowiednie do stosowania jako materiały ochronne, ponieważ nie są oddychające, często zatrzymują wilgoć (powodując pleśń w ścianach) i z czasem ulegają utlenianiu.

Gdzie zwykle stosuje się rozwiązania w zakresie ekranowania elektromagnetycznego o wysokiej częstotliwości?

 • W domach przylegających do masztów telefonów komórkowych, anten radiowych itp. (Najbardziej obciążone są pokoje z oknami, które mają wizualny kontakt z anteną).
 • W budynkach mieszkalnych ze względu na obecność wielu telefonów bezprzewodowych i bezprzewodowych sieci internetowych.
 • W gęsto zaludnionych obszarach z powodu obecności większej liczby masztów do telefonów komórkowych.
 • Na wyższych piętrach budynków, które są bardziej narażone na wszelkiego rodzaju promieniowanie bezprzewodowe niż parter lub piwnica.
 • W szkołach, żłobkach, oddziałach położniczych, szpitalach, domach opieki itp. ze względu na większą wrażliwość dzieci, płodów, kobiet w ciąży, chorych i starszych na promieniowanie bezprzewodowe.
 • W hotelach, spa, centrach medycznych, klinikach itp. które chcą stworzyć zero bezprzewodowych stref promieniowania.
 • W budynkach biurowych o dużym wykorzystaniu urządzeń bezprzewodowych w otoczeniu.
 • W domach z drewna lub o cienkich ścianach, w których promieniowanie bezprzewodowe łatwo przenika.

Materiały ekranujące są jedynym rozwiązaniem chroniącym przed ciągłym wzrostem zanieczyszczenia elektromagnetycznego z masztów telefonów komórkowych, anten nadawczych, bezprzewodowych sieci internetowych (WI-FI), telefonów bezprzewodowych, satelitów, radarów, sieci WI-MAX (szeroki zasięg WI-FI) , anteny ministerstw, ambasad, wojska, amatorskie anteny radiowe, policję, prywatne firmy ochroniarskie, firmy transportowe i sieci łączności taksówkowej, inteligentne liczniki i wiele innych aplikacji bezprzewodowych.

„Głównym współczesnym zagrożeniem dla zdrowia społeczeństwa jest wytwarzany przez człowieka„ elektrosmog ”. To niejonizujące zanieczyszczenie elektromagnetyczne pochodzenia technologicznego jest szczególnie podstępne, ponieważ wymyka się wykryciu przez zmysły – okoliczność, która generalnie sprzyja raczej kawalerskiemu nastawieniu, szczególnie w odniesieniu do konieczności zapewnienia odpowiedniego stopnia osobistego ochrona Jednak natura zanieczyszczenia jest taka, że ​​dosłownie „nie ma gdzie się ukryć”. Dr. Gerard Hyland, Biofizyka, University of Warwick, 2-krotny kandydat do nagrody Nobla Medycyna [1]

Jak chronić przestrzeń przed promieniowaniem linii wysokiego napięcia, transformatorów, paneli elektrycznych itp.?

Źródła te wytwarzają pola magnetyczne z powodu upływu prądu i pól elektrycznych z powodu obecności napięcia.

Ekranowanie pól magnetycznych:

Pola magnetyczne przenikają bez większego wpływu na większość materiałów .

Materiały ekranujące magnetycznie mają bardzo wysoką przepuszczalność i „ciągną” linie pola magnetycznego, zmuszając je do ich przejścia, zmniejszając w ten sposób wartości pola magnetycznego w pozostałej części przestrzeni. Są również bardzo drogie.

Materiały takie jak miedź, ołów lub aluminium nie są odpowiednie do ekranowania pól magnetycznych, jak uważa wielu ludzi, ponieważ mają bardzo niską przepuszczalność (przepuszczalność względna ~ 1). Materiały ekranujące magnetycznie to stopy metali, ceramika itp. o znacznie wyższej przepuszczalności (względna przepuszczalność> 2000).

W pokojach z oknami zwykle wymagana jest osłona okien, aby uzyskać znaczną redukcję. Alternatywnie możesz stworzyć określone struktury, które obejmują tylko niektóre obszary (np. Stanowisko pracy, łóżko itp.).

Ze względu na ograniczenia związane z kosztami i efektywnością ich stosowanie jest zalecane tylko w przypadkach bardzo wysokich wartości promieniowania, gdy nie jest możliwe oddalenie się od źródła.

Ochrona przed małymi transformatorami, silnikami i panelami elektrycznymi jest stosunkowo łatwiejsza, ponieważ możesz osłonić źródło zamiast całego pomieszczenia.

Ekranowanie pól elektrycznych:

Linie pól elektrycznych są kierowane od wyższych do niższych punktów napięcia i przyciągane są do uziemionych materiałów przewodzących.

Zatem pola elektryczne z powodu linii wysokiego napięcia zwykle nie wpływają na wszystkie wnętrza sąsiednich budynków, ponieważ są uziemione przez większość materiałów budowlanych (możliwy wyjątek: domy drewniane).

Jednak na obszarach zewnętrznych w pobliżu linii wysokiego napięcia pola elektryczne mogą być wysokie. Pola elektryczne można zmniejszyć, umieszczając drzewa lub inne uziemione obiekty przewodzące (np. Siatkową stal nierdzewną) naprzeciwko linii wysokiego napięcia.

Wewnętrzne pola elektryczne, które są spowodowane urządzeniami elektrycznymi, budującymi kablami instalacyjnymi, panelami elektrycznymi itp. Wygodnym rozwiązaniem dla ich ekranowania pól elektrycznych jest użycie przewodzącej farby lub zadaszenia łoża przewodzącego, które są uziemione i ciągną pola elektryczne.

3) Co to jest klatka Faradaya, jak ją zbudować?

Klatka Faradaya nazywana jest każdą przewodzącą powłoką, która pokrywa wszystkie powierzchnie obszaru i osłania większość rodzajów sztucznego promieniowania elektromagnetycznego (wyjątek: pola magnetyczne niskiej częstotliwości).

Aby stworzyć klatkę faradaya, należy pokryć każdą powierzchnię pomieszczenia uziemionymi materiałami ochronnymi (farba, siatka itp.).

Przewodzące zadaszenia baldachimów łóżka są łatwym rozwiązaniem do stworzenia klatki Faradaya w obszarze łóżka.

Stworzenie klatki Faradaya służy do:

 • ochrona wrażliwego na zakłócenia elektromagnetyczne sprzętu elektronicznego w laboratoriach, szpitalach, centrach diagnostycznych, studiach nagraniowych itp.
 • unikanie kradzieży danych bezprzewodowych z budynków firmowych, instalacji wojskowych itp.
 • utrzymanie funkcjonalności urządzeń elektrycznych, samochodów itp. podczas burzy słonecznej lub geomagnetycznej (miały miejsce w najnowszej historii, powodując poważne szkody i uważa się, że mogą wystąpić w najbliższej przyszłości) lub z powodu emitowania EMP (impulsu elektromagnetycznego) w przypadku wojny z bronią elektromagnetyczną lub jądrową (popularna teoria głównie w USA)

[1] GJ Hyland, University of Warwick, Międzynarodowy Instytut Biofizyki, Fizjologiczne i środowiskowe skutki niejonizującego promieniowania elektromagnetycznego ” http://www.feb.se/EMFguru/EMF/Physiological.html

LINK:
https://www.home-biology.com/electromagnetic-shielding-guide/how-to-shield-your-house-from-eleectromagnetic-fields
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: