DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

WIRUS WYWOŁUJĄCY COVID-19 JUZ ZMUTOWAŁ SĄ PIERWSI WYKRYCI CHORZY

Badacze z Chin opisali rzadki przypadek pacjenta przewlekle chorego na COVID-19, u którego zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 utrzymywało się 49 dni. Naukowcy ostrzegają, że takie osoby mogą mieć o wiele dłuższą zdolność do infekowania otoczenia – pisze „South China Morning Post”.

banner-wizytowka-1580899038

„South China Morning Post” opisuje wnioski, do jakich doszli badacze z Wojskowego Uniwersytetu Medycznego w Chongqing, ze Szpitala nr 967 Chińskiej Armii i Generalnego Szpitala Chińskiej Armii w Wuhan.

Naukowcy uważają, że zaobserwowany przez nich przypadek mężczyzny, u którego zakażenie utrzymywało się przez 49 dni, wskazuje na możliwość mutacji koronawirusa SARS-CoV-2. Jak informują, zbadany przez nich patogen ma niską toksyczność, ale przedłużoną żywotność.

Mężczyzna w średnim wieku, o którym piszą badacze, nie wykazywał ciężkich objawów COVID-19. Sporadycznie występowała u niego podwyższona temperatura, nie miał kaszlu, dreszczy czy duszności.

Zdaniem chińskich naukowców, wirus i jego nosiciel przez wiele dni żyli niemal w symbiozie.

Regularna terapia nie przynosiła efektów, dlatego lekarze zdecydowali się na podanie osocza od innych wyleczonych z COVID-19. Dopiero po tej terapii testy na obecność koronawirusa w organizmie dały u mężczyzny wynik negatywny.

Naukowcy ostrzegają: Trudniej go wyeliminować

„South China Morning Post” pisze, że był to najdłuższy znany dotąd przypadek „pozbywania się wirusa” u pacjenta, który ostatecznie został wyleczony z COVID-19.

Obserwacje kliniczne wykazały, że średni czas żywotności koronawirusa u pacjentów, którzy zostali wyleczeni, wynosił około 20 dni. Najdłuższe odnotowane wcześniej zakażenie utrzymywało się 37 dni. „Zwykle również im dłużej wirus utrzymywał się w organizmie, tym pacjent trudniej przechodził chorobę” – czytamy.

Nowy przypadek 49-dniowej infekcji może – zdaniem naukowców – wskazywać na nowy, łagodny podtyp wirusa, który ma niższą toksyczność, przez co jest mniej szkodliwy dla nosiciela, ale trudniej go wyeliminować.

Badacze z Chin ostrzegają, że w społeczeństwie może być więcej „przewlekle zakażonych pacjentów”, którzy nieświadomie przenoszą infekcje, utrudniając walkę z epidemią.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-mutuje-rzadki-przypadek-pacjenta-z-chin,nId,4415455#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: