KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

„Europa stoi w obliczu kryzysu na OIOM-ie, pędzi do budowy szpitali polowych”

RZYM (AP) – W obliczu gwałtownego wzrostu zapotrzebowania na łóżka szpitalne na oddziałach intensywnej opieki nad narodami europejskimi buduje się i wynajmuje, wyrzucając razem prowizoryczne szpitale i wysyłając pacjentów z koronawirusem z przytłoczonych miast szybkimi pociągami i wojskowymi odrzutowcami. Kluczowe pytanie brzmi, czy będą w stanie znaleźć wystarczającą ilość zdrowego personelu medycznego, aby wszystko działało.

Nawet gdy wirus spowolnił wzrost w przytłoczonych Włoszech i Chinach, gdzie po raz pierwszy się pojawił, szpitale w Hiszpanii i Francji osiągnęły punkt krytyczny, a USA i Wielka Brytania przygotowały się na nadchodzące fale desperacko chorych.

„Czujemy się, jakbyśmy byli w kraju trzeciego świata. Nie mamy wystarczającej ilości masek, wystarczającego sprzętu ochronnego, a do końca tygodnia możemy również potrzebować więcej leków ”- powiedział ratownik z Paryża Christophe Prudhomme.

W niezwykłej sytuacji bogate gospodarki, w których eksplodowały przypadki wirusów, chętnie korzystają z pomocy mniej zamożnych. W środę Rosja wysłała sprzęt medyczny i maski do USA. Kuba wysłała lekarzy do Francji. Turcja wysłała cały zestaw masek, kombinezonów przeciwgazowych, gogli i środków dezynfekujących do Włoch i Hiszpanii.

Londyn dzieli zaledwie kilka dni od otwarcia tymczasowego szpitala na 4000 łóżek, zbudowanego w ogromnym centrum kongresowym, w celu przyjmowania niekrytycznych pacjentów, dzięki czemu brytyjskie szpitale mogą zwolnić miejsce i wyprzedzić spodziewany popyt na wirusy. Mimo to istnieją obawy dotyczące znalezienia tysięcy pracowników medycznych, którzy będą go prowadzić.

Hiszpania już zwiększyła liczbę łóżek szpitalnych o 20%. Dziesiątki hoteli w Hiszpanii zostały zamienione na sale rehabilitacyjne, a władze budują szpitale polowe w centrach sportowych, bibliotekach i halach wystawowych.

Jednak w chwili obecnej największą potrzebą Europy są oddziały intensywnej terapii, które są niezbędne w pandemii, w której dziesiątki tysięcy pacjentów szybko zapadają w stan ostrej niewydolności oddechowej. Te jednostki OIOM są znacznie trudniejsze do szybkiego złożenia razem niż standardowe łóżka szpitalne.

Mediolan otworzył we wtorek miejski oddział intensywnej terapii na miejskich terenach targowych dla 200 pacjentów, wraz z apteką i oddziałami radiologicznymi. Oczekuje, że ostatecznie zatrudni około 900 pracowników. Ten ruch nastąpił po tym, jak sytuacja zdrowotna stała się ekstremalna we włoskim regionie Lombardii, gdzie ciała przelewały się w kostnicach, w kościele gromadziły się trumny, a lekarze byli zmuszeni decydować w niektórych przypadkach, który desperacko chory dostanie aparat oddechowy.

„Nie jesteśmy szczęśliwi, że to zrobiliśmy” – powiedział Enrico Pazzali, szef fundacji terenów targowych. „To coś, czego nigdy nie chciałbym zrobić”.

Zmniejsza się presja na najbardziej dotknięte miasta włoskie, takie jak Bergamo i Brescia, ponieważ tempo nowych infekcji we Włoszech uległo spowolnieniu, a szpitale zwiększyły możliwości OIOM. Mimo to wiele osób umiera w domu lub w domach opieki, ponieważ szpitale są nasycone i nie mogły uzyskać dostępu do aparatów oddechowych OIOM.

Z ponad 12,4 tysiącami ofiar śmiertelnych we Włoszech odnotowano najwięcej zgonów z powodu koronawirusa w jakimkolwiek kraju na świecie.

Włochy, Wielka Brytania i Francja należą do krajów, które wezwały studentów medycyny, emerytowanych lekarzy, a nawet stewardesów ze szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy, choć wszyscy potrzebują ponownego przeszkolenia.

Niedobór personelu medycznego pogłębiła duża liczba zarażonych pracowników medycznych. W samych Włoszech prawie 10 000 pracowników medycznych zostało zarażonych, a ponad 60 lekarzy zmarło.

Dr Silvio Brusaferro, szef włoskich instytutów zdrowia, powiedział, że trzy tygodnie po ogólnokrajowej blokady, w kraju obserwuje się spadek poziomu nowych infekcji.

„(Ale) przybycie na płaskowyż nie oznacza, że pokonaliśmy szczyt i skończyliśmy”, ostrzegł. „Oznacza to, że teraz powinniśmy zacząć zauważać spadek, jeśli nadal będziemy zwracać maksymalną uwagę na to, co robimy każdego dnia.”

We sąsiedniej Francji prawie 500 osób zmarło we wtorek, a szpitale w Paryżu są przepełnione.

„Mieliśmy wyjątkowo trudną noc, zbliżamy się do końca możliwości hospitalizacji” – powiedziała w środę w radiu France-Info Aurélien Rousseau, dyrektor paryskiej regionalnej agencji zdrowia.

W ciągu ostatniego tygodnia region Paryża ponad dwukrotnie zwiększył swoją przepustowość na OIOM – ale łóżka są już pełne. W środę i czwartek Paryż wysyłał krytycznie chorych pacjentów do mniej nasyconych regionów w specjalnie wyposażonych pociągach dużych prędkości. Inne zostały przeniesione samolotem wojskowym, helikopterem lub okrętem wojennym.

Jednym z powodów, dla których Niemcy są w lepszej formie niż we wszystkich innych krajach europejskich, jest wysoki odsetek łóżek na OIOM, wynoszący 33,9 na 100 000 osób, w porównaniu z 8,6 we Włoszech.

Dla większości ludzi koronawirus powoduje łagodne lub umiarkowane objawy, takie jak gorączka i kaszel. Ale w przypadku innych, zwłaszcza osób starszych i osób z istniejącymi problemami zdrowotnymi, może powodować poważne objawy, takie jak zapalenie płuc i prowadzić do śmierci.

Gdy amerykańskie władze służby zdrowia ostrzegły, że liczba zabitych może sięgać nawet 240 000, nawet przy zastosowaniu środków dystansowania społecznego, region Nowego Jorku również rzucił się, aby utworzyć dodatkową pojemność szpitala.

Szpital ratunkowy na 1000 łóżek, założony w gigantycznym Centrum Kongresowym Javits, zaczął przyjmować we wtorek pacjentów niebędących koronawirusami, aby pomóc w rozładowaniu przytłoczonego systemu opieki zdrowotnej w mieście. Statek szpitalny marynarki wojennej z tysiącem łóżek miał wkrótce przyjąć pacjentów, a kryte centrum tenisowe, w którym odbywa się turniej US Open, zostanie przekształcone w szpital.

„Chcę, aby każdy Amerykanin był przygotowany na ciężkie dni, które nas czekają” – powiedział prezydent Donald Trump na wtorkowym briefingu, gdy przedłużył wytyczne dotyczące dystansu społecznego do 30 kwietnia. „Przeżyjemy bardzo trudne dwa tygodnie. ”

W Stanach Zjednoczonych odnotowano duży skok codzienny w wysokości 26 000 nowych przypadków, co doprowadziło do całkowitej infekcji do ponad 189 000, najwyższych na świecie. Liczba ofiar śmiertelnych w Stanach Zjednoczonych wzrosła do ponad 4 000, a chłodnie ciężarówki z kostnicą zostały zaparkowane na ulicach Nowego Jorku, aby zabrać zmarłych.

Na całym świecie ponad 860 000 osób zostało zarażonych, a ponad 42 000 zmarło, zgodnie z raportem Johns Hopkins University. Włochy i Hiszpania stanowiły połowę wszystkich zgonów. Chiny, gdzie zaczęło się pod koniec ostatniego roku, w środę zgłosiło zaledwie 36 nowych przypadków COVID-19.

Niektórzy postanowili zignorować wytyczne dotyczące dystansu społecznego. W Luizjanie we wtorek wieczorem autobusy i samochody zapełniły parking kościelny, gdy wierni gromadzili się, by usłyszeć pastora, któremu grozi oskarżenie o odprawianie nabożeństw pomimo zakazu zgromadzeń.

Kilku protestujących pojawiło się także w Kościele Przybytku Życia, w tym jeden ze znakiem z napisem: „Bóg nie lubi głupców”.

Dwa statki przewożące pasażerów i załogę z niefortunnego rejsu po Ameryce Południowej wzywają urzędników Florydy, by pozwolili im dokować. Dwie osoby na pokładzie z wirusem zmarły, a dziewięć pozytywnie. Trump powiedział, że z powodów humanitarnych Floryda powinna to zrobić.

___

Charlton doniósł z Paryża. Powiązani pisarze prasowi z całego świata przyczynili się do tego raportu, w tym Joseph Wilson w Barcelonie; Danica Kirka i Jill Lawless w Londynie; Karen Matthews w Nowym Jorku; i Nick Perry w Wellington, Nowa Zelandia.

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: