KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

„Gwardia Narodowa zmobilizowana w 3 stanach, federalizowana w NY, CA i WA”

Trump federalizuje Gwardię Narodową w 3 stanach, aby strzec przesyłek i rozładowywać zapasy

Military.com | Richard Sisk

Oddziały Gwardii Narodowej sfederalizowane przez prezydenta Donalda Trumpa w trzech stanach najbardziej dotkniętych przez koronawirusa – Nowym Jorku, Kalifornii i Waszyngtonie – nie wezmą udziału w egzekwowaniu kwarantanny lub nakazów schronienia na miejscu, powiedział szef Gwardii Narodowej w niedzielę .

Generał sił powietrznych Joseph Lengyel powiedział, że żołnierze mogą być wykorzystywani do szeregu misji, w tym do ochrony przesyłek i rozładunku żywności i zapasów, lub ewentualnie reagowania na zakłócenia pod nadzorem lokalnych organów ścigania. Powiedział jednak, że pozostaną pod kontrolą gubernatorów stanów.

Powiedział, że nie ma prawdy w plotkach rozpowszechnianych w Internecie, że żołnierze Gwardii Narodowej zostaną wykorzystani do zatrzymania mieszkańców w ich domach.

W kontaktach ze wszystkimi gubernatorami „żaden z nich nie mówił o operacjach kwarantanny”, powiedział Lengyel.

Powiązane: Departament Obrony USA ogłasza 1. śmierć koronawirusaRelated: US Defense Department Announces 1st Coronavirus Death

Podkreślił, że żołnierze „nie otrzymają zestawów misji, w których nie mają wyposażenia ochronnego”, ale powtórzył także obawy gubernatorów, że masek i innego sprzętu brakuje.

Na późnej niedzieli konferencję telefoniczną z reporterami obrony, Lengyel powiedział, że nie spodziewał się, że którykolwiek z żołnierzy wejdzie w bezpośredni kontakt z pacjentami zakażonymi koronawirusem, ale „pozostaje to do zobaczenia”, ponieważ wirus rozprzestrzenia się wykładniczo.

Wcześniej na konferencji prasowej w Białym Domu Trump powiedział, że aktywuje Gwardię Narodową dla stanu Nowy Jork, Kalifornia i Waszyngton, a podobne działania były rozważane w innych stanach. ”

Lengyel powiedział, że oddziały aktywowane na podstawie tytułu 32 byłyby w 75% finansowane przez rząd federalny, a 25% przez stany, ale pod władzami zatwierdzonymi przez Trumpa rząd federalny pobierał 25% kosztów dla stanów.

Nie miał żadnych bezpośrednich prognoz dotyczących tego, ile żołnierzy Gwardii Narodowej zostanie sfederowanych, ale opisał te działania jako takie, jak w przypadku wezwania ich do huraganów lub innych klęsk żywiołowych.

Od niedzieli rano co najmniej 7300 członków Gwardii Narodowej zostało rozmieszczonych w celu zwalczania wirusa we wszystkich 50 stanach.

Lengyel powiedział, że kolejne 30 000 żołnierzy Gwardii Narodowej rozmieszczonych jest obecnie w regionach dowództwa centralnego USA i dowództwa Indo-Pacific, ale żaden z tych żołnierzy nie zostanie skierowany do stanów w celu zwalczania koronawirusa.

– Można skontaktować się z Richardem Siskiem pod adresem Richard.Sisk@Military.com.

zrodlo:http://stateofthenation.co/

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: