DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

” Czarne zloto” – film przygodowy

Początek XX wieku. Dwaj przywódcy arabskich plemion, sułtan Amar (Mark Strong) i emir Nesib (Antonio Banderas), rywalizują o graniczny obszar zwany „Żółtym Pasem”.

Film pod recenzja

banner-wizytowka-1580899038

Czarne złoto (2011) - Filmweb

Nesib postanawia zakończyć toczące się od lat walki i proponuje Amarowi traktat pokojowy, na mocy którego obaj władcy zrzekają się roszczeń wobec spornej ziemi. Jako gwarancję dochowania umowy sułtan wysyła swoich synów na wychowanie u emira. Dwanaście lat później dzieci sułtana, Auda (Tahar Rahim) i Saleh (Akin Gazi), wyrastają na młodych mężczyzn. Pierwszy jest typem mola książkowego, drugi to urodzony wojownik. Tymczasem z zachodu przybywają wysłannicy koncernu paliwowego. Geolog Sam Thurkette (Corey Johnson) przekonuje Nesiba, że Żółty Pas jest bogaty w ropę i obiecuje kolosalne zyski za pozwolenie na jej eksploatację.
Czarne złoto
Władca przyjmuje ofertę przybyszów, gwałcąc tym samym traktat pokojowy z Amarem. Wszystko wskazuje na to, że wieloletni konflikt rozgorzeje na nowo, do czego starają się nie dopuścić Auda oraz córka Nesiba, piękna księżniczka Leyla (Freida Pinto).

Czarne Złoto: Cały Film: - wideo w cda.pl

Nakręcony kosztem 55 milionów dolarów dramat przygodowy „Czarne złoto” przeszedł do annałów kina jako jedna z najdroższych produkcji powstałych przy udziale arabskiej kinematografii (jego współproducentami były studia z Kataru i Tunezji). Co ciekawe, imponujące zdjęcia realizowano w plenerach tunezyjskiej Sahary akurat w czasie, kiedy północnoafrykański kraj ogarnęła gorączka Arabskiej Wiosny. „Obserwowanie wydarzeń, które miały tu miejsce było niesamowite” – wspominał występujący w filmie Antonio Banderas.

Czarne złoto - naEKRANIE.pl
 – „Czuliśmy siłę i odwagę Tunezyjczyków wychodzących na ulicę, gotowych walczyć o lepszą przyszłość, pomimo grożących im represji”. Film, oparty na klasycznej powieści „Arab” autorstwa szwajcarskiego pisarza Hansa Ruescha, jest dziełem jednego z najwybitniejszych europejskich filmowców JEANA-JACQUES’A ANNAUDA („Imię róży”, „Siedem lat w Tybecie”, „Wróg u bram”), który oprócz obowiązków reżyserskich podjął się także napisania scenariusza wspólnie z innym renomowanym twórcą, Menno Meyjesem („Kolor purpury”, „Imperium Słońca”). Nazwiska obu mogą być gwarantem epickiego rozmachu i emocjonującej rozrywki, ale na korzyść „Czarnego złota” przemawia też świetna obsada, w której pojawia się Antonio Banderas („Desperado”, „Maska Zorro”, „Skóra, w której żyję”), Mark Strong („Gwiezdny pył”„Dziewiąty legion”), Tahar Rahim („Prorok”„Dziewiąty legion”) i Freida Pinto („Slumdog – Milioner z ulicy”, „Immortals – Bogowie i herosi”).
recenzja:tv.pl.canalplus
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: