KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

„Wirus zmusza Europejczyków do pytania: Jak zjednoczeni chcemy być?”

BARCELONA, Hiszpania (AP) – Zerwany związek europejski znalazł się pod nową presją w ten weekend, gdy Włochy i Hiszpania poprosiły o pilną pomoc europejską, aby przetrwać próbę wirusa, ale Niemcy okazały niechęć do podjęcia jakichkolwiek radykalnie nowych rozwiązań.

Podział północ-południe, który od lat utrzymuje się w Unii Europejskiej, powrócił na powierzchnię, gdy wirus galopował po całym kontynencie, zginąc więcej ofiar niż jakikolwiek inny region na świecie.

„To najtrudniejszy moment dla UE od momentu jej powstania i musi być gotowy na wyzwanie” – powiedział premier Hiszpanii Pedro Sanchez w telewizyjnym wystąpieniu w sobotę wieczorem.

Sánchez ostrzegł ich, że brak solidarności w podziale ogromnego obciążenia finansowego związanego z kryzysem zdrowotnym oraz bezpośrednie spowolnienie gospodarcze zagrozi przyszłości bloku.

„Europa musi zapewnić zjednoczoną reakcję społeczną i gospodarczą. Musimy mieć dowody na to, że Europa słucha i że Europa podejmuje działania. ”

Europejczycy wykazali pewne oznaki solidarności: Niemcy i Szwajcaria leczą chorych z Włoch i Francji. Niemcy i Francja wysłały maski i koszulki szpitalne do Włoch. A UE obiecała miliardy pomocy i wyrzuciła jedną ze swoich najświętszych zasad, aby pomóc krajom przetrwać kryzys gospodarczy wywołany wirusem.

Biorąc jednak pod uwagę skalę tego dramatu, krytycy twierdzą, że to nie wystarczy.

Pełny zasięg: Epidemia wirusa
Tymczasem Chiny i Rosja postanowiły wysłać pomoc medyczną do Włoch, zadając niektórym Włochom pytanie, gdzie powinny być ich lojalności. Kuba i Albania również wysłały zespoły medyczne.

„Europa musi wykazać, że jest w stanie odpowiedzieć na to historyczne wezwanie” – powiedział włoski premier Giuseppe Conte pod koniec soboty. „Będę walczył do ostatniej kropli potu, aż do ostatniego grama energii, aby uzyskać silną, energiczną i spójną europejską odpowiedź”.

Tylko Hiszpania i Włochy odpowiadają za ponad połowę liczby ofiar śmiertelnych na świecie, z setkami nowych ofiar każdego dnia.

Sánchez ostrzegł, że południowi członkowie bloku nie mogą znieść kolejnej rundy ciężkiej miłości, którą zastosowano w recesji w 2008 r., Kiedy kraje takie jak Grecja i Portugalia zostały zmuszone do złożenia wniosku o dofinansowanie i cięcia ich budżetów i usług socjalnych.

„Nie możemy powtarzać błędów poprzednich kryzysów, w przeciwnym razie kolejny kryzys zadłużenia grozi tuż po koronie” – powiedział w niedzielę Austriackiej Agencji Prasowej austriacki minister finansów Gernot Bluemel. „Powinniśmy wykorzystać istniejące instrumenty, zanim zbudujemy nowe konstrukcje, które mają długoterminowy wpływ” na stabilność gospodarczą Europy.

Tym razem Hiszpania, Włochy, Francja i sześciu innych członków UE zwróciło się do Unii o podzielenie ciężaru europejskiego długu, nazwanego „koronawondondond”, aby pomóc w walce z wirusem. Ale pomysł spotkał się z oporem.

WIĘCEJ HISTORII NA TEMAT PANDEMII:
– Niemiecka Merkel świeci w kryzysie wirusowym, nawet gdy moc słabnie
– Przewiduje się do 200 tys. Zgonów w USA w miarę ucieczki kolejnych miast
– Off to the cafe: Szwecja ma odstające ograniczenia w zakresie wirusów
Niemiecki minister finansów Olaf Scholz powiedział w niedzielę, że ważne jest, aby zapewnić, że „kraje mogą lepiej wykonywać to trudne zadanie i dodatkowe kredyty, które muszą wziąć na siebie”.

Scholz powiedział, że koordynacja europejska jest niezbędna, ale uniknął pytania na temat koronawondond. Zamiast tego podkreślił, że kraje omawiają mobilizację pieniędzy z funduszu ratunkowego strefy euro utworzonego podczas kryzysu zadłużenia w Europie dziesięć lat temu, europejskiego mechanizmu stabilności.

„To bardzo konkretny wkład w solidarność w tej trudnej sytuacji” – powiedział.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen również nie była entuzjastycznie nastawiona do koronawond, nazywając je „po prostu hasłem” w weekendowym wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej dpa. To wywołało konsternację we Włoszech.

Ale Niemcy nie są osamotnieni w domaganiu się ostrożności. Holandia, Finlandia i Auave mają podobne zastrzeżenia dotyczące uruchomienia nowej pomocy, która miałaby długoterminowy wpływ na europejskie finanse zbiorowe. Niektórzy chcą zaoszczędzić pieniądze na wypadek, gdyby kryzys się pogorszył, i obawiają się systemu, w którym oszczędni mieszkańcy północy wiecznie subsydiują zadłużonych mieszkańców południa.

W obliczu obaw związanych z przetrwaniem kryzysu przez UE Scholz nalegał, aby doprowadzić do „większej Europy”.

Zamykając granice i wycofując się do nacjonalistycznej polityki przeciwko rozprzestrzenianemu wirusowi, kraje europejskie zlekceważyły ​​całą ideę UE, stworzoną po II wojnie światowej, aby uniknąć przyszłego konfliktu poprzez otwarty handel, a ostatecznie otwarte granice.

Bernard Kouchner, lekarz i były francuski minister spraw zagranicznych, zasugerował, że traktaty UE powinny zostać zmienione, aby zaradzić takim stanom zdrowia.

„To powinno zmienić Europę”, powiedział w niedzielę w telewizji BFM. Zwracając uwagę na brak solidarności UE, powiedział: „Wyciągniemy wnioski z tego, co dzieje się teraz”.

___

Angela Charlton relacjonowała z Paryża. Geir Moulson w Berlinie i Colleen Barry w Mediolanie przyczynili się do tego raportu.

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: