KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

” Szwecja ma odstające limity wirusów”

SZTOKHOLM (AP) – Ulice Sztokholmu są ciche, ale nie opuszczone. Ludzie nadal siedzą w kawiarniach na świeżym powietrzu w centrum stolicy Szwecji. Sprzedawcy nadal sprzedają kwiaty. Nastolatki nadal czatują w grupach w parkach. Niektórzy wciąż witają się uściskami i uściskami dłoni.

Pełny zasięg: Epidemia wirusa
Po długiej, ciemnej skandynawskiej zimie, pandemia koronawirusa nie zatrzymuje Szwedów w domu, nawet gdy mieszkańcy wielu części świata schronią się na miejscu i nie znajdą sklepów ani restauracji przy kilku okazjach, z których mogą wyjść.

Władze szwedzkie poradziły społeczeństwu, aby ćwiczyły dystans społeczny i, jeśli to możliwe, pracowały w domu, i wezwały osoby powyżej 70. roku życia do ostrożności w izolacji. Jednak w porównaniu z blokadami narzuconymi w innych częściach świata, reakcja rządu na wirusa pozwala na dużą swobodę osobistą.

Stawanie w barach zostało zakazane w Szwecji, ale klienci restauracji nadal mogą być obsługiwani przy stolikach zamiast zabierać jedzenie. Licea i uniwersytety są zamknięte, ale przedszkola i szkoły podstawowe nadal prowadzą zajęcia osobiście.

„Szwecja jest na marginesie na scenie europejskiej, przynajmniej” – powiedział Johan Giesecke, były główny epidemiolog kraju, a teraz doradca szwedzkiej Agencji Zdrowia, organu rządowego. „I myślę, że to dobrze”.

Giesecke twierdził, że inne narody europejskie „podjęły polityczne, nierozważne działania” zamiast tych podyktowanych przez naukę.

Nie wiadomo, jak długo potrwa wyjątkowy stan Szwecji.

Premier Stefan Lofven, ostrzegając o „wielu trudnych tygodniach i miesiącach”, ogłosił w piątek, że od niedzieli spotkania będą ograniczone do 50 osób zamiast 500. Rząd zauważył, że wpłynie to na śluby, pogrzeby i uroczystości wielkanocne.

Niemniej, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa w Niemczech i Wielkiej Brytanii, grupy większe niż dwie są obecnie zabronione, chyba że składają się z osób, które już mieszkają razem. Urzędnicy we Włoszech i we Francji wprowadzili coraz bardziej restrykcyjne ograniczenia działalności publicznej i ostatecznie wydali kary pieniężne, ponieważ powiedzieli, że zbyt wiele osób ignoruje zalecenia dotyczące dystansu społecznego.

Na razie rząd szwedzki utrzymuje, że obywatelom można powierzyć odpowiedzialność za większe dobro i pozostanie w domu, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy COVID-19. Wielu Szwedów rzeczywiście utrzymuje zalecaną odległość od innych.

24-letnia Victoria Holmgren chwali, że szwedzki rząd poradził sobie z kryzysem zdrowia publicznego jako „bardzo dobry”.

„I częściowo dlatego, że nie sądzę, żebym był w stanie spędzić cały dzień w środku” – powiedział Holmgren.

Ale niektórzy naukowcy skrytykowali podejście Szwedzkiej Agencji Zdrowia Publicznego jako nieodpowiedzialne podczas światowej pandemii, w której zginęło już ponad 21 000 osób w Europie. W liście otwartym do rządu około 2000 naukowców wezwało do większej przejrzystości i uzasadnienia strategii zapobiegania infekcjom.

Sten Linnarsson, profesor z Karolinska Institute, znanego uniwersytetu medycznego w Szwecji, powiedział, że obawy koncentrują się na „ocenach i kursie, jaki szwedzki rząd przeszedł przez tę epidemię, a zwłaszcza dlatego, że naprawdę nie ma dowodów naukowych przekaż te zasady ”.

Linnarsson porównał obsługę wirusa przez Szwecję z podpaleniem kuchennego ognia z zamiarem jego późniejszego gaszenia.

„To nie ma sensu. Niebezpieczeństwo polega oczywiście na tym, że spali cały dom – powiedział.

Obecny główny epidemiolog Szwecji, Anders Tegnell, argumentował, że nawet jeśli stosunkowo liberalna polityka kraju jest anomalią, są one bardziej zrównoważone i skuteczne w ochronie zdrowia publicznego niż „drastyczne” działania, takie jak zamykanie szkół na cztery lub pięć miesięcy.

Według szwedzkiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Szwecji, w kraju liczącym 10 milionów, odnotowano 3447 potwierdzonych przypadków wirusów i 105 zgonów do niedzieli. Według oficjalnych statystyk przeprowadzono jednak ograniczone testy – do środy przeprowadzono około 24 500 testów.

„Celem jest spowolnienie infekcji nowych ludzi, aby opieka zdrowotna miała uzasadnioną szansę na opiekę nad nimi. I tak właśnie robimy w każdym kraju w Europie ”- powiedział Tegnell. „Po prostu wybieramy różne metody”.

Susanna Moberg, 63-letnia emerytowana nauczycielka, powiedziała, że ​​ufa rządowi, a także wierzy, że szwedzkie doświadczenia z wirusem nie będą tak straszne, jak we Włoszech, w których liczba zgonów spowodowanych wirusem na świecie jest większa niż 10 000 .

„Nie martwię się tak bardzo. Nie mam jeszcze 70 lat. A moje dzieci nie są chore, więc pójdziemy do restauracji w niedzielę – powiedział Moberg. „Powiedzieliśmy:„ Wszyscy mają się dobrze, a restauracja jest otwarta ”. Więc pojedziemy tam, aby świętować. Nie możemy zostać w domu przez cały dzień, przez cały tydzień ”.

___

Vanessa Gera w Warszawie, Polska, przyczyniła się do tego raportu.

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: