KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

„Sprawny, zdrowy 33-latek opowiada, że choruje na koronawirusa”

RZYM (AP) – Andrea Napoli nie pasowała do zwykłego profilu pacjenta z koronawirusem.

W wieku 33 lat był w doskonałym zdrowiu, bez historii chorób układu oddechowego. Był w świetnej formie fizycznej dzięki regularnym treningom, w tym treningowi piłki wodnej.

Mimo to Napoli, prawnik w Rzymie, zachorował na kaszel i gorączkę niecały tydzień po tym, jak premier Włoch zamknął cały naród, w tym stolicę, która kontynuowała życie jak zwykle, podczas gdy wirus szalał na północy. Do tego dnia Napoli przestrzegał rutyny pracy, joggingu i pływania.

Otrzymał pozytywną diagnozę dla COVID-19 trzy dni później.

Początkowo Napoli kazano poddać kwarantannie w domu z ostrzeżeniem, że jego stan może się nagle pogorszyć i tak się stało. Następnego dnia został hospitalizowany na oddziale intensywnej terapii, a zdjęcia rentgenowskie potwierdziły, że rozwinął się zapalenie płuc.

„Niestety, musisz żyć tymi rzeczami, aby je w pełni zrozumieć” – powiedział Napoli w wywiadzie dla Skype. „Mam 33 lata, jestem w świetnym zdrowiu i nagle znalazłem się w mniej niż półtora dnia na intensywnej terapii”.

Następne dziewięć dni spędził oddychając maską tlenową. Podczas dwóch dni intensywnej terapii zmarło trzech pacjentów na oddziale. Przypomniał, że lekarze nie mogli złapać tchu, pchając sprzęt, ubrani w ochronne maski, garnitury i rękawiczki oraz wyczerpani długimi godzinami i wysiłkiem.

„To, co widziałem, było bardzo bolesne. To było bardzo trudne – powiedział Napoli. „Słyszałem krzyki z innych pokoi. Ciągły kaszel z innych pomieszczeń. ”

Po kolejnym tygodniu na oddziale COVID-19 został przeniesiony w piątek do hotelu przeznaczonego dla pacjentów leczonych z wirusa, gdzie jest sprawdzany dwa razy dziennie przez lekarza. Wciąż nie może oddychać prawidłowo, a poziom tlenu we krwi jeszcze nie wrócił do normy.

„Bardzo łatwo się męczę” – powiedział. „Jeśli po prostu pójdę z toalety do łóżka, nie mogę złapać tchu. Bolały mnie mięśnie, ponieważ tak naprawdę leżałem w łóżku przez dziewięć dni, bez możliwości poruszania się. To nie było takie proste. ”

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: