KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

„Przewiduje się do 200 000 zgonów w USA, w miarę jak dotknie ich więcej miast”

NEW YORK (AP) – Wybuch wirusa koronawirusa może zabić od 100 000 do 200 000 Amerykanów, najwyższy ekspert od chorób zakaźnych rządu USA ostrzegł w niedzielę, że tlące się hotspoty w domach opieki oraz rosnąca lista dotkniętych miast zwiększyły poczucie strachu w całym kraju.

Dr Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, dokonał strasznej prognozy ofiar śmiertelnych w „stanie Unii” CNN, dodając, że miliony w USA mogą zostać zarażone.

Do południa w USA odnotowano około 125 000 infekcji i 2200 zgonów, zgodnie z raportem prowadzonym przez Johns Hopkins University, chociaż prawdziwą liczbę przypadków uważa się za znacznie wyższą z powodu testowania niedoborów i łagodnych chorób, które pozostały nierozpoznane lub niezgłoszone.

Na całym świecie liczba ta zbliżyła się do 700 000 infekcji, a liczba zgonów przekroczyła 32 000. Dane Światowej Organizacji Zdrowia pokazały, że dzienny wzrost liczby nowych zakażeń zahamował o 70 000, w porównaniu z około 50 000 wcześniej w tygodniu i ponad sześć razy więcej niż dwa tygodnie temu.

Stan Nowy Jork – gdzie liczba ofiar śmiertelnych zamknęła się na 1000, o ponad 200 więcej niż dzień wcześniej – pozostała epicentrum wybuchu Stanów Zjednoczonych, z ogromną większością zgonów w Nowym Jorku. Ale skoki infekcji odnotowano w całym kraju, nie tylko w obszarach metropolitalnych, ale także w środkowo-zachodnich miastach i schroniskach narciarskich w Rocky Mountain.

Rozprzestrzenianie się wirusa rozprzestrzeniło się w domach opieki, domach opieki i innych miejscach, w których przebywają osoby starsze lub w inny sposób podatne na zagrożenia. Gubernator Andrew Cuomo z Nowego Jorku powiedział, że wirus przenosi się przez takie miejsca „jak ogień przez suchą trawę”.

W jednej społeczności emerytalnej Long Island, Peconic Landing w pobliżu Greenport, siedmiu zmarło w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Jak to miało miejsce gdzie indziej, ukochani zostali zablokowani, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

„Mam wrażenie, że prawdopodobnie już nigdy nie zobaczę mojej matki” – powiedział James Preller, którego 94-letnia matka, Ann Preller, jest rezydentką.

Brian Lee z Families for Better Care, grupy wspierającej osoby mieszkające w ośrodkach opieki długoterminowej, powiedział w domu opieki: „kiedy widzimy niekontrolowany wybuch, jest to praktycznie wyrok śmierci”. Ale powiedział także, że sposób, w jaki mieszkańcy są odcięci od świata zewnętrznego, jest tak samo niepokojący, jak sam wirus.

W Nowym Jorku wirus przytłoczył niektóre z najbiedniejszych dzielnic miasta, a dane wskazują na wysoki poziom infekcji w gęsto zaludnionych obszarach o dużej populacji nieanglojęzycznej.

Dr Craig Smith, który kieruje oddziałem chirurgicznym w New York-Presbyterian / Columbia University Medical Center, powiedział, że szpital prawdopodobnie zostanie zmuszony do „apokaliptycznych scenariuszy” w nadchodzących tygodniach, w których trzeba będzie reglamentować wentylatory i łóżka na oddziałach intensywnej opieki medycznej .

„Wczoraj próbowałem mojej duszy”, napisał w poście online.

Martwienie się o najbiedniejszych odbijało się echem na całym świecie.

W Indiach blokada obejmująca 1,3 miliarda ludzi w kraju spowodowała, że ​​niezliczone liczby osób pozostały bez pracy i sprawiła, że ​​wiele rodzin walczy o wyżywienie. Dziesiątki tysięcy w New Delhi musiały opuścić swoje domy, bez możliwości opłacenia czynszu, podróżując z powrotem do swoich rodzinnych wiosek. Kobiety w sari trzymały niemowlęta na biodrach. Inni sumowali swoje rzeczy w torbach zwykle używanych do cementu.

Premier Narendra Modi przeprosił za trudności, jakie przyniósł blokada, ale powiedział: „Te trudne środki były potrzebne, aby wygrać tę bitwę”.

Chociaż w zgłoszonych przypadkach USA przewodzą światu, w pięciu innych krajach liczba ofiar śmiertelnych jest wyższa: Włochy, Hiszpania, Chiny, Iran i Francja. Tylko Hiszpania i Włochy przyczyniły się do ponad połowy śmierci na świecie.

Włochy zgłosiły w niedzielę ponad 750 nowych ofiar śmiertelnych, co daje w sumie prawie 10 800 osób. Ale liczba nowych infekcji wykazywała oznaki łagodzenia, a urzędnicy wyrażali ostrożny optymizm, że najcięższe zamknięcie na uprzemysłowionym Zachodzie przynosi rezultaty.

Włoska agencja ochrony ludności poinformowała, że ​​w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano ponad 5200 nowych przypadków, co stanowi najniższą liczbę w ciągu czterech dni, co daje w sumie prawie 98 000 zakażeń.

Hiszpania zdecydowała się zaostrzyć blokadę i zakazać wszelkich nieistotnych prac, ponieważ osiągnęła kolejny dzienny rekord prawie 840 zabitych. Ogólna oficjalna opłata za przejazd w kraju wyniosła ponad 6500.

Szef hiszpańskiej służby zdrowia, Fernando Simón, powiedział, że liczba osób przebywających na oddziałach intensywnej terapii stale rośnie, a szpitale znajdują się na granicy swoich możliwości w kilku regionach.

„Dlatego musimy ściśle stosować środki kontroli” – powiedział.

Egipt zamknął swoje plaże, ponieważ przypadki na Bliskim Wschodzie przekroczyły 50 000. Policja na Filipinach nasiliła aresztowania osób naruszających kwarantannę, a więcej turystów ewakuowano z Mount Everest i indonezyjskiej wyspy Bali.

Polska rozważa opóźnienie wyborów prezydenckich 10 maja. W poniedziałek Rosja nakazała zamknięcie granic, ale Moskwa zamknęła prawie 12 milionów mieszkańców w swoich domach, a szef rosyjskiego prawosławia wezwał wierzących, by trzymali się z dala od kościołów i modlili się w domu.

Wybitny francuski polityk z wirusem zmarł, pierwsza w kraju śmierć wyższego urzędnika.

Dla większości ludzi koronawirus powoduje łagodne lub umiarkowane objawy, takie jak gorączka i kaszel, które ustępują w ciągu dwóch do trzech tygodni. Ale w przypadku innych, zwłaszcza osób starszych i osób z istniejącymi problemami zdrowotnymi, wirus może powodować cięższe choroby, w tym zapalenie płuc, i prowadzić do śmierci.

Według Johna Hopkinsa odzyskano ponad 145 000 osób.

Prezydent Donald Trump wycofał się z groźby poddania Nowego Jorku i sąsiednich stanów kwarantannie pośród krytyki i pytań o legalność takiego posunięcia. Ale Centers for Disease Control and Prevention wydało poradę podróżną, wzywającą wszystkich mieszkańców Nowego Jorku i innych w stanie Nowy Jork, New Jersey i Connecticut do unikania wszelkich niepotrzebnych podróży przez 14 dni.

Jest to szokujące dla Amerykanów, którzy uniknęli ograniczeń nałożonych w Europie lub gdzie indziej. Paryżanie zostają ukarani grzywną, jeśli spróbują opuścić miasto, mieszkańcy Południowej Afryki nie mogą nawet kupić alkoholu, a Serbowie są zdenerwowani zakazem wyprowadzania psów. We Włoszech pochówki odbywają się tylko z jednym członkiem rodziny.

Niektóre stany USA zaczęły próbować ograniczyć ekspozycję na odwiedzających z obszarów, w których sytuacja jest trudniejsza. Oddziały Gwardii Narodowej Rhode Island szły od drzwi do drzwi w społecznościach przybrzeżnych, by znaleźć Nowojorczyków. Floryda ustanawia punkty kontrolne w celu kontroli gości z Luizjany.

„To różne czasy. Wiele osób się boi. Nawet rządy są przerażone i sugerują, że podejmą gwałtowne działania przeciwko Nowojorowi ”- powiedział Cuomo. „Ale słuchaj, to jest Nowy Jork i zamierzamy przez to przejść”.

Gdy inni zaostrzyli kontrolę, Chiny nadal łagodziły swoje ograniczenia, po deklaracji zwycięstwa rządzącej partii komunistycznej nad koronawirusem. Loty lotnicze z prowincji Hubei w centrum epidemii kraju zostały wznowione w niedzielę.

Sedensky poinformował z Filadelfii. Do tego raportu przyczynili się pisarze Associated Press Joseph Wilson w Madrycie; Colleen Barry w Mediolanie; Angela Charlton w Paryżu; Joe McDonald w Pekinie; Geir Moulson w Berlinie; i Vanessa Gera w Warszawie.

zrodlo:apnews

One thought on “„Przewiduje się do 200 000 zgonów w USA, w miarę jak dotknie ich więcej miast”

  1. czyżby po to szykowali na przód trumny z fema ? wiem,że po to,iż bunt będzie i wielu zostanie zabitych jak i również ściętych pod gilotyną za nie przyjęcie znaku bestii

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: