KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

Najnowsze:'” chirurg w Wielkiej Brytanii umiera po zarażeniu wirusem”

Najnowsze informacje na temat pandemii koronawirusa. Nowy koronawirus powoduje u większości ludzi łagodne lub umiarkowane objawy. Dla niektórych, szczególnie starszych osób dorosłych i osób z istniejącymi problemami zdrowotnymi, może to spowodować poważniejszą chorobę lub śmierć.

GODZINA GODZINY:

—Trudeau kontynuuje izolację w domu.

—Centrum kongresowe Detroit zostanie przekształcone w placówkę medyczną o pojemności 900 łóżek.

– Po raz pierwszy od pierwszej wojny światowej zyskaj równowagę.

—Muchuchin jest przekonany, że gospodarka USA znacznie się odrodzi jesienią.

___

LONDYN – Chirurg został pierwszym pracownikiem krajowej służby zdrowia na pierwszej linii frontu, który umarł po zarażeniu COVID-19.

Uniwersyteckie szpitale w Derby i Burton mówią, że 55-letni Amged El-Hawrani zmarł w szpitalu Glenfield w Leicester w sobotę.

El-Hawrani pracował jako chirurg uszu, nosa i gardła w szpitalu Queen’s Hospital Burton.

W oświadczeniu złożonym w imieniu rodziny El-Hawrani powiedział, że postrzegał swoją rolę „lekarza jako jednego z najszlachetniejszych życiowych zajęć”.

Stephen Powis, krajowy dyrektor medyczny NHS, mówi, że śmierć El-Hawrani „to nie tylko indywidualna tragedia ludzka, ale surowe przypomnienie całemu krajowi, że wszyscy musimy poważnie potraktować ten kryzys”.

___

Członkowie rodziny powiedzieli, że trzech duchownych z Michigan zmarło z powodu nowego koronawirusa.

Biskup pomocniczy Robert Smith Senior i pastor Kevelin Jones, zarówno z okolic Flint, jak i pastor Myron Lett z Detroit byli przywódcami Kościoła Bożego w Chrystusie, zgodnie z regionalnym biurem kościoła.

„Myślałem o świecie tego drogiego, hojnego człowieka”, powiedział prokurator okręgu Genesee David Leyton o Jonesie.

Rodzina Smitha ogłosiła swoją śmierć na Facebooku: „Wiemy o nowym koronawirusie, że nikt nie jest na niego odporny”.

SOAVE, Włochy – Liczba przypadków koronawirusa we Włoszech wykazywała oznaki ponownego zwężenia, a urzędnicy wyrażali ostrożny optymizm, że najsilniejsze zamknięcie uprzemysłowionego zachodu przynosi rezultaty.

Włoska agencja ochrony ludności powiedziała, że ​​w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 5217 przypadków – najniższa liczba w ciągu czterech dni i wzrost o zaledwie 5,6% – co daje łączną liczbę 97.689. W tym okresie zmarło kolejne 756 osób z wirusem, co spowodowało całkowitą śmierć Włoch w czasie kryzysu do 10 779 osób.

___

LONDYN – Wielka Brytania postawiła wszystkie części kraju w niebezpieczeństwie – po raz pierwszy od czasu II wojny światowej.

Robert Jenrick, sekretarz ds. Społeczności, powiedział dziennikarzom na codziennym briefingu, że ruch ten oznacza utworzenie centrów koordynacji strategicznej w całym kraju.

Mówi „to bezprecedensowy krok w czasie pokoju – nic takiego nie zrobiliśmy od drugiej wojny światowej”.

Starsi członkowie służb ratowniczych i wojska będą częścią tych grup.

___

WASZYNGTON – Departament Spraw Weteranów mówi, że zaczął oferować opiekę medyczną niektórym cywilom w Nowym Jorku, gdy urzędnicy miasta starają się spotkać falę pacjentów z koronawirusem.

VA powiedziała, że ​​zwalnia 50 łóżek szpitalnych w kampusach Manhattan i Brooklyn w New York Harbor Healthcare System, aby leczyć pacjentów cywilnych niebędących koronawirusem, aby prywatne szpitale miały dodatkowe zasoby do leczenia pacjentów z COVID-19. Dodatkowe łóżka VA obejmują 35 do intensywnej terapii i 15 do intensywnej terapii.

Pięciu cywilnych pacjentów w mieście zostało już przeniesionych ze szpitali środowiskowych do VA.

Podczas krajowych sytuacji kryzysowych VA służy nie tylko 9 milionom weteranów, ale także działa jako zapasowy system opieki zdrowotnej dla szerokiej publiczności. Departament przygotowuje się na scenariusz „najgorszego przypadku”, w którym koronawirus zostanie zainfekowany 1 milion weteranów.

Według VA, 778 weteranów w całym kraju zostało zarażonych COVID-19, a 16 zmarło. Przebadano ponad 10 000 weteranów.

___

TORONTO – premier Kanady Justin Trudeau mówi, że będzie nadal izolował się w domu, mimo że jego żona wyzdrowiała z koronawirusa.

Trudeau mówi, że chociaż był ostrożny, na razie pozostanie w izolacji, ponieważ przebywał w tym samym domu, co ktoś, kto uzyskał wynik pozytywny. Trudeau mówi, że żona Sophie Gregoire Trudeau zabrała troje dzieci do letniej rezydencji premiera w Harrington Lake w Quebecu.

Sophie Trudeau otrzymała w sobotę zgodę od swojego lekarza i Ottawy Public Health.

Biuro Trudeau powiedziało 12 marca, że ​​po powrocie z podróży do Londynu uzyskała wynik pozytywny na koronawirusa.

Od tego czasu premier i jego rodzina są w izolacji w domu. On i dzieci nie wykazały objawów.

___

DETROIT – Rząd federalny twierdzi, że centrum kongresowe w Detroit zostanie przekształcone w placówkę medyczną o pojemności 900 łóżek.

Korpus inżynierów armii amerykańskiej powiedział, że budowa w TCF Center rozpocznie się po zakończeniu kontraktów w ciągu 24 do 36 godzin.

Czerwiec auto show został odwołany.

Michigan i społeczności otaczające Detroit należą do najbardziej dotkniętych obszarów w kraju. Michigan miało 4650 przypadków koronawirusa w sobotę i 111 zgonów.

ATENY, Grecja – Grecja w ciągu ostatnich 24 godzin dodała sześć nowych ofiar śmiertelnych z powodu COVID-19.

Liczba ofiar śmiertelnych wynosi obecnie 38. Ministerstwo zdrowia Grecji poinformowało również o 95 nowych potwierdzonych przypadkach, co daje łączną liczbę 1156.

___

WASZYNGTON – Sekretarz Skarbu USA Steven Mnuchin jest przekonany, że gospodarka USA znacznie się odrodzi, nawet po wybuchu koronawirusa.

Mnuchin powiedział w „Fox News Sunday”, że prezydent Donald Trump nie zniesie krajowych wytycznych wzywających ludzi do pozostania w domu, a nieistotne firmy do zamknięcia się, dopóki nie będzie pewny, że COVID-19 jest kontrolowany. Do tej pory wirus zabił ponad 2000 Amerykanów.

W ubiegłym tygodniu rząd zgłosił 3,3 miliona nowych tygodniowych wniosków o bezrobocie, czterokrotnie więcej niż poprzednio. Przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że gospodarka „może być w recesji”.

Mnuchin w niedzielę odmówił stwierdzenia, jak bardzo może zaatakować gospodarkę, ale przewidywał silne odbicie w trzecim kwartale.

Mówi: „Zamierzamy zabić tego wirusa. Ponownie otworzymy tę gospodarkę. A w trzecim kwartale tego roku gospodarka powróci z bardzo dużymi wartościami PKB i niskim bezrobociem, z powrotem tam, gdzie byliśmy wcześniej ”.

___

WASHINGTON – Larry Kudlow, doradca ekonomiczny Białego Domu, mówi, że ma nadzieję, że pakiet stymulacyjny o wartości 2,2 bln USD wystarczy, by przeprowadzić kraj przez pandemię koronawirusa.

Kudlow powiedział w ABC w tym tygodniu, że nie wie, ile tygodni potrwa kryzys i zauważa, że ​​może to być cztery tygodnie, a nawet osiem. „Tak mówią nam niektórzy eksperci naukowi. Nie wiem, czy będą mieli rację ”.

Kudlow powiedział, że bezpośrednie kontrole w wysokości 1200 USD dla większości Amerykanów prawdopodobnie pojawią się za dwa tygodnie, a pożyczki dla małych firm będą gotowe do przetworzenia w piątek.

___

PRAGA – premier Czech Andrej Babis zalecił prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi wprowadzenie obowiązku noszenia masek twarzowych w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Republika Czeska należy do krajów, w których ludzie muszą nosić maskę na twarz we wszystkich miejscach publicznych.

Babis napisał w niedzielę do Trumpa, że ​​„próbuje zmierzyć się z wirusem po czesku” i twierdził, że maska ​​z tkaniny zmniejsza rozprzestrzenianie się wirusa o 80%.

W niedzielę Republika Czeska odnotowała 2716 przypadków COVID-19, w tym 13 zgonów.

WASHINGTON – Prezydent Donald Trump dodał Connecticut i Oregon do listy stanów, w których ogłoszono katastrofę z powodu koronawirusa. Deklaracja klęski żywiołowej kwalifikuje państwo do pomocy federalnej w celu uzupełnienia wysiłków stanowych i lokalnych w odpowiedzi na pandemię.

Biały Dom powiedział w niedzielę, że Trump zatwierdził dwie nowe deklaracje katastroficzne.

Dodanie Connecticut i Oregon przenosi listę stanów, w których katastrofa została ogłoszona do 18, wraz z Guamem i Portoryko.

___

COLOMBO, Sri Lanka – władze Sri Lanki zamknęły dwie wioski w ramach rygorystycznych środków mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Liczba potwierdzonych przypadków w kraju wyspiarskim na Oceanie Indyjskim wzrosła obecnie do 115 z jedną ofiarą śmiertelną.

Wsie Atalugama i Akurana zostały odcięte po zgłoszeniu kilku pacjentów z COVID-19 z tych obszarów.

Aresztowano ponad 6,00 osób i skonfiskowano 1533 pojazdy za naruszenie godziny policyjnej.

___

WARSZAWA, Polska – główny kandydat opozycji polskiej w wyborach prezydenckich wezwał do bojkotu planowanego 10 maja głosowania z troski o zdrowie kraju w związku z pandemią koronawirusa.

Małgorzata Kidawa-Błońska z proeuropejskiej partii Platformy Obywatelskiej powiedziała, że ​​wstrzymuje swoją kampanię, aby wysłać mocny sygnał do ekipy rządzącej, że wybory powinny zostać przełożone. Zwróciła się do innych kandydatów, aby poszli w ich ślady.

Szef rządzącej partii prawicowej Jarosław Kaczyński mówi, że odroczenie nie jest potrzebne i chce, aby chorzy i poddani kwarantannie mogli głosować zdalnie. Ale prezydent Andrzej Duda zasugerował, że data wyborów 10 maja może nie być realistyczna.

___

WASZYNGTON – Sekretarz Skarbu USA Steven Mnuchin mówi, że decyzja o ponownym otwarciu kraju dla biznesu już w Wielkanoc będzie decyzją zdrowotną, a nie ekonomiczną.

Mnunchin uznaje rosnącą liczbę bezrobotnych i spadek PKB, ponieważ 1 na 3 Amerykanów pozostaje pod rządowymi rozkazami pozostania w domu, aby spowolnić koronawirusa, który zabił ponad 2000 Amerykanów.

Mówi jednak, że głównym celem prezydenta Donalda Trumpa jest zdrowie amerykańskiej opinii publicznej.

Mnuchin mówi „Fox News Sunday” i CBS „Face the Nation”, że jego głównym celem jest uzyskanie pieniędzy stymulacyjnych z właśnie przekazanego 2,2 bln USD pakietu pomocowego z Kongresu natychmiast w ręce pracowników i firm.

Powiedział, że amerykańscy pracownicy otrzymają bezpośrednie depozyty pieniężne za trzy tygodnie, a do piątku rozpocznie się program federalny mający na celu pomoc połowie siły roboczej poprzez zachęcanie małych firm do zaciągania pożyczek na zatrudnienie pracowników przez osiem tygodni.

Powiedział, że pakiet stymulacyjny powinien pomóc utrzymać gospodarkę i pracowników na powierzchni przez 10 tygodni, a jeśli potrzeba więcej czasu, aby powstrzymać koronawirusa, administracja oceni, co jeszcze jest potrzebne w tym czasie.

___

WASZYNGTON – Gubernator John Bel Edwards z Luizjany ostrzega, że ​​szybkie rozprzestrzenienie się koronawirusa może wkrótce przerosnąć stan systemu opieki zdrowotnej.

Edwards powiedział w „tym tygodniu” ABC, że Louisiana jest na drodze do przełamania swojego systemu opieki zdrowotnej i będzie potrzebować więcej wentylatorów do końca pierwszego tygodnia kwietnia. Mówi, że stan będzie z łóżek szpitalnych kilka dni w kwietniu.

Powiedział, że mają zamówienia na ponad 12 000 wentylatorów za pośrednictwem krajowych zapasów i prywatnych dostawców, ale jak dotąd Luizjana była w stanie uzyskać tylko 192.

Zwrócił się do mieszkańców Luizjany o schronienie w domu, aby spowolnić rozprzestrzenianie się w państwie, które na mieszkańca ma trzecią największą liczbę przypadków i drugą największą liczbę zgonów w kraju.

___

WASZYNGTON – gubernator stanu New Jersey Phil Murphy powiedział, że nic mu nie jest z doradztwa podróżniczego prezydenta Donalda Trumpa, a jego państwo potraktuje to poważnie. Murphy zauważył, że w zasadzie już działa, ponieważ ludzie otrzymują wiadomość, aby zostać w domu.

Murphy powiedział w ABC w tym tygodniu, że New Jersey podejmie silniejsze kroki w celu egzekwowania zamówienia na pobyt w domu w razie potrzeby.

Murphy powiedział, że New Jersey otrzymuje potrzebne środki ochrony indywidualnej, ale wciąż brakuje im wentylatorów. Powiedział, że przeprowadził „bardzo specyficzną rozmowę” z Białym Domem na temat wentylatorów i wyraźnie stwierdził, że otrzymanie większej ilości jest najwyższym priorytetem państwa

MOSKWA – Rosyjska stolica rozmieściła ciężarówki wyposażone w głośniki, aby nadawać komunikat zniechęcający Moskale do korzystania z parków i proszący ich o pozostanie w domu.

Film opublikowany przez dziennikarza agencji prasowej Interfax pokazał ciężarówkę zaparkowaną w niedzielę przy wejściu do Stawów Patriarchy, rozmazując wiadomość, gdy garstka ludzi spacerowała po popularnym parku.

Nieistotne interesy w Moskwie były zamknięte od soboty. Około dwóch trzecich przypadków zakażenia koronawirusem 1534 zgłoszonych w Rosji miało miejsce w Moskwie.

___

WASHINGTON – Dr Anthony Fauci, główny ekspert od chorób zakaźnych rządu USA, twierdzi, że USA z pewnością będą miały „miliony przypadków” COVID-19 i ponad 100 000 zgonów.

Gdy USA zajmują czołowe miejsce na świecie pod względem infekcji wywołanych przez nowy koronawirus, dyrektor National Institute of Allergy and Infectious Diseases przewiduje 100 000-200 000 zgonów w wyniku wybuchu epidemii w USA.

Stany Zjednoczone zgłaszają obecnie ponad 124 000 przypadków i ponad 2100 zgonów.

Fauci rozmawiał z „Stanem Unii” CNN, gdy rząd federalny dyskutuje nad wycofaniem wytycznych dotyczących dystansu społecznego w obszarach, które nie zostały dotknięte epidemią.

Fauci mówi, że poparłby wycofanie zmian w obszarach mniej dotkniętych skutkami, tylko jeśli zwiększy się dostępność testów w celu monitorowania tych obszarów. Przyznał, że „jest tam trochę niepewnie”.

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: