KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

„Czy COVID-19 to koń trojański, który zwiększa nadzór smartfona?”

COVID-19 Outbreak to koń trojański, który zwiększa nadzór smartfona

Autorstwa  Aaron Kesel

Wybuch koronawirusa okazuje się być koniem trojańskim, który uzasadnia zwiększony nadzór cyfrowy za pośrednictwem naszych smartfonów.

Na całym świecie, poczynając od Chin – podejrzewanego źródła wybuchu COVID-19 – rządy zwiększają inwigilację obywateli korzystających ze smartfonów. Trend wystartował jak pożar; w Chinach obywatele potrzebują teraz pozwolenia aplikacji na smartfony do podróżowania po kraju i za granicą.

Aplikacja jest AliPay przez Ant Financial, spółkę finansową kontrolowaną przez Jacka Ma, współzałożyciela Alibaba Group Holding Ltd. oraz WeChat firmy Tencent Holdings Ltd. Yahoo News  donosi, że obywatele wymagają teraz zielonego kodu zdrowotnego  .

Chiny nie są jedynym krajem, który szuka smartfonów do monitorowania swoich obywateli; Izrael i Polska również wdrożyły własne szpiegostwo, aby monitorować osoby podejrzane lub potwierdzone zakażeniem wirusem COVID-19. Izrael poszedł bardziej ekstremalną drogą i teraz dał sobie  prawo  do badania każdego obywatela bez nakazu sądowego. Z drugiej strony Polska wymaga od osób ze zdiagnozowanym COVID-19 nakazania samodzielnej izolacji, aby wysłać władzom selfie za pomocą aplikacji. Które, jeśli Polacy nie odpowiedzą z uśmiechem na twarzy w ciągu 20 minut, ryzykują wizytę policji,  poinformował Dailymail  .

Singapur poprosił obywateli o pobranie aplikacji  korzystającej z Bluetooth do śledzenia, czy znajdowali się w pobliżu osób, u których zdiagnozowano wirusa ; a Tajwan, chociaż nie korzysta ze smartfona, wprowadził  „ogrodzenia elektroniczne”,  które ostrzegają policję, jeśli podejrzani pacjenci opuszczą swoje domy.

Tymczasem tutaj w Stanach Zjednoczonych, jak  zgłoszone  przez  Washington Post , smartfony są wykorzystywane przez wiele firm do „anonimowo” zbierać dane użytkowników oraz tor jeśli rozkazy dystansując socjalne są przestrzegane. Poza tym przemysł telefonów komórkowych  zastanawia się,  jak monitorować rozprzestrzenianie się COVID-19. Jeśli to nie wystarczy, jak to autor  zgłaszane  do  Umysłu Unleashed , rząd chce pracować z dużymi tech społeczna gigantów takich jak Google, Facebook i innych, aby śledzić rozprzestrzenianie COVID-19.

Nowy indeks na żywo  pokazuje wzrost stanu policji przez Top10VPN, grupy Digital Rights. Top10VPN wymienia w sumie 15 krajów, które rozpoczęły już działania w celu śledzenia telefonów pacjentów z koronawirusem, od anonimowych zbiorczych danych w celu bardziej ogólnego monitorowania przepływu osób, do śledzenia poszczególnych podejrzanych pacjentów i ich kontaktów, znanych jako „śledzenie kontaktów . ”

To nie jedyny indeks na żywo, firma o nazwie  Unacast,  która gromadzi i analizuje dane GPS lokalizacji telefonu również uruchomiła jeden. Z wyjątkiem tego, że jest to „ Tablica wyników dystansu społecznego”, która ocenia według hrabstwa według hrabstwa, monitorując, kto przestrzega zasad dystansowania społecznego.

Jak   wcześniej  napisał Aktywist Post  podczas omawiania wzrostu policyjnego stanu inwigilacji, wprowadzone środki teraz zapewne pozostaną długo po ustaniu pandemii i uruchomieniu wirusa. Jest to wieczny wpływ, jaki COVID-19 wywrze na nasze społeczeństwo. Koronawirus został obecnie sklasyfikowany jako pandemia przez Światową Organizację Zdrowia i może być uzasadnionym problemem zdrowotnym dla nas wszystkich na całym świecie. Ale to reakcja rządu powinna nas bardziej martwić na dłuższą metę.

W momencie publikacji tego raportu wirus COVID-19 zainfekował 458 927 osób, zabił 20 807 osób, a 113,687 osób wyzdrowiało  zgodnie  z mapą Johnsa Hopkinsa.

zrodlo:stateofthenation

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: