TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA
Kategorie
archiwum bloga wpisy od 2009 roku
WIELKI BUNT SPOŁECZNY W POLSCE WYWOŁANY GŁODEM26 kwietnia 2020
-1891779 sekund temu.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

CZERWONE

„USA nie chcą śledztwa na temat zbrodni w Afganistanie, wygrażają rodzinom sędziów”

Szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo ostrzegł Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) z Hagi, że rodziny jego personelu zostaną objęte sankcjami, gdyby MTK zechciał sądzić amerykańskich żołnierzy. Imperium już w zeszłym roku zagroziło międzynarodowym sędziom i śledczym zakazem wstępu. Mimo to, 5 marca MTK zrobił wielki krok, oficjalnie dopuszczając do śledztwa o „zbrodnie wojenne i przeciw ludzkości” armii USA i CIA w Afganistanie

.

Amerykanie w Afganistanie, 2015. pixabay

Pompeo wygłosił wtedy kilka tyrad na temat MTK. Jego zdaniem, ten „rzekomy sąd” to „ciało otwarcie polityczne” i „zawracanie głowy”. „Chcemy zidentyfikować odpowiedzialnych za to stronnicze śledztwo i prowadzących działania niezgodne z ochroną Amerykanów” – oświadczył twardo Pompeo. MTK po części wykorzystuje w swych oskarżeniach dokumenty ujawnione przez WikiLeaks Juliana Assange’a, który w brytyjskim więzieniu czeka na ekstradycję do USA.

Kiedy światowa prasa zainteresowała się odkryciami WikiLeaks, stwierdzono, że były autentyczne, zawierały prawdę. Problem w tym, że taka prawda irytuje Stany Zjednoczone, które są przecież pierwszym światowym mocarstwem, największa potęgą. Amerykanie już wcześniej wygrażali różnym dyplomatom, czy szefom organizacji międzynarodowych pozbawieniem wizy, to się stało zwyczajem administracji Trumpa.

Przy okazji departament stanu rozszerzył sankcje gospodarcze przeciw silnie dotkniętemu epidemią Iranowi. Pompeo wyczytał ostatnią listę przedsiębiorstw z różnych krajów, które zostaną surowo ukarane za próby handlu z Iranem. Sankcje już mocno osłabiają możliwości Iranu w walce z chorobą. USA surowo zabroniły sprzedawać mu sprzęt medyczny i dobra humanitarne.

zrodlo:strajk

One thought on “„USA nie chcą śledztwa na temat zbrodni w Afganistanie, wygrażają rodzinom sędziów”

  1. jusa poprostu trzeba wymazac z mapy swiata, a te dwa karpie po zydowsku postawc pod sad (pompeo i trump). popatrzcie zawsze z ich plecami stoja dwa talmudyczne uszy.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: