TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA
Kategorie
archiwum bloga wpisy od 2009 roku
WIELKI BUNT SPOŁECZNY W POLSCE WYWOŁANY GŁODEM26 kwietnia 2020
-2346654 sekund temu.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

CZERWONE

„Marszałek parlamentu Izraela raczej rezygnuje niż zwołuje głosowanie”

JEROZOLIMA (AP) – marszałek parlamentu Izraela podał się do dymisji w środę po siedmiu latach pracy, a nie podporządkował się nakazowi Sądu Najwyższego zwołania głosowania w sprawie jego zastąpienia.Yuli Edelstein zawiesił działalność parlamentarną w zeszłym tygodniu, powołując się na kwestie proceduralne i ograniczenia dotyczące dużych zgromadzeń z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ale przeciwnicy oskarżyli go o zablokowanie głosowania po tym, jak jego prawicowy blok nie zdobył większości w wyborach 2 marca.

Odrzucił apelację do Sądu Najwyższego, aby wyjaśnić swoje opóźnienie w zwołaniu izraelskiego Knesetu lub parlamentu, co wywołało bezprecedensową obalenie sądu, przy czym główny sędzia Sądu Najwyższego nakazał mu przeprowadzić głosowanie. Gdy inni czołowi członkowie partii Likud premiera Benjamina Netanjahu wzywali go do przeciwstawienia się rozkazowi, odpowiedział, że „nie zgodzi się na ultimatum” i zamiast tego zrezygnuje.

„Decyzja Sądu Najwyższego niszczy pracę Knesetu. Decyzja Sądu Najwyższego oznacza surową i arogancką interwencję organu sądowego w sprawach wybranej władzy ustawodawczej ”- powiedział Edelstein podczas swojego ostatniego wystąpienia jako mówca.

Powiedział, że ustąpi, aby nie pozwolić Izraelowi „zejść do anarchii” i pogrążyć się w wojnie domowej.

Ostateczne starcie oznaczało szczyt pogłębiającej się walki przeciwników i zwolenników Netanjahu po trzecim niejednoznacznym wyborze w kraju w ciągu niecałego roku i na tle szeregu nadzwyczajnych środków wykonawczych wprowadzonych w celu stłumienia rozprzestrzeniania się nowego wirusa.

Likud Netanjahu wyłonił się jako największa partia w wyborach na początku tego miesiąca, ale wraz ze swoimi mniejszymi religijnymi i nacjonalistycznymi sojusznikami zyskał poparcie tylko 58 prawodawców – pozostawiając prawicowemu blokowi trzy miejsca poniżej wymaganej większości w parlamencie. Blok większościowy lidera opozycji, Benny’ego Gantza, jest głęboko podzielony według ideologicznych założeń i mało prawdopodobne jest, aby zjednoczył się, aby utworzyć alternatywny rząd

. Są jednak zdeterminowani, aby sprzeciwić się Netanjahu i wydają się gotowi do współpracy w parlamencie. Oczekuje się, że wygrają głos, aby nominować Meira Cohena z centralnej partii Niebiesko-Białych na zastępcę Edelsteina.

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: