TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA
Kategorie
archiwum bloga wpisy od 2009 roku
WIELKI BUNT SPOŁECZNY W POLSCE WYWOŁANY GŁODEM26 kwietnia 2020
-1595909 sekund temu.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

CZERWONE

Czy koronawirusa “stworzył” człowiek?

The following two tabs change content below.
Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE ! UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛                                     drobnym  datkiem, z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW  Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡    ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw
Czy koronawirusa “stworzył” człowiek?

Wraz z rozwojem pandemii koronawirusa w opinii publicznej powstało wiele plotek, fake newsów i teorii spiskowych. Część z nich dotyczy powstania koronawirusa. Czy “stworzył” go człowiek? Naukowcy nie mają wątpliwości.

Koronawirus trzyma świat w napięciu, strachu i niepewności. Rozprzestrzeniający się wirus powoduje także dezinformacje, fake newsy i teorie spiskowe. Jedne z nich głoszą, że koronawirusa “stworzył” człowiek. Sprawdzamy, ile w tym prawdy.

Czy koronawirusa “stworzył” człowiek?

Według licznych teorii spiskowych wirus jest:

  • chińską bronią biologiczną, służącą do zdziesiątkowania europejskiej populacji,

  • spiskiem demokratów mających zablokować reelekcję Donalda Trumpa,

  • narzędziem CIA służącym do osłabienia Chin,

  • wytworem angielskiego instytutu Pirbright i Billa Gatesa, którzy teraz opracowując szczepionkę przeciwko wirusowi i wypuszczając ją na światowy rynek, chcą się wzbogacić,

  • wynalazkiem Łotwy, która, zdaniem rosyjskiego “Sputnika”, ma wielu “utalentowanymi biologów i farmaceutów”.

Wszystkim tym teoriom spiskowym sprzeciwiają się naukowcy z Scripps Research Institute La Jolla w Kalifornii, którzy w licznych badaniach dowiedli, że koronawirus rozwinął się w warunkach naturalnych, a co oznacza, że nie powstał w warunkach laboratoryjnych wykorzystujących inżynierię genetyczną (badania naukowców zostały opublikowane w czasopiśmie “Nature Medicine”) i jest siódmym wirusem koronowym wpływającym na człowieka.

Naukowcy wciąż szukają źródła koronawirusa

Po przebadaniu tysiąca próbek pochodzących od dzikich zwierząt Chińczycy stwierdzili, że sekwencja genomu pobranego od zarażonych pacjentów w 99% zgadza się z genomem pobranym od łuskowca (ssak sprzedawany jest na chińskich targach. Jego łuski używane są w tradycyjnej medycynie, ale mięso łuskowca uważane jest przez Chińczyków za przysmak).

Idące dalej badania dowodzą, że u południowoazjatyckiego ssaka patogen wziął się za pośrednictwem odchodów nietoperza, który jest nosicielem różnego typu koronawirusów. Nie ma jednak udokumentowanych transmisji między tymi dwoma gatunkami.

Jeśli jednak COVID-19 przeskoczył ze zwierzęcia na człowieka jako gotowy patogen, prawdopodobieństwo przyszłych wybuchów zachorowań wzrasta, ponieważ szczep powodujący chorobę jest nadal obecny w populacji zwierząt i może ponownie przejść na człowieka.

A teorie spiskowe były i będą

Dezinformacja, plotki, fake newsy i teorie spiskowe towarzyszą każdej pandemii od niepamiętnych czasów. Badania naukowe dowodzą, że powstają one przede wszystkim po to, by nadać sens chaosowi, który jest wszechobecny. Są także odpowiedzią na liczne pytania w tym to dotyczące początku pandemii. Ich swobodna struktura sprawia, że łatwo je zapamiętujemy i przekazujemy.

Na teorie spiskowe, plotki i fake newsy szczególnie podatni są ci, którzy w czasie kryzysu czują się bezradni.

Wpływ rozprzestrzeniania się teorii spiskowych i plotek mogliśmy niedawno zobaczyć w Stanach Zjednoczonych, gdzie nie tylko dziennikarze je powtarzali, ale i uśpiły czujność rządzących.

mypolacy.de

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: