TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA
Kategorie
archiwum bloga wpisy od 2009 roku
WIELKI BUNT SPOŁECZNY W POLSCE WYWOŁANY GŁODEM26 kwietnia 2020
-1603488 sekund temu.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

CZERWONE

Niemcy wypłacą odszkodowania z powodu utraty zarobków! MAKSYMALNA KWOTA MIESIĘCZNA 2016 EURO

Rodzicom dzieci do 12 roku życia, którzy muszą pozostać w domu z powodu zamknięcia szkoły lub przedszkola i którzy z tego powodu tracą dochody, otrzymają prawo do odszkodowania ze strony państwa niemieckiego.

Odszkodowanie to ma wynieść 67 procent dochodu netto, ale nie więcej niż 2.016 euro miesięcznie przez maksymalnie sześć tygodni.

Odszkodowanie z powodu utraconych zysków częścią kompleksowego pakietu

Rozporządzenie jest częścią kompleksowego pakietu środków mających na celu złagodzenie skutków kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. Zostało ono zainicjowane w poniedziałek przez rząd federalny. Roszczenie odszkodowawcze ma być zawarte w ustawie o ochronie przed zakażeniami (niem. Infektionsschutzgesetz).

Kto może się starać o odszkodowanie z powodu utraconych zarobków?

Warunkiem do otrzymania odszkodowania z powodu utraconych zarobków byłoby, aby osoby poszkodowane nie miały innej możliwości zagwarantowania dzieciom odpowiedniej opieki, na przykład przez drugiego rodzica lub opieki w placówkach, które w obliczu kryzysu koronawirusowego oferują ją w Niemczech w nagłych wypadkach (jednakże nie wszędzie i tylko pod pewnymi warunkami). Przy czym opieka przez dziadków nie będzie brana pod uwagę!

Wypłata środków ma być dokonana za pośrednictwem pracodawców, którzy muszą się o nie ubiegać we właściwych organach federalnych.

Brak uprawnień w przypadku skróconego czasu pracy

Pracownicy, którzy otrzymują rekompensatę za skrócony czas pracy (dowiedz się więcej) lub którzy mają inne możliwości „czasowego pozostawania z dala od pracy będąc dalej w płatnym zatrudnieniu”, na przykład poprzez wykorzystanie nadgodzin, nie będą mieli prawa do rekompensaty.

Pomoc dla osób o niskich dochodach

Oprócz tego rodziny o niskich dochodach mają mieć łatwiejszy dostęp do dodatku na dziecko (niem. Kinderzuschlag). Kwota ta wynosi aktualnie do 185 euro miesięcznie na dziecko – Kinderzuschlag nie należy mylić z zasiłkiem rodzinnym, czyli Kindergeld, który otrzymuje każdy zatrudniony w Niemczech, którego dzieci się uczą (więcej informacji dotyczących Kindergeld do znalezienia na naszej stronie).

To, czy ktoś otrzyma dodatek na dziecko, zależy od jego dochodów. Jak dotąd, jako podstawa było brane ostatnie sześć miesięcy. Teraz ma być brany pod uwagę tylko ostatni miesiąc! W ten sposób, rodzice z gwałtownie spadającymi dochodami powinni również otrzymać zasiłek. Rozporządzenie to jest ważne do końca września.

Odroczenie urlopu rodzicielskiego

Jako kolejny środek polityki rodzinnej, możliwe będzie odroczenie miesięcy wypłacania zasiłku rodzicielskiego, jeśli urlop rodzicielski nie może być teraz wykorzystany ze względu na kryzys koronawirusowy, powiedziała federalna minister ds. rodziny, Franziska Giffey (SPD). Dotyczyłoby to np. pracowników systemu opieki zdrowotnej lub zawodów społecznych.

źródło: spiegel.de

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: