TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA
Kategorie
archiwum bloga wpisy od 2009 roku
WIELKI BUNT SPOŁECZNY W POLSCE WYWOŁANY GŁODEM26 kwietnia 2020
-1596104 sekund temu.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

CZERWONE

Koronawirus we Francji. Lekarze obawiają się hekatomby wśród pracowników służby zdrowia

The following two tabs change content below.
Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE ! UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛                                     drobnym  datkiem, z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW  Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡    ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw

Co najmniej dwóch lekarzy zmarło we Francji na COVID-19. W poniedziałkowym wydaniu „Le Monde” prezes Federacji Lekarzy Francji wyraża obawę, że może nastąpić „hekatomba” pracowników służby zdrowia z powodu braku sprzętu ochronnego, co jeszcze bardziej pogorszy sytuację w szpitalach.

Szpital uniwersytecki w Dijon w Burgundii ogłosił, że w niedzielę zmarł tam leczony od dwóch tygodni ginekolog, zakażony najprawdopodobniej przez pacjentkę. Tego samego dnia rodzina poinformowała o śmierci 67-letniego lekarza pogotowia ratunkowego z Compiegne.

„Należy się spodziewać kolejnych zgonów”

„To bardzo niepokojące, gdyż o ile wiemy nie miał on innych problemów zdrowotnych” – „Le Monde” cytuje związkowca z tego szpitala, który dodaje, że „należy się spodziewać kolejnych zgonów wśród personelu medycznego”.

W wypowiedziach radiowych lekarze, pielęgniarki i salowe oburzają się na brak maseczek, co zmusza ich do pracy bez podstawowego zabezpieczenia.

„Le Monde” przywołuje prezesa Federacji Lekarzy Francji, Jean-Paul Hamona, który jest „wściekły, że Francja zmuszona jest do uprawiania ‚medycyny katastrofy'”.

Hamon winę za zaistniałą sytuację przypisuje władzy, która „okazała się poniżej wszystkiego” i zapowiada, że trzeba będzie ją z tego rozliczyć.

„W kilku regionach system już trzeszczy w szwach”

Z kolei Bruno Grandbastien, prezes francuskiego towarzystwa higieny szpitalnej (SF2H) twierdzi, że nastąpiła transmisja wirusa na personel medyczny na dużą skalę. „Zdezorganizowało to całkowicie system opieki zdrowotnej i przyczyniło się do rozszerzenia epidemii”, a „w kilku regionach system już trzeszczy w szwach” – cytuje jego słowa dziennik.

Ministerstwo zdrowia nie podaje, ilu lekarzy zachorowało z powodu SARS-CoV-2.

Jerome Salomon, dyrektor generalny w ministerstwie zdrowia, ogłaszający co wieczór statystyki zachorowań, przyznał w niedzielę, że „nie jest pewien, czy szczegółowe wyliczanie personelu medycznego zakażonego koronawirusem to dobry pomysł”.

Jak wynika z danych ogłaszanych przez szpitale w regionie paryskim zakażonych jest 345 pracowników, w Strasburgu jest ich 238. „Dwa razy więcej niż przed kilkoma dniami, a większość wciąż pracuje” – czytamy w „Le Monde”.

Z Paryża Ludwik Lewin (PAP)

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: