TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA
Kategorie
archiwum bloga wpisy od 2009 roku
WIELKI BUNT SPOŁECZNY W POLSCE WYWOŁANY GŁODEM26 kwietnia 2020
-1729304 sekund temu.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

CZERWONE

„Wirus rozprzestrzenia się na całym świecie w miarę zmniejszania się zasobów medycznych”

Pandemia wirusowa nasiliła się w niedzielę po tym, jak USA i Europa zgłosiły gwałtowny wzrost liczby nowych przypadków, co skłoniło do zamieszek w niektórych regionach, aby ustawić dodatkowe łóżka szpitalne i uzupełnić bardzo potrzebne środki medyczne.

Włochy ogłosiły największy z dnia na dzień wzrost liczby infekcji, który wzrósł o 6600, przy prawie 800 nowych ofiarach śmiertelnych spowodowanych wirusem wywołującym COVID-19. Całkowita liczba ofiar śmiertelnych w tym kraju wynosząca ponad 4 825 przekroczyła liczbę zgonów w Chinach, gdzie pierwsze przypadki pojawiły się pod koniec ubiegłego roku.

W Stanach Zjednoczonych, gdzie wiele stanów nakazało mieszkańcom pozostać w domu, gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo powiedział, że rząd „dosłownie przeszukuje glob w poszukiwaniu środków medycznych”. Pracownicy służby zdrowia z Oklahoma City do Minneapolis poszukiwali darowizn na sprzęt ochronny. Personel szpitala w Detroit zaczął tworzyć domowe maski na twarz dla pracowników. Nawet wiejskie szpitale były napięte, ponieważ ludzie coraz bardziej odczuwali zbliżającą się pandemię.

W Waszyngtonie negocjatorzy z Kongresu i Białego Domu wznowili rozmowy na najwyższym szczeblu w sprawie balonu o wartości ponad 1 bilion dolarów plus ratę gospodarczą, wzywaną przez prezydenta Donalda Trumpa do zawarcia umowy o utrzymaniu narodu, który był w pełni opanowany przez pandemię koronawirusa. Trump nadal wyrażał pewny ton na temat zdolności narodu do szybkiego pokonania pandemii, nawet gdy liderzy zdrowia w całym kraju uznali, że Stany Zjednoczone nie są bliskie szczytu wybuchu epidemii.

„Będziemy świętować wielkie zwycięstwo w niezbyt odległej przyszłości” – powiedział.

Zarażenie zaczyna być odczuwalne w amerykańskich miastach z dala od głównych obszarów metropolitalnych, w tym miejsc, które oparły się drastycznym środkom zamknięcia. Obecnie około 150 krajów potwierdziło przypadki, a zgony odnotowano w ponad 30 stanach amerykańskich. Obecnie na świecie jest ponad 300 000 potwierdzonych przypadków, zgodnie z raportem Johns Hopkins University.

Dla większości ludzi nowy koronawirus powoduje jedynie łagodne lub umiarkowane objawy, takie jak gorączka i kaszel. W przypadku niektórych osób, zwłaszcza osób starszych i osób z istniejącymi problemami zdrowotnymi, może powodować cięższe choroby, w tym zapalenie płuc.

Zdecydowana większość ludzi wraca do zdrowia po nowym wirusie. Według Światowej Organizacji Zdrowia osoby z łagodną chorobą powracają do zdrowia po około dwóch tygodniach, a osoby z cięższą chorobą mogą potrzebować od trzech do sześciu tygodni.

We Włoszech władze lokalne w najbardziej dotkniętych regionach północnych apelują do rządu krajowego o wprowadzenie bardziej rygorystycznych środków. Premier Włoch Giuseppe Conte powiedział narodowi, że zacieśnia blokadę i zamyka wszystkie zakłady produkcyjne z wyjątkiem tych, które dostarczają niezbędne towary i usługi. Ostrzegł obywateli, aby zachowali spokój i cierpliwość, mówiąc, że nie ma alternatywy.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że jest gotowe latać do Włoch mobilne zespoły medyczne i sprzęt do dezynfekcji, a samolot dostarczył ponad 100 ton zapasów z Chin do Czech w ramach programu NATO.

Za Chinami i Włochami Hiszpania zajmuje teraz trzecią największą liczbę infekcji na świecie, a następnie Stany Zjednoczone

Hiszpańskie władze służby zdrowia potwierdziły, że niektóre oddziały intensywnej terapii w obszarach najbardziej dotkniętych są bliskie swoich granic. Wojsko budowało szpital polowy z 5500 łóżek w centrum kongresowym w Madrycie, gdzie hotele zamieniane są również na oddziały dla pacjentów z wirusami bez poważnych problemów z oddychaniem.

Kolumbia zgłosiła swoją pierwszą śmierć z powodu COVID-19 w sobotę. Pacjentem był 58-letni kierowca taksówki, który przywiózł turystów z Włoch. Władze poinformowały, że dodał, że mężczyzna miał wcześniej problemy zdrowotne, w tym nieleczoną cukrzycę.

Prezydent Iván Duque zabronił wjazdu wszystkim obcokrajowcom-nierezydentom i zarządził obowiązkową kwarantannę od wtorku. Kolumbia potwierdziła 210 przypadków koronawirusa.

Na całym świecie trwają blokady i godziny policyjne, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się infekcji, zanim systemy opieki zdrowotnej zostaną przytłoczone. Ulice, place i autostrady w głównych miastach są puste. W Stanach Zjednoczonych New Jersey i St. Louis zostały dodane do rosnącej listy obszarów, w których mieszkańcom nakazano pozostać w domu.

Singapur powiedział w niedzielę, że całkowicie zamknie swoje granice od wtorku po odnotowaniu pierwszych dwóch zgonów. Rząd oświadczył, że od wtorku wszyscy krótkoterminowi odwiedzający będą mieli zakaz wjazdu lub przejazdu przez państwo-miasto w celu zmniejszenia ryzyka importowanych spraw i uwolnienia zasobów na skupienie się na obywatelach.

Powiedział, że obywatele Singapuru, stali rezydenci i cudzoziemcy posiadający długoterminowe przepustki do pracy mogą powrócić, ale muszą przejść 14-dniową kwarantannę. Singapur odnotował 432 przypadki.

Rząd Sri Lanki ogłosił w niedzielę, że żadne loty pasażerskie i statki nie będą mogły dostać się na wyspę Oceanu Indyjskiego, dopóki sytuacja nie powróci do normy. Policja w Kolombo, największym mieście Sri Lanki, zatrzymała prawie 300 osób za złamanie trzydniowej godziny policyjnej nałożonej w piątek. Niektórzy zostali aresztowani za picie na placu zabaw lub włóczenie się po ulicach.

Chińskie miasto Wuhan – gdzie po raz pierwszy wykryto globalną pandemię i pierwsze miasto zostało zamknięte – w niedzielę spędził czwarty dzień z rzędu, nie zgłaszając żadnych nowych lub podejrzewanych przypadków wirusa. Wuhan musi przejść 14 prostych dni bez nowej sprawy, aby znieść drakońskie ograniczenia podróży, ale już specjalny pociąg zwrócił ponad 1000 pracowników fabryki samochodów po raz pierwszy od wybuchu epidemii.

Parki i inne miejsca spotkań publicznych ponownie otwierają się w Chinach, gdy ludzie wracają do pracy, a firmy wznawiają działalność. Jednak kraj nałożył coraz większe ograniczenia na osoby przybywające z zagranicy, które w ostatnich dniach stanowiły większość nowych spraw.

Wszyscy przybysze z zagranicy do Pekinu muszą sami poddać się kwarantannie przez dwa tygodnie w hotelu na własny koszt. A od poniedziałku loty do stolicy zostaną przekierowane na jedno z dwunastu lotnisk w innych miastach, gdzie pasażerowie będą musieli przejść kontrolę zdrowia, zanim będą mogli polecieć do Pekinu.

Pierwszy niejawny przypadek zakażenia społeczności w Chinach odnotowano w niedzielę w południowej prowincji Guangzhou, gdzie kobieta zapadła na COVID-19 po bliskim kontakcie z zakażonym pacjentem, który przybył do Chin z Turcji. Kiedy epidemia wygasła w kraju, napływ ludzi przybywających do kraju podsycił obawy o odrodzenie.

Wang relacjonował z Pekinu, a D’Emilio z Rzymu. Współpracujący pisarze prasowi Amy Forliti w Minneapolis, Minnesota; Bharatha Malawaraarachchi w Kolombo, Sri Lanka; Christine Armario w Bogocie, Kolumbia; Eileen Ng w Kuala Lumpur, Malezja; badacz Henry Hou w Pekinie i inni reporterzy AP na całym świecie przyczynili się do tego raportu.

Associated Press otrzymuje wsparcie dla ochrony zdrowia i nauki od Wydziału Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: