TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA
Kategorie
archiwum bloga wpisy od 2009 roku
WIELKI BUNT SPOŁECZNY W POLSCE WYWOŁANY GŁODEM26 kwietnia 2020
-2096610 sekund temu.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

CZERWONE

„US FDA zatwierdza pierwszy szybki test koronawirusa z czasem wykrywania 45 minut”

(Reuters) – Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła pierwszy szybki test diagnostyczny koronawirusa, którego czas wykrywania wynosi około 45 minut, ponieważ Stany Zjednoczone walczą o zaspokojenie zapotrzebowania na testy koronawirusa.

Deweloper testu, firma Cepheid z Kalifornii, zajmująca się diagnostyką molekularną, powiedziała w sobotę, że otrzymała od FDA pozwolenie na stosowanie w trybie awaryjnym, które będzie stosowane przede wszystkim w szpitalach i na izbach przyjęć. Podobno firma planuje rozpocząć wysyłkę do szpitali w przyszłym tygodniu.

FDA potwierdziło to zatwierdzenie w osobnym oświadczeniu. Powiedział, że firma zamierza wprowadzić dostępność swoich testów do 30 marca.

Zgodnie z obecnym reżimem testowania próbki należy wysłać do scentralizowanego laboratorium, gdzie wyniki mogą zająć kilka dni.

„Dzięki nowym narzędziom, takim jak diagnostyka punktowa, wkraczamy w nową fazę testów, w której testy będą znacznie łatwiej dostępne dla Amerykanów, którzy ich potrzebują”, powiedział w sobotę amerykański sekretarz zdrowia i usług medycznych Alex Azar.

Stany Zjednoczone nie są nawet bliskie zaspokojenia krajowego popytu na testy koronawirusa. Wielu ekspertów medycznych przewidywało, że opóźnione i chaotyczne testy będą kosztować życie, potencjalnie także lekarzy i pielęgniarek.

W piątek Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, został zapytany, czy Stany Zjednoczone mogą obecnie zaspokoić zapotrzebowanie na testy.

„Jeszcze nas nie ma” – powiedział Fauci.

Firma poinformowała, że test diagnostyczny wirusa, który powoduje COVID-19, działa na dowolnym z ponad 23 000 zautomatyzowanych systemów GeneXpert firmy Cepheid.

Systemy nie wymagają specjalnego przeszkolenia użytkowników do przeprowadzania testów i są w stanie działać przez całą dobę, powiedział prezydent Cepheid Warren Kocmond w oświadczeniu.

Firma nie podała dalszych szczegółów ani nie powiedziała, ile będzie kosztował test.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) usilnie dąży do rozszerzenia możliwości badań przesiewowych w kierunku wirusa, podczas gdy Światowa Organizacja Zdrowia wzywa do „porządku i dyscypliny” na rynku sprzętu medycznego potrzebnego do walki z epidemią.

zrodlo:https://www.reuters.com/

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: