TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA
Kategorie
archiwum bloga wpisy od 2009 roku
WIELKI BUNT SPOŁECZNY W POLSCE WYWOŁANY GŁODEM26 kwietnia 2020
-1724065 sekund temu.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

CZERWONE

Rządy oszalały!!!!!!: „Jordania zakazuje ludziom opuszczania domów, aby nawet kupować jedzenie!!!!!”

The following two tabs change content below.

„Zostań w domu lub zaryzykuj rok w więzieniu”: Jordan wysyła syreny na początku blokady wirusa
ZeroHedge.com

Jordania nałożyła w sobotę bezprecedensową ogólnokrajową godzinę policyjną w celu zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa, a oficjalna potwierdzona liczba przypadków zbliża się do 100. W piątek urzędnicy zdrowia stwierdzili, że Jordania ma 85 potwierdzonych infekcji, podkreślając, że oczekują szybkiego wzrostu liczby.

„Jordan wysadził syreny na początku ogólnokrajowej godziny policyjnej w sobotę, ograniczając mobilność swoich 10 milionów obywateli na czas nieokreślony w celu zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa, twierdzili świadkowie i urzędnicy”, informuje Reuters.Reuters reports.

Jordanian soldiers in the capital Amman on March 18, 2020. Image source: AFP

Całodobowy zakaz wychodzenia na zewnątrz mieszkańców rozpoczął się o 7 rano od syren ostrzegawczych dosłownie rozbrzmiewających w całym Ammanie. Nowa godzina policyjna jest szeroko opisywana jako najsurowszy środek, jaki jakikolwiek kraj nałożył do tej pory na kryzys w całym kraju.

W miarę jak narody na całym świecie reagują na zmilitaryzowaną reakcję, a nawet Stany Zjednoczone są świadkami rzadkiego rozmieszczenia jednostek Gwardii Narodowej na ulicach miast, takich jak w Nowym Jorku i Gruzji, rząd Jordanii jest skłonny nałożyć być może najbardziej drakońskie kary za naruszenie nowo ogłoszonych środków.

Armia Jordanii ogłosiła, że ​​w sobotę naruszyli godzinę policyjną dla wszystkich, z wyjątkiem upoważnionego personelu ratunkowego i służb ratunkowych, czeka na nie rok więzienia. Tysiące żołnierzy zostało już rozmieszczonych na ulicach miast i autostradach, szczególnie w rozległej stolicy Ammanu.

„Każdy, kto wyjdzie na zewnątrz, będzie podlegał karze”, powiedział minister sprawiedliwości Bassam Talhouni w audycji w języku arabskim. Już co najmniej 400 zostało aresztowanych w sobotę. „Prawie 400 osób zostało aresztowanych w Jordanii za naruszenie nieokreślonej godziny policyjnej wprowadzonej w sobotę, która zakazuje ludziom opuszczania domów nawet w celu zakupu żywności”, donosi The Guardian.

Surowe środki natychmiast skutkowały następującą sceną, jak opisuje Reuters:

Opancerzeni policjanci przemierzali ulice głównych miast, wzywając ludzi do słuchania ostrzeżeń, aby nie wychodzili z domów, twierdzili świadkowie.

Świadkowie twierdzili, że ulice w stolicy i głównych miastach były opustoszałe, a sklepy zamykane na klucz, gdy patrolowane przez policję dzielnice i punkty kontrolne obsadzone przez wojsko.

Urzędnicy Ammana mówią, że musieli podjąć drastyczne środki z powodu „lekkomyślności” niektórych elementów wśród ludności, która odmawia poważnego potraktowania zagrożenia pandemią.

„Niestety w scenach zakupów i poruszania się po ulicach widzieliśmy lekkomyślność. Stanowią one poważne zagrożenie dla naszych starań o powstrzymanie epidemii ”- powiedział Amjad Adailah, minister gabinetu i rzecznik rządu.

Podobne, ale prawdopodobnie mniej drakońskie środki zastosowano w niektórych społecznościach i miastach w sąsiednim Izraelu i na Zachodnim Brzegu.

Ponadto Syria na północy przedstawia coraz bardziej niepokojącą sytuację: rząd Assada nakazał zamknięcie wszystkich szkół, restauracji, teatrów i miejsc publicznych, a nawet wysłał wielu pracowników rządowych do domu w sobotę. Jednak władze w Damaszku oficjalnie zgłaszają zero przypadków. Może się jednak zdarzyć, że działali wystarczająco szybko, przy czym urzędnicy WHO przyglądają się i przeprowadzają testy, a na granicy z wyjątkiem Libanu od lat jest zamykana z powodu wojny.

Potencjał wybuchu w obskurnych i zatłoczonych obozach dla uchodźców w regionie niepokoi również międzynarodowych urzędników zdrowia. Według doniesień WHO próbuje przeprowadzić pilne testy w obozach wzdłuż granicy syryjsko-tureckiej, po tym, jak kilka przypadków pojawiło się w obozie dla osób wewnętrznie przesiedlonych (IDP) w Iraku.

zrodlo:stateofthenation

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: