DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Powracający żołnierze odmówili wody, łazienki poddane kwarantannie”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WASHINGTON (AP) – To nie był mile widziany dom, którego żołnierze amerykańscy spodziewali się po powrocie ze stref wojennych na Bliskim Wschodzie w ubiegłym tygodniu.

Kiedy ich samoloty wylądowały w Fort Bliss w Teksasie, zapędzono ich do autobusów, odmówiono im wody i korzystania z łazienek, a następnie poddano kwarantannie w zapakowanych barakach, z niewielkim jedzeniem lub dostępem na zewnątrz. „To nie jest sposób na traktowanie żołnierzy powracających z wojny”, powiedział jeden z żołnierzy w wiadomości e-mail dla The Associated Press.

Żołnierze zamieścili w mediach społecznościowych informacje o złych warunkach. Ich skargi szybko zwróciły uwagę starszych dowódców armii i Pentagonu. Teraz trwają zmiany w Fort Bliss i Fort Bragg w Karolinie Północnej, gdzie pierwsi żołnierze objęci kwarantanną również narzekali na złe, ciasne warunki.

Kwarantanna wojsk na bazach wojskowych staje się większym wyzwaniem dla wojskowych. Kontynuując misje i szkolenia, muszą także próbować zapobiegać rozprzestrzenianiu się wysoce zaraźliwego koronawirusa , egzekwując dwutygodniowe kwarantanny żołnierzy, którzy spędzili miesiące za granicą.

W jednym z odległych obszarów treningowych Bragga w ciągu ostatnich kilku dni wyskoczyły duże białe namioty, aby pomieścić setki żołnierzy 82 Dywizji Powietrznodesantowej powracających do bazy z Afganistanu i na Bliski Wschód. Namiotowe miasto, zwane Forward Operating Base Patriot (FOB Patriot), zmaterializowało się niemal z dnia na dzień, gdy dowódcy zdali sobie sprawę z granic koszar, kiedy żołnierze zaczęli przybywać w sobotę.

Sekretarz armii Ryan McCarthy powiedział, że starsi przywódcy badają skargi żołnierzy i szukają odpowiedzi z Fort Bliss. Rzecznik Pentagonu Jonathan Hoffman powiedział dziennikarzom, że sekretarz obrony Mark Esper słyszał o problemach i „jego odpowiedzią jest, że możemy zrobić lepiej i musimy to zrobić lepiej”.

Hoffman powiedział, że dowódca w Fort Bliss spotkał się ze wszystkimi żołnierzami poddanymi kwarantannie i „omówił niektóre z ich obaw. Rzecznik dodał: „Będziemy robić lepiej. Jest to coś niezwykłego w obsłudze tych wszystkich baz i robią wszystko, co mogą. ”

Na początku kwarantanny żołnierze z Fort Bliss publikowali zdjęcia w mediach społecznościowych, pokazując piankowe tace z kropkami małych stosów grochu i ryżu. W czwartek w oświadczeniu e-mailowym Fort Bliss opisał dokonane zmiany.

„Obiekt gastronomiczny, z którego początkowo korzystaliśmy, nie nadążał za popytem”, powiedział oświadczenie. „Porcje były nieodpowiednie i doprowadziły do naszej skargi numer jeden. Przywódcy Fort Bliss obejrzeli zdjęcia i natychmiast podjęli działania. ”

Jeden z żołnierzy w e-mailu do AP powiedział, że kiedy żołnierze wysiadają z samolotu z Afganistanu, zostali załadowani do autobusów i nie dostali wody ani pozwolenia na korzystanie z łazienki przez wiele godzin.

„Nie możemy iść korytarzem, wyjść na zewnątrz ani poćwiczyć. W końcu otrzymaliśmy wodę pitną o 09:00 dziś rano ”- powiedział żołnierz, opisując Dzień drugi. „Armia nie była przygotowana ani przygotowana do poradzenia sobie z tą instrukcją kwarantanny i została bardzo źle wdrożona. ”

AP nie identyfikuje żołnierzy, którzy opisali warunki, aby chronić swoją tożsamość, aby mogli swobodnie rozmawiać i nie martwili się potencjalnymi represjami.

Fort Bliss powiedział, że plan gastronomiczny już się zwiększył, aby dać żołnierzom trzy ciepłe posiłki dziennie, a żołnierze otrzymują teraz darowizny z przekąskami i mogą zamawiać jedzenie i dostarczać je do centralnej lokalizacji. Oddziały mogą również wyjść na zewnątrz i uzyskać większy dostęp do wyposażenia siłowni.

Inny żołnierz z Bliss, który został wysłany do Kuwejtu, powiedział w wiadomości, że jedzenie się poprawiło i żołnierze mogą teraz wyjść na zewnątrz. Ale kiedy zaczynają dzień szósty, paczki zostały wstrzymane i nie było dostępu do pralni.

W Forcie Bragg część pierwszych żołnierzy, którzy powrócili w sobotę, wysłano do pokojów w koszarach, które szybko opróżniono. Żołnierze wcześniej mieszkający w tych pokojach zostali przeniesieni, aby zrobić miejsce.

Według urzędników żołnierzy dzieli się na grupy, które razem wróciły z zagranicy na dwutygodniową kwarantannę. Ale zdając sobie sprawę z potrzeby zwiększenia przestrzeni, 82. Airborne postanowił w sobotę zbudować nowy obiekt, aw poniedziałek rano pierwsze kołki namiotu były wbijane w ziemię.

Ponieważ w przeszłości obszar ten był wykorzystywany do szkolenia, pracownicy mogli szybko przywieźć i podłączyć przyczepy prysznicowe i toaletowe oraz rozłożyć namioty z jedzeniem i inne urządzenia. Do czwartku wprowadziło się już kilkaset żołnierzy.

Trzecia Brygada 82. Airborne została rozmieszczona w Afganistanie i stale wraca do domu. Członkowie 1. Brygady wyjechali do Kuwejtu i Iraku, aby wzmocnić bezpieczeństwo z powodu gróźb wspieranych przez Iran bojówek. Niektórzy członkowie tej grupy również wrócili do domu.

Według podpułkownika armii Mike Burnsa, rzecznika 82. Airborne, FOB Patriot będzie w stanie pomieścić nawet 600 żołnierzy, ale liczba zmienia się w miarę dokonywania zmian. Powiedział, że generał dywizji James Mingus chciał upewnić się, że powracający żołnierze wiedzą, że „jesteśmy dumni z ich osiągnięć i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby się nimi zająć i powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa”.

Spośród 1700 82 żołnierzy Powietrznodesantowych, które powróciły do Bragg, nieco mniej niż połowa znajduje się w koszarach i na FOB Patriot, a reszta znajduje się w kwarantannie w swoich domach. W piątek około 200 było w FOB Patriot.

Każdy, kto przejawia objawy wirusa, przejdzie do izolacji i leczenia.

Dla większości ludzi nowy koronawirus powoduje jedynie łagodne lub umiarkowane objawy, takie jak gorączka i kaszel. W przypadku niektórych osób, zwłaszcza osób starszych i osób z istniejącymi problemami zdrowotnymi, może powodować cięższe choroby, w tym zapalenie płuc. Zdecydowana większość ludzi wraca do zdrowia po nowym wirusie. Według Światowej Organizacji Zdrowia osoby z łagodną chorobą powracają do zdrowia po około dwóch tygodniach, a osoby z cięższą chorobą mogą trwać od trzech tygodni do sześciu tygodni.

___

Associated Press otrzymuje wsparcie dla ochrony zdrowia i nauki od Wydziału Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: