TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA
Kategorie
archiwum bloga wpisy od 2009 roku
WIELKI BUNT SPOŁECZNY W POLSCE WYWOŁANY GŁODEM26 kwietnia 2020
-1727108 sekund temu.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

CZERWONE

„Nie cierpisz na żadne choroby? Na 98 proc. nie umrzesz na koronawirusa w razie zarażenia”

The following two tabs change content below.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

Choroba Covid-19 zabija niemal wyłącznie osoby zmagające się z innymi dolegliwościami. Osoby zdrowe mogą w zasadzie spać spokojnie. Pokazują to dane z Włoch.

Jedynie 2 proc. spośród ponad 4000 obywateli Italii zmarłych na Covid-19 to osoby zdrowe – wynika z raportu włoskiego Instytutu Zdrowia. Pozostałe osoby cierpiały na co najmniej jedno dodatkowe schorzenie.

Istituto Superiore di Sanità zajmuje się monitorowaniem danych związanych z przebiegiem epidemii. Naukowcy zwracają uwagę na wysoki odsetek zmarłych na Covid-19, którzy mieli inne choroby. Średnio osoba zmarła cierpiała na 2,7 dodatkowych dolegliwości.

U 23,5 procent zmarłych zdiagnozowano jedną współistniejącą chorobę, u ponad 26 procent – dwa schorzenia, a u 48 procent – trzy lub więcej.

Przebieg choroby jest znacznie łagodniejszy u osób młodych. 1,1 procent osób, które zmarły, miało mniej niż 50 lat, co liczbowo daje tylko 30 denatów. Dziewięć z tych osób nie skończyło 40 lat. Siedem z nich cierpiało na choroby kardiologiczne, nerek, cukrzycę i otyłość. Instytut zastrzegł zarazem, że nie dysponuje kartami lekarskimi dwóch pozostałych.

W tym samym opracowaniu odnotowano także, że średnia wieku zakażonych koronawirusem pracowników służby zdrowia jest znacznie niższa niż w przypadku pozostałych osób i wynosi 49 lat, podczas gdy u reszty populacji – 63 lata. Jeśli chodzi o personel medyczny, zwraca się uwagę na odwrócenie proporcji między mężczyznami i kobietami; to one dominują wśród zakażonych. Mężczyzn jest poniżej 36 procent.

Włochy są najbardziej dotkniętym epidemią krajem na świecie. Bilans to 4032 zmarłe zakażone osoby i 47 tysięcy potwierdzonych przypadków wirusa.

W Polsce z powodu zarażenia koronawirusem zmarło jak dotąd 6 osób. Pięć z nich cierpiało na obniżenie odporności z powodu zażywanych leków i dolegliwości chorobowych. Jedną była kobieta, które kilka dni wcześniej urodziła dziecko, choć lekarze utrzymują, że przyczyną śmierci w tym przypadku nie był koronawirus

zrodlo:strajk

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: