DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Nie cierpisz na żadne choroby? Na 98 proc. nie umrzesz na koronawirusa w razie zarażenia”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Choroba Covid-19 zabija niemal wyłącznie osoby zmagające się z innymi dolegliwościami. Osoby zdrowe mogą w zasadzie spać spokojnie. Pokazują to dane z Włoch.

Jedynie 2 proc. spośród ponad 4000 obywateli Italii zmarłych na Covid-19 to osoby zdrowe – wynika z raportu włoskiego Instytutu Zdrowia. Pozostałe osoby cierpiały na co najmniej jedno dodatkowe schorzenie.

Istituto Superiore di Sanità zajmuje się monitorowaniem danych związanych z przebiegiem epidemii. Naukowcy zwracają uwagę na wysoki odsetek zmarłych na Covid-19, którzy mieli inne choroby. Średnio osoba zmarła cierpiała na 2,7 dodatkowych dolegliwości.

U 23,5 procent zmarłych zdiagnozowano jedną współistniejącą chorobę, u ponad 26 procent – dwa schorzenia, a u 48 procent – trzy lub więcej.

Przebieg choroby jest znacznie łagodniejszy u osób młodych. 1,1 procent osób, które zmarły, miało mniej niż 50 lat, co liczbowo daje tylko 30 denatów. Dziewięć z tych osób nie skończyło 40 lat. Siedem z nich cierpiało na choroby kardiologiczne, nerek, cukrzycę i otyłość. Instytut zastrzegł zarazem, że nie dysponuje kartami lekarskimi dwóch pozostałych.

W tym samym opracowaniu odnotowano także, że średnia wieku zakażonych koronawirusem pracowników służby zdrowia jest znacznie niższa niż w przypadku pozostałych osób i wynosi 49 lat, podczas gdy u reszty populacji – 63 lata. Jeśli chodzi o personel medyczny, zwraca się uwagę na odwrócenie proporcji między mężczyznami i kobietami; to one dominują wśród zakażonych. Mężczyzn jest poniżej 36 procent.

Włochy są najbardziej dotkniętym epidemią krajem na świecie. Bilans to 4032 zmarłe zakażone osoby i 47 tysięcy potwierdzonych przypadków wirusa.

W Polsce z powodu zarażenia koronawirusem zmarło jak dotąd 6 osób. Pięć z nich cierpiało na obniżenie odporności z powodu zażywanych leków i dolegliwości chorobowych. Jedną była kobieta, które kilka dni wcześniej urodziła dziecko, choć lekarze utrzymują, że przyczyną śmierci w tym przypadku nie był koronawirus

zrodlo:strajk

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: