DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„N Korea testowa odpala pociski; Seul uważa to za niewłaściwe”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

SEOUL, Korea Południowa (AP) – Korea Północna wystrzeliła w sobotę dwa przypuszczalne pociski balistyczne krótkiego zasięgu do morza, powiedział wojsko Korei Południowej, ponieważ nadal rozwija zdolności wojskowe w związku z impasem negocjacji nuklearnych z administracją Trumpa i paraliżującym globalnym kryzysem zdrowotnym .

Wspólni szefowie sztabu Korei Południowej powiedzieli, że pociski wystrzelono około 6:45 i 6:50 rano z okolic okręgu Sonchon w zachodniej Korei Północnej. Lecieli 410 km (255 mil) przez kraj na apogeum o długości 50 km (31 mil), zanim wylądowali na wodach u wschodniego wybrzeża.

Korea Południowa i USA analizowały premiery. Wojsko Seulu wezwało Północ do natychmiastowego zaprzestania „bardzo niewłaściwych” demonstracji wojskowych, gdy świat walczy z pandemią koronawirusa.

Japońskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że pociski nie dotarły na terytorium Japonii ani do jej wyłącznej strefy ekonomicznej.

Północ przeprowadziła w tym miesiącu dwie poprzednie rundy podobnych startów na krótki dystans i inne ćwiczenia wojskowe po tym, jak przywódca Kim Jong Un wkroczył w nowy rok, ślubując wzmocnić swój nuklearny środek odstraszający w obliczu „gangsterskich” sankcji i nacisków USA.

Podczas gdy Północ jest wyraźnie zdeterminowana, aby zwiększyć swoje możliwości rakietowe, japoński minister obrony Taro Kono powiedział, że demonstracje Phenianu mogą być również ukierunkowane na „zebranie reżimu razem” podczas kryzysu koronawirusowego.

Nie było od razu jasne, co przetestowała Korea Północna. Dane dotyczące lotów opublikowane przez wojska Korei Południowej i Japonii sugerują, że Północ mogła przetestować jeden ze swoich nowych mobilnych systemów rakietowych na paliwo stałe, które po raz pierwszy zademonstrowała w zeszłym roku.

Analitycy wojskowi twierdzą, że taka broń, która ma na celu pokonanie systemów obrony przeciwrakietowej przez ich zwrotność i loty na niewielkich wysokościach, może potencjalnie wzmocnić zdolność Północy do atakowania celów w Korei Południowej i Japonii, w tym w bazach USA.

Korea Północna w ostatnich miesiącach pokazała również coś, co opisała jako „bardzo dużą” wyrzutnię rakiet wielokrotnych, co według ekspertów zostało prawdopodobnie przetestowane wcześniej w tym miesiącu.

Media państwowe Korei Północnej informowały wcześniej, że Kim nadzorował w piątek rywalizację artylerii między jednostkami armii na zachodzie kraju.

KCNA powiedział, że Kim wyraziła zadowolenie z ćwiczeń, które miały na celu ocenę gotowości bojowej. W raporcie nie wspomniano o żadnych bezpośrednich komentarzach Kim do Waszyngtonu lub Seulu.

Oficjalna koreańska centralna agencja informacyjna Pjongjangu powiedziała również w sobotę, że Północ postanowiła zorganizować sesję parlamentu z pieczątką 10 kwietnia. Nie było od razu jasne, o czym będzie mowa.

Rozmowy nuklearne utknęły w martwym punkcie od czasu upadku drugiego szczytu Kim i prezydenta Donalda Trumpa na początku 2019 r., Kiedy to Amerykanie odrzucili żądania Korei Północnej dotyczące zwolnienia z poważnych sankcji w zamian za częściowe zrzeczenie się zdolności nuklearnych.

Po załamaniu się rozmów Północ zakończyła 17-miesięczną przerwę w działaniach balistycznych i przeprowadziła w zeszłym roku co najmniej 13 rund wystrzeliwania broni, wywierając presję na Waszyngton i Seul, by ustępstwa. Broń ta obejmowała także rozwojowy pocisk średniego zasięgu, który można było wystrzelić z okrętów podwodnych.

Niektórzy eksperci twierdzą, że zastój w północnokoreańskich startach między listopadem a marcem mógł być spowodowany pandemią koronawirusa, która rozpoczęła się w Chinach kontynentalnych w grudniu.

Chociaż Kim ślubował zbudować swój arsenał nuklearny i osiągnąć „frontalny przełom” przeciwko sankcjom, jednocześnie wzywając swój naród do pozostania odpornym na walkę o „samodzielność gospodarczą”, niektórzy eksperci twierdzą, że samozadowolenie Korei Północnej zostało spowodowane przez kryzys koronawirusowy. potencjalnie może utrudnić jego zdolność mobilizowania ludzi do pracy.

Korea Północna nie potwierdziła publicznie ani jednego przypadku choroby COVID-19, ale media państwowe opisały działania antywirusowe jako „narodową egzystencję”. Eksperci twierdzą, że epidemia w Korei Północnej może mieć tragiczne konsekwencje z powodu złego systemu opieki zdrowotnej w tym kraju i niedoboru zasobów medycznych.

Kraj zakazał zagranicznym turystom, zamknął prawie cały ruch transgraniczny z Chinami, zintensyfikował kontrole w punktach wejścia i zmobilizował pracowników służby zdrowia do monitorowania mieszkańców i izolowania osób z objawami.

Współpracujący z Tokio pisarz Mari Yamaguchi w Tokio przyczynił się do powstania tego raportu.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: