DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

McConnell:” „Bardzo blisko” na pakiet ratunkowy o wartości 1 t $”

WASHINGTON (AP) – Negocjacje na najwyższym szczeblu między Kongresem a Białym Domem zmierzają do rozwiązania problemu balonowego pakietu ratunkowego o wartości 1 biliona dolarów plus, gdy prezydent Donald Trump wezwał do ustabilizowania narodu zamkniętego przez pandemię koronawirusa .

banner-wizytowka-1580899038

Przy dużej liczbie mieszkańców i chwiejnych rynkach finansowych wszystkie strony wskazały pod koniec soboty, że umowa jest w zasięgu ręki. Kwestia dotyczy tego, jak najlepiej utrzymać wypłaty dla milionów pracowników nagle odsuniętych na bok przez kryzys.

Rozmowy zawęziły również tak zwany plan Marshalla dla szpitali, a także pożyczki branżowe dla linii lotniczych i innych, ale nie były oparte na wybuchu wirusa i zamknięciu systemu na szczeblu krajowym . Plan Marshalla po II wojnie światowej pomógł odbudować Europę Zachodnią.

Przewodniczący większości Senatu Mitch McConnell ogłosił w późną sobotę, że wszystkie strony są „bardzo bliskie” dwupartyjnej rezolucji.

McConnell poinstruował przewodniczących komisji, aby zebrali projekty aktów prawnych. Urzędnicy ustalili cenę na prawie 1,4 bln USD i powiedzieli, że przy innych środkach z Rezerwy Federalnej może wpompować 2 bln USD w gospodarkę USA.

„Jesteśmy gotowi przynieść znaczną ulgę potrzebną Amerykanom z prędkością, jakiej domaga się kryzys”, powiedział McConnell.

Rozmowy zostaną wznowione w niedzielę rano, kiedy czterej czołowi przywódcy kongresowi obu partii będą prywatnie narady w Kapitolu z sekretarzem skarbu Stevenem Mnuchinem w nadziei na ostateczne porozumienie.

Rzecznik lidera Senatu Demokratów Chucka Schumera powiedział, że „nie ma jeszcze porozumienia”. Rzecznik Justin Goodman powiedział, że Demokraci czekają na zapoznanie się z projektem i dalsze negocjacje.

„Wszyscy ciężko pracują i chcą znaleźć rozwiązanie, które jest właściwe, myślę, że jesteśmy bardzo blisko”, powiedział Trump podczas sobotniej odprawy, wyrażając pewny ton na temat zdolności narodu do szybkiego pokonania pandemii.

Na Kapitolu Senat zwołał rzadką weekendową sesję, podczas której negocjatorzy ścigali się, aby ukończyć pakiet. Celem Senatu jest przeprowadzenie pierwszego głosowania w niedzielę i wygrana w Senacie w poniedziałek.

Pilna potrzeba działania rośnie , ponieważ bezrobotni twierdzą , że gwałtownie rośnie, firmy się zamykają, a rynki finansowe zostaną ponownie otwarte w poniedziałek z niecierpliwością na oznaki, że Waszyngton może złagodzić skutki kryzysu opieki zdrowotnej, a eksperci twierdzą, że nadchodzi recesja.

Trump w dużej mierze nie ujawniał szczegółów, ale powiedział w sobotę, że będzie lobbował na głównych negocjatorach.

W jednym temacie Trump wydaje się zgadzać z Demokratami, gdy Waszyngton próbuje uniknąć politycznie toksycznych środków ratunkowych z ostatnich kryzysów gospodarczych.

Trump wyraził wyraźną niechęć do każdej branży, w tym linii lotniczych, które skorzystałyby z pomocy federalnej, aby odkupić własne akcje w celu zwiększenia zysków. Zakaz wykupu akcji jest jednym z głównych priorytetów biznesowych Demokratów w powstającym pakiecie.

Sekretarz skarbu Steven Mnuchin i inni najważniejsi urzędnicy Białego Domu byli na Kapitolu przez drugi dzień nieprzerwanych negocjacji. Ale nie oczekiwano żadnego ogłoszenia.

Marszałek Nancy Pelosi, która rozmawiała z Mnuchinem, wróciła w sobotę do Waszyngtonu i miała dołączyć do niedzielnego spotkania.

Negocjacje koncentrują się na zapewnieniu bezpośredniej pomocy Amerykanom, z jednorazowymi czekami w wysokości 1200 USD, a także bieżącym wsparciem płac i zwiększonymi zasiłkami dla bezrobotnych za nowo zwolnionych z pracy.

Rozmowy koncentrują się również na pożyczkach dla linii lotniczych i innych branż niewidomych z powodu kryzysu, a także na ewentualnej pomocy dla stanów i miliardów dla szpitali i dostawców opieki zdrowotnej na pierwszej linii od wybuchu epidemii.

Powstający pakiet opiera się na propozycji GOP, ale Demokraci naciskają na dodatki, w tym pomoc na bezpieczeństwo żywności, pożyczki dla małych firm i inne środki dla pracowników.

„Robimy bardzo dobre postępy”, powiedział Schumer w późną sobotę. „Będziemy kontynuować pracę tej nocy”.

W sobotę Trump otworzył codzienną odprawę o wirusach z apelem o osiągnięciach swojej administracji, a tygodniowy przegląd miał odrzucić krytykę, że Biały Dom porusza się zbyt wolno, aby zwalczyć kryzys.

Prezydent odrzucił zarzuty, że był powolny, by działać z obawy przed zdenerwowaniem Chin, choć powiedział w ubiegłym miesiącu pomocnikom, że nie chciał zrazić Pekinu, krytykując jego tajne postępowanie z początkowym wybuchem.

Trump nie stracił panowania nad sobą, tak jak poprzedniego dnia. Jednak odprawa nadal rządziła mieszana, niejasna wiadomość.

Na przykład, gdy szpitale w całym kraju zgłaszają straszliwy niedobór zapasów w celu zapewnienia oczekiwanego wzrostu liczby pacjentów, wiceprezydent Mike Pence powiedział, że rząd realizuje zamówienie na pół miliarda dolarów na maski. Jednak żaden z urzędników państwowych na odprawie nie był w stanie zasygnalizować, kiedy maski dotrą do placówek medycznych, moment zamieszania, który spowodował, że Trump wyraźnie się sfrustrował.

Dr Anthony Fauci, najlepszy rządowy ekspert od chorób zakaźnych, starał się nie obiecywać skuteczności ani szybkości leków, które mogłyby być użyte do leczenia wirusa. Po tym, jak Trump opuścił salę odpraw, Fauci odpowiedział na pytanie dotyczące tweeta Trumpa na temat narkotyków, mówiąc: „Nie jestem do końca pewien, o czym mówił prezydent”.

Trump wyraził także zamieszanie w związku z użyciem Ustawy o produkcji obronnej, aby zmusić amerykańskie firmy do produkcji potrzebnych środków medycznych, mówiąc, że chociaż powołał się na tę ustawę w tym tygodniu, nie musiał jeszcze wykorzystywać jej do zmuszenia firm do mobilizacji, pomimo znacznej podaży niedobór.

Pence ogłosił, że z powodu dużej ostrożności on i jego żona Karen zostaną przetestowani na obecność wirusa po pozytywnym wyniku testu członka wiceprezydenta. Wynik dla obu był negatywny, sekretarz prasowy Pence Katie Miller napisała na Twitterze w sobotę wieczorem.

Pence powiedział, że pracownik, który nie miał bliskiego kontaktu ani z prezydentem, ani z wiceprezydentem, ma się dobrze.

Wyłaniający się z Kongresu plan ratunkowy byłby uderzającą interwencją przy ogromnych kosztach, opracowaną z szybkością niewidzialną od czasu kryzysu finansowego i recesji 2008-09.

Opiera się na prośbie Trumpa, by Kongres „poszedł na całość”.

Centralnym elementem jest teraz 350 miliardów dolarów dla małych firm, aby mogły nadal płacić. Firmy zatrudniające 500 lub mniej pracowników mogłyby wykorzystać do 10 milionów dolarów pożyczek na wybaczenie dla małych firm, aby utrzymać wypłaty.

To uzupełnienie propozycji jednorazowych kontroli dla wszystkich Amerykanów, 1200 USD na osobę, 2400 USD dla par, odciętych od wyższych dochodów.

Demokraci dążą do zwiększenia uprawnień do ubezpieczenia na wypadek bezrobocia dla tych, którzy po prostu znikają z pracy.

W przypadku przemysłu początkowy plan GOP przewidywał pożyczki dla linii lotniczych i innych gałęzi przemysłu w wysokości 208 miliardów dolarów, które musiałyby zostać spłacone.

Negocjatorzy wciąż zastanawiają się, czy będą pieniądze dla państw, których gubernatorzy zażądali miliardów, a także ile będą przeznaczane na szpitale i placówki opieki zdrowotnej.

Trump przyznał, że wybuch rani rodzinną firmę hoteli i klubów wiejskich, ale powiedział, że nie wiedział, czy jego firma byłaby jedną z wielu osób ubiegających się o pomoc rządową.

Dla większości ludzi nowy koronawirus powoduje jedynie łagodne lub umiarkowane objawy, takie jak gorączka i kaszel. W przypadku niektórych osób, zwłaszcza osób starszych i osób z istniejącymi problemami zdrowotnymi, może powodować cięższe choroby, w tym zapalenie płuc.

Zdecydowana większość ludzi wraca do zdrowia po nowym wirusie. Według Światowej Organizacji Zdrowia osoby z łagodną chorobą powracają do zdrowia po około dwóch tygodniach, a osoby z cięższą chorobą mogą potrzebować od trzech do sześciu tygodni.

___

Przyczynił się Bev Banks. Powiązani pisarze prasowi Mary Clare Jalonick, Ricardo Alonso-Zaldivar, Alan Fram i Padmananda Rama przyczynili się do tego raportu.

___

Associated Press otrzymuje wsparcie dla ochrony zdrowia i nauki od Wydziału Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

___

Ta historia została poprawiona, aby pokazać, że Pence powiedział, że zarażony pracownik nie miał bliskiego kontaktu z nim lub prezydentem, nie że personel

zrodlo:apnews

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: