DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

„Mając w ręku kod genetyczny wirusa Wuhan, naukowcy rozpoczynają prace nad szczepionką”

CHICAGO / LONDON (Reuters) – Gdy nowo zorganizowana grupa badawcza ds. Szczepionek w amerykańskich National Institutes of Health (NIH) spotkała się po raz pierwszy w tym tygodniu, jej członkowie oczekiwali, że będą mogli ułatwić sobie pracę. Ale ich mandat polega na przeprowadzaniu prób ludzkich w związku z pojawiającymi się zagrożeniami dla zdrowia – a ich pierwsze zadanie przyszło szokująco szybko.

W ciągu zaledwie trzech miesięcy prawdopodobnie przetestują pierwszą z wielu potencjalnych szczepionek eksperymentalnych przeciwko nowemu koronawirusowi podobnemu do SARS, który rozprzestrzenia się w Chinach i poza nimi.

„Powiedziałem im:„ będziecie chrzcić ogniem, ludzie ”- powiedział Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych w NIH, o swoim inauguracyjnym przemówieniu do grupy w tym tygodniu.

Fauci powiedział, że trzy miesiące od sekwencji genów do początkowych testów na ludziach byłyby najszybsze, kiedy agencja kiedykolwiek otrzymała taką szczepionkę.

Wybuch, który rozpoczął się w grudniu w środkowym chińskim mieście Wuhan, w piątek zaraził ponad 800 osób w Chinach i zabił 26 osób. Potwierdzono również przypadki w Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Japonii, Korei Południowej, Tajwanie, Nepalu i Stany Zjednoczone.

Chińscy naukowcy byli w stanie szybko zidentyfikować sekwencję genetyczną nowego koronawirusa, a urzędnicy opublikowali ją publicznie w ciągu kilku dni, umożliwiając zespołom naukowym natychmiastowe rozpoczęcie pracy.

Mając pod ręką kod genetyczny, naukowcy mogą rozpocząć prace nad opracowaniem szczepionki bez potrzeby pobierania próbki wirusa.

Podczas śmiertelnego wybuchu ciężkiego zespołu ostrej niewydolności oddechowej (SARS) w 2003 r. Naukowcy amerykańscy zajęli 20 miesięcy przejście od sekwencji genetycznej do pierwszej fazy badań na ludziach. Do tego czasu wybuch był pod kontrolą.

Tym razem grupy badawcze na całym świecie realizują już plany przetestowania szczepionek, terapii i innych środków zaradczych, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się nowo zidentyfikowanego wirusa na całym świecie.

PODEJŚCIE WIELOKROTNE

Atakują pod różnymi kątami, a globalne agencje ds. Zdrowia i reagowania na epidemie mają nadzieję, że przynajmniej jedno leczenie zostanie poddane próbom u ludzi w ciągu kilku miesięcy.

Agencja Fauci współpracuje z amerykańską biotechnologią Moderna Inc, która specjalizuje się w szczepionkach na bazie kwasu rybonukleinowego (RNA) – przekaźnika chemicznego, który zawiera instrukcje dotyczące wytwarzania białek.

Zespół ma nadzieję stworzyć szczepionkę RNA opartą na jednym z koronopodobnych kolców na powierzchni koronawirusa, który nadaje rodzinie wirusów nazwę, co w przeciwieństwie do wielu szczepionek nie naraziłoby ludzi na wirusa.

Na University of Queensland w Australii naukowcy wspierani przez globalną grupę ds. Pogotowia zdrowotnego, Coalition for Epidemic Preparedness Innovations (CEPI), powiedzieli, że pracują nad tym, co określają jako szczepionkę typu „blok molekularny”.

Technologia dodaje gen do białek wirusowych, aby je ustabilizować i zmusić ciało do myślenia, że widzi żywego wirusa i wytwarza przeciwko nim przeciwciała.

Keith Chappell, ekspert uniwersyteckiej szkoły chemii i biologii molekularnej, powiedział, że technologia została zaprojektowana jako „platforma do generowania szczepionek przeciwko wielu wirusom ludzkim i zwierzęcym”.

Wykazał już obiecujące wyniki w testach laboratoryjnych na innych niebezpiecznych wirusach, takich jak Ebola i koronawirus, który powoduje zespół oddechowy na Bliskim Wschodzie (MERS) – kuzyn SARS i wirusa Wuhan.

Novavax, który już opracował szczepionkę przeciwko MERS, twierdzi, że obecnie pracuje nad szczepionką przeciwko koronawirusowi Wuhan.  

Naukowcy zwracają się również do białek zwalczających infekcje zwanych przeciwciałami monoklonalnymi lub mAb, które zostały opracowane przeciwko koronawirusom SARS i MERS.

Mamy nadzieję, że podobieństwa z wirusem Wuhan zapewnią wystarczające nakładanie się przeciwciał, aby pomóc osobom zarażonym epidemią w Chinach.

Herbert Virgin, dyrektor naukowy Vir Biotechnology, powiedział, że jego firma ma bibliotekę przeciwciał monoklonalnych, które wykazały pewne sukcesy przeciwko SARS i MERS w testach laboratoryjnych.

Virgin powiedział, że niektóre z tych przeciwciał neutralizują koronawirusy i „mogą potencjalnie leczyć i zapobiegać koronawirusowi Wuhan”.

Reportaż: Julie Steenhuysen w Chicago i Kate Kelland w Londynie. Redakcja: Bill Berkrot

zrodlo:reuters.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: