TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA
Kategorie
archiwum bloga wpisy od 2009 roku
WIELKI BUNT SPOŁECZNY W POLSCE WYWOŁANY GŁODEM26 kwietnia 2020
-1723082 sekund temu.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

CZERWONE

„Korea Północna twierdzi, że list Trumpa oferuje współpracę antywirusową”

The following two tabs change content below.

SEOUL, Korea Południowa (AP) – Prezydent Donald Trump wysłał osobisty list do przywódcy Korei Północnej Kim Jong Un, starając się utrzymać dobre relacje i oferując współpracę w walce z pandemią wirusową, powiedziała siostra Kim w niedzielę.

Najnowsza korespondencja nadeszła, gdy Kim obserwował wystrzeliwanie taktycznej broni kierowanej w weekend, co wywołało krytykę z Korei Południowej, ponieważ rozmowy nuklearne pozostają w impasie.

W oświadczeniu złożonym przez Koreańską Centralną Agencję Wiadomości siostra Kima i starszy urzędnik partii rządzącej Kim Yo Jong chwaliła Trumpa za wysłanie listu w czasie, gdy „duże trudności i wyzwania stoją na drodze do rozwoju więzi” między krajami .

W liście powiedziała, że Trump wyjaśnił swój plan „napędzania stosunków między dwoma krajami … i wyraził zamiar współpracy w pracach anty-epidemicznych” w widocznym nawiązaniu do wybuchu globalnego koronawirusa. Powiedziała, że jej brat wyraził wdzięczność za list Trumpa.

Korea Północna wielokrotnie powtarzała, że na swojej ziemi nie było ani jednego koronawirusa. Niektórzy zagraniczni eksperci kwestionują to twierdzenie i twierdzą, że wybuch na północy może spowodować katastrofę humanitarną z powodu złej infrastruktury medycznej. W ubiegłym miesiącu Departament Stanu wyraził zaniepokojenie podatnością Korei Północnej na potencjalną epidemię koronawirusa i stwierdził, że jest gotowy wesprzeć wysiłki organizacji pomocowych na rzecz powstrzymania rozprzestrzeniania się choroby na północy.

Biały Dom nie otrzymał natychmiastowego komentarza.

Kim Yo Jong powiedział, że list Trumpa jest „dobrym przykładem ukazującym szczególne i mocne relacje osobiste” między przywódcami Korei Północnej i USA. Ale powiedziała, że nie jest dobrym pomysłem „wyciągać pochopne wnioski lub optymistycznie podchodzić” do perspektyw stosunków dwustronnych.

„Moim osobistym zdaniem uważam, że dwustronne stosunki i dialog byłyby możliwe do pomyślenia tylko wtedy, gdy równowaga byłaby utrzymywana dynamicznie i moralnie oraz zapewniona byłaby sprawiedliwość między dwoma krajami” – powiedziała. „Nawet w tej chwili ciężko pracujemy, aby rozwijać się i bronić samodzielnie w okrutnym środowisku, które USA chcą„ zapewnić ”.”

Wcześniej Trump wysłał życzenia urodzinowe Kim Jong Unowi, który, jak sądzono, skończył 36 stycznia 8 stycznia. Starszy urzędnik Korei Północnej Kim Kye Gwan powiedział w tym czasie, że wiadomości urodzinowe nie doprowadzą jego kraju do powrotu do rozmów, chyba że USA akceptują jego żądania.

Kim i Trump spotkali się trzy razy i wymieniali listy i wysłanników wiele razy od 2018 r., Kiedy rozpoczęli rozmowy na temat losów rozwijającego się arsenału nuklearnego Kima. Dwaj przywódcy unikali ostrego języka przeciwko sobie, a Trump powiedział kiedyś, że on i Kim „zakochali się”.

Ale ich dyplomacja w dużej mierze utknęła w martwym punkcie po rozpadzie drugiego szczytu w Wietnamie w lutym 2019 r., Kiedy Trump odrzucił żądania Kima dotyczące ulgi w szerokich sankcjach w zamian za częściowy rozbrojenie.

Kim naciskał na Trumpa, aby do końca ubiegłego roku przedstawił nowe propozycje ratowania negocjacji. Kim przyrzekł później wzmocnić swój nuklearny środek odstraszający, odsłonić „nową broń strategiczną” i ostrzegł, że nie będzie już związany poważnym moratorium na testy broni.

W ostatnich tygodniach Korea Północna wystrzeliła do morza mnóstwo artylerii i innych rakiet, a eksperci twierdzą, że jest to próba poprawy swoich zdolności wojskowych. Wszystkie bronie miały krótki zasięg i nie stanowiły bezpośredniego zagrożenia dla kontynentu amerykańskiego. Wznowienie przez Kim Kim wznowienia testów rakiet dalekiego zasięgu lub broni nuklearnej prawdopodobnie całkowicie zaszkodzi dyplomacji z Trumpem.

KCNA powiedział, że Kim obserwował w sobotę strzelanie z broni taktycznej z Kim Yo Jong i innymi wyższymi urzędnikami. Wojsko Korei Południowej nazwało demonstrację „bardzo nieodpowiednią” w czasie, gdy świat walczy z pandemią koronawirusa.

Wojsko Korei Południowej poinformowało w sobotę, że wykryło dwa przypuszczalne pociski balistyczne bliskiego zasięgu, które odleciały z miejsca w zachodniej Korei Północnej w całym kraju i wylądowały na wodach u wschodniego wybrzeża. Broń przeleciała 410 kilometrów (255 mil), zgodnie ze wspólnymi szefami sztabu Korei Południowej.

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: