TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA
Kategorie
archiwum bloga wpisy od 2009 roku
WIELKI BUNT SPOŁECZNY W POLSCE WYWOŁANY GŁODEM26 kwietnia 2020
-2094731 sekund temu.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

CZERWONE

„Głębokie państwo blokuje wszystkie kontrolowane przez demokratów ultra-liberalne stany”

Zaczyna się Lockdown of America

autor: Daisy Luther

( 21 marca 2020 r. ) W czwartek wieczorem gubernator Gavin Newsome podjął bezprecedensowe działania i zablokował cały stan Kalifornia. Następnego dnia gubernator Andrew Cuomo zablokował stan Nowy Jork, a gubernator JB Pritzker zablokował stan Illinois.

Dziś, w momencie publikacji, 70 milionów Amerykanów jest w domu w izolacji, w nadziei na powstrzymanie – lub przynajmniej spowolnienie – wirusa Covid-19, który zaczyna się gwałtownie rozprzestrzeniać w całym kraju.

Znalezione obrazy dla zapytania: usa zdjecia

Granice między USA, Kanadą i Meksykiem zostały również zamknięte za obopólną zgodą trzech rządów.

Chociaż może to być konieczne w celu ograniczenia wirusa, aby nie przytłoczyć systemu medycznego, wielu Amerykanów odczuwa wyraźny niepokój z powodu ograniczenia ruchów. Szczególnie niepokojący jest pomysł wprowadzenia Gwardii Narodowej w celu wyegzekwowania blokady, jak już wspomniano. Gdzieś istnieje cienka granica między utrzymaniem naszych praw konstytucyjnych a potrzebą powstrzymania globalnej pandemii.

Co pociągają za sobą blokady?

We wszystkich trzech stanach nieistotne firmy zostaną zamknięte, a mieszkańcom nakazano pozostanie w ich domach, chyba że muszą wyjechać z „ważnych powodów”. Wiele naszych największych miast jest objętych blokadą: Nowy Jork, Chicago, Los Angelos, San Francisco i San Diego.

W tej sytuacji stosuje się różnego rodzaju eufemizmy. Cuomo woli nazywać to „pauzą”. Kalifornia nazywa to „bezpieczniejszym w domu”. A Illinois nazywa to „schronieniem na miejscu”.

Ale w przypadku wszystkich ładnie brzmiących słów jest to: blokada na wielką skalę.

Kalifornia

Najbardziej zaludniony stan w kraju, z 40 milionami mieszkańców, 19 marca Kalifornia jako pierwsza całkowicie się zamknęła, a sytuacja pozostanie w mocy „na czas nieokreślony”.

„Będziemy utrzymywać sklepy spożywcze otwarte” – powiedział. „Dopilnujemy, abyś dostał krytyczne zaopatrzenie medyczne. Nadal możesz zabrać swoje dzieci na zewnątrz, ćwicząc zdrowy rozsądek i dystans społeczny. Nadal możesz wyprowadzać swojego psa, nadal możesz odbierać jedzenie w jednym z naszych centrów dystrybucyjnych, w restauracji, podczas przejazdu samochodem – wszystkie te rzeczy będziemy mogli nadal robić. ” ( źródło )

Newsom jest przekonany, że Kalifornijczycy będą współpracować.

Dodał, że zamówienie nie będzie egzekwowane przez organy ścigania.

„Nie wierzę, że mieszkańcy Kalifornii powinni zostać poinformowani przez organy ścigania, że właściwe jest po prostu izolowanie się w domu, ochrona się”, powiedział Newsom. „Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy Kalifornii będą go przestrzegać i będą postępować właściwie”. ( źródło )

Jednak Newsom poinstruował Gwardię Narodową, aby był w pogotowiu i  aktywował  około „500 pracowników straży, aby pomóc w pracy humanitarnej i dystrybucji żywności”.

Nowy Jork

Co ciekawe, zaledwie 3 dni przed zablokowaniem stanu Cuomo powiedział, że wysiłek będzie nieskuteczny.

W Nowym Jorku, gdzie koronawirus zabił 32 osoby, gubernator Andrew Cuomo powiedział, że nie ma  planów narzucenia mandatu w całym stanie .
„Moim zadaniem jest upewnić się, że państwo ma skoordynowany plan i działa wszędzie”, powiedział w  tym tygodniu.  „Nie sądzę, że schronienie na miejscu naprawdę działa”. ( źródło )

Jednak 20 marca, dzień po zamknięciu Kalifornii, zmienił zdanie,  mówiąc : „Chcę móc powiedzieć mieszkańcom Nowego Jorku – zrobiłem wszystko, co mogliśmy. A jeśli wszystko, co robimy, ocali tylko jedno życie, będę szczęśliwy. ”

„Nie, to nie jest życie jak zwykle” – powiedział gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo, gdy liczba ofiar śmiertelnych w USA przekroczyła 200, a co najmniej 35 w jego stanie. „Zaakceptuj to, zdaj sobie z tego sprawę i sobie z tym poradzić.” ( źródło )

Cuomo zakazał wszystkim firmom z wyjątkiem sklepów spożywczych, szpitali, pralni samoobsługowych, stacji benzynowych, lekarzy weterynarii i gabinetów lekarskich. Restauracje mogą działać na zasadzie dostawy na wynos lub dostawy. Mieszkańcy mogą wyjść na zewnątrz, aby wyprowadzać psy lub ćwiczyć, ale muszą utrzymywać odległość 6 stóp od innych.

A łamanie zasad będzie miało konsekwencje.

„Przepisy te zostaną wprowadzone w życie” – powiedział pan Cuomo na konferencji w Albany. „Nie są to pomocne wskazówki”. ( źródło )

W Nowym Jorku policjanci będą patrolować i zaczną rozdawać ostrzeżenia w niedzielny wieczór.

Komisarz policji Dermot Shea powiedział, że wezwania i aresztowania zostaną wydane jako „ostateczność”. ( źródło )

Stan Nowy Jork liczy blisko 20 milionów ludzi.

Illinois

W Illinois gubernator JB Pritzker ustanowił nakaz „pozostania w domu”, który rozpocznie się dzisiaj, 21 marca, i będzie obowiązywał do 8 kwietnia.

Pritzker powiedział,  że bez względu na to, jak mocno blokuje się blokada, „autostrady międzystanowe, stacje benzynowe, sklepy spożywcze i apteki pozostaną otwarte”. Poprosił ludzi, aby o tym pamiętali podczas uzupełniania zapasów.

„Nie trzeba wybiegać i gromadzić żywności, gazu i lekarstw” – powiedział w czwartek gubernator. „Kup to, czego potrzebujesz w rozsądnym terminie. Jest wystarczająco dużo dookoła, o ile nie gromadzisz zapasów. ” ( źródło )

Chociaż Pritzker aktywował Gwardię Narodową wcześniej w tym tygodniu, mówi, że nie będą oni pełnić funkcji egzekwowania kwarantanny.

Zamiast tego zostanie rozmieszczonych 60 członków serwisu, którzy utworzą miejsca testowania pojazdów, pomogą w dostarczaniu żywności rodzinom w niekorzystnej sytuacji dotkniętym zamknięciem szkół i ewentualnie przygotują zamknięte szpitale do ponownego otwarcia.

Zdecydowana większość obecnie aktywowanych żołnierzy to pracownicy służby zdrowia – lekarze, pielęgniarki, technicy medyczni – którzy nie zostaliby wezwani do wykonania zadania egzekwowania prawa. ( źródło )

Illinois ma populację około 12,6 miliona ludzi.

Gdzie i kiedy rozprzestrzeniają się blokady?

Inne stany mają już surowe reguły, ale nie są „zablokowane”.  Maryland był pierwszym stanem,  który zamówił „drastyczne działania”.  Pensylwania zamknęła  wszystkie nieistotne interesy.  Hoboken, New Jersey  wprowadziło godziny policyjne. To naprawdę tylko kwestia czasu, zanim rozprzestrzeni się to w całym kraju, czy to na podstawie mandatów stanowych, czy na szczeblu federalnym.

W zeszłym tygodniu napisałem  artykuł o tym, kiedy nastąpi blokada w oparciu o wzorce  ustalone przez Chiny i Włochy. Pierwsze blokady miały miejsce dokładnie na zawołanie, 19 i 20.

Mieliśmy już pewne małe regionalne blokady i osoby przebywające w kwarantannie po podróży, ale kwarantanna dużych grup ludzi jeszcze nie miała miejsca w Stanach Zjednoczonych. JESZCZE.  Jesteśmy w 50. dniu od zdiagnozowania pierwszego przypadku  w Stanach Zjednoczonych. Jednak  pierwszy przypadek  rozprzestrzeniania się społeczności  miał miejsce 26 lutego i może to być ważniejszy znacznik niż pierwszy przypadek w naszym kraju. „Rozprzestrzenianie się w społeczności” oznacza, że choroba nie została zarażona za pomocą identyfikowalnych środków, takich jak członek rodziny z wirusem lub historia podróży do miejsc, w których szerzy się choroba. Jeśli więc liczymy od  pierwszego dnia rozprzestrzeniania się społeczności, Stany Zjednoczone są w 15 dniu.

Jeśli w innych krajach występują masowe blokady około 22-23 dnia, oznacza to, że możemy mieć 7-8 dni, zanim zobaczymy poważne blokady i kwarantanny. To oznaczałoby 19 lub 20 marca. Widzimy wczesne blokady miast lub regionów, w których wirus szybko się rozprzestrzenia, jak Seattle i Nowy Jork. Blokady w innych krajach rozszerzyły się w ciągu około tygodnia, obejmując większe obszary geograficzne i większą liczbę ludzi. To dałoby nam około 26-27 marca. ( źródło )

Jeśli więc ten schemat nadal się sprawdza, możemy spodziewać się o wiele więcej regionalnych blokad w ciągu najbliższych 5 lub 6 dni.

Stany, w których obowiązują już ograniczenia, takie jak Maryland, Pensylwania i New Jersey, prawdopodobnie zwiększą je następnie. Miejsca o dużym rozkładzie wykładniczym, takie jak stan Waszyngton, mogą również wymagać blokady.

Czy prace są blokowane na szczeblu krajowym?

To zależy od tego, kogo zapytasz.

Prezydent Trump powiedział jeszcze wczoraj, że nie uważa, że będzie potrzeba blokady krajowej.

Pomimo aprobaty dla działań stanowych, Trump powiedział, że nie uważa, aby potrzebne było krajowe nakazy blokowania, dodając, że inne obszary nie mają takich samych punktów zapalnych jak Kalifornia, Nowy Jork i Waszyngton.

„Współpracujemy z gubernatorami i nie sądzę, abyśmy kiedykolwiek uznali to za konieczne” – powiedział. ( źródło )

Z drugiej strony dr Anthony Fauci, ekspert ds. Chorób zakaźnych w Narodowej Grupie Roboczej Koronawirusa, przez co najmniej tydzień uważa, że należy podjąć bardziej zdecydowane działania i że chciałby „radykalnie zmniejszyć aktywność ”, Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Zapytana przez Brianna Keilar z CNN w „State of the Union”, czy chciałby „blokady krajowej”, w której ludzie mówią, że muszą pozostać w domu i poza restauracjami i barami, dr Anthony Fauci, dyrektor National Institute Alergii i Chorób Zakaźnych, powiedział, że „chciałby zobaczyć dramatyczny spadek osobistej interakcji, którą widzimy” w tych miejscach.

„Cokolwiek by to zrobić, chciałbym to zobaczyć” – dodał Fauci. ( źródło )

Biorąc pod uwagę szybkie zmiany dokonane przez gubernatora Cuomo, z pewnością nie jest niemożliwe, abyśmy mogli zobaczyć blokadę na szczeblu federalnym. Jeśli nie jesteś jeszcze przygotowany na to, co to pociąga za sobą, sprawdź  ten artykuł  i  przewodnik w formacie PDF, który jest specyficzny dla pandemii Covid-19 . Jeśli w twojej okolicy jest mało zapasów, możesz  znaleźć tutaj pomysły na zamienniki . I na koniec  ten artykuł zawiera porady dotyczące przygotowania się na potencjalną blokadę bez wydawania dodatkowych pieniędzy .

Gwardia Narodowa została aktywowana w wielu stanach  i inni członkowie Gwardii są od stanu gotowości „wzmocnione”. Ale nie martw się, wszyscy gubernatorzy zapewniają nas, że są tam tylko po to, aby pomóc w wydawaniu zapasów, a nie w egzekwowaniu blokady.

Liczne źródła informowały o otrzymywaniu „federalnych dokumentów podróży” w ciągu ostatnich 48 godzin. Ludzie zajmujący się dostarczaniem żywności, branżą medyczną, dystrybucją i sklepami spożywczymi twierdzili pod przykrywką anonimowości, że otrzymali dokumenty od swoich pracodawców, aby „pokazać policji”, jeśli zostaną zatrzymani podczas podróży do pracy i z pracy.

To, czy nasz kraj zamienia się w kraj, w którym autorytety żądają zobaczenia twoich „dokumentów”, dopiero się okaże.

zrodlo:stateofthenation

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: