TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA
Kategorie
archiwum bloga wpisy od 2009 roku
WIELKI BUNT SPOŁECZNY W POLSCE WYWOŁANY GŁODEM26 kwietnia 2020
-2093234 sekund temu.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

CZERWONE

„38 pozytywnych wyników dla koronawirusa w więzieniach w Nowym Jorku, w tym Rikers”

MINNEAPOLIS (AP) – Nowy Jork został w tym tygodniu dotknięty największym w kraju wybuchem więzienia koronawirusowego, przy czym co najmniej 38 osób pozytywnie oceniło w słynnym kompleksie Rikers Island i pobliskich obiektach – ponad połowa z nich uwięziła mężczyzn, zarząd nadzoruje system więziennictwa w mieście powiedział w sobotę.

Tymczasem inny więzień stał się pierwszym w kraju, który uzyskał pozytywny wynik w federalnym więzieniu.

W liście do liderów wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych w Nowym Jorku tymczasowa przewodnicząca Rady Korekty Jacqueline Sherman opisała kryzysowy system więzienia.

Powiedziała, że w ubiegłym tygodniu członkowie zarządu dowiedzieli się, że 12 pracowników Departamentu Korekcji, pięciu pracowników Służby Więziennej i 21 osób przebywających w areszcie w Rikers i miejskich więzieniach miało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Powiedziała, że co najmniej kolejne 58 osób jest monitorowanych pod kątem chorób zakaźnych i jednostek kwarantanny w więzieniu.

„Jest prawdopodobne, że osoby te przebywały w setkach obszarów mieszkalnych i wspólnych w ciągu ostatnich tygodni i były w bliskim kontakcie z wieloma innymi osobami przebywającymi w areszcie i personelem” – powiedział Sherman, ostrzegając, że liczba przypadków może gwałtownie wzrosnąć.

„Najlepszą drogą do ochrony społeczności osób przebywających i pracujących w więzieniach jest szybkie zmniejszenie liczby osób przebywających w nich i pracujących w nich”.

Urzędnicy z Nowego Jorku konsekwentnie bagatelizują liczbę infekcji w więzieniach i więzieniach, jak zauważyła The Associated Press w rozmowach z obecnymi i byłymi więźniami.

Miejska agencja więzienna i prowadzony przez nią zakład opieki zdrowotnej nie odpowiedziały na wiadomości z prośbą o komentarz do listu. W piątek miejski Wydział Korekcji powiedział, że u jednego z więźniów zdiagnozowano koronawirusa oraz siedmiu pracowników więzienia. W późną sobotę departament potwierdził, że 19 więźniów uzyskało wynik pozytywny – o dwa mniej niż w liście zarządu – i 12 pracowników.

Wcześniej w tym tygodniu Juan Giron został przeniesiony na wyspę Rikers Island z zakładu upstate po zwolnieniu jego wyroku, ponieważ sędzia nie wziął go pod uwagę za leczenie młodego przestępcy. Po przejściu spożycia, gdzie przeszedł badanie zdrowia, zabrano go do dormitorium, w którym przebywało ponad dwóch tuzinów mężczyzn, których łóżka stały obok siebie, w odległości kilku stóp od siebie.

„To jest jak schronienie. Więc wszyscy są poza domem. Rozmawiasz z ludźmi, mieszając się – powiedział Giron. „Zeszłej nocy przywieziono faceta około 18:00, a kilka godzin później dwóch policjantów wchodzi z maskami i rękawiczkami i próbuje dać mu maskę. Wyglądali na przestraszonych, nawet nie chcieli go dotykać. Kazali mu się spakować, więc się spakował i zabrali go. „To było szalone,”

„Zapytaliśmy jednego z oficerów, a oni powiedzieli:„ to właśnie robimy dla facetów z wirusem ”- powiedział Giron, dodając, że inni, którzy mieli kontakt z mężczyzną, nie zostali przesłuchani ani powiadomieni o jego statusie .

Ponad 2,2 miliona ludzi jest uwięzionych w Stanach Zjednoczonych – bardziej niż gdziekolwiek na świecie – i narastają obawy, że wybuch epidemii może szybko rozprzestrzenić się przez rozległą sieć więzień federalnych i stanowych, więzień okręgowych i ośrodków detencyjnych.

Jest to ciasno upakowana, płynna populacja, która już zmaga się z wysokimi wskaźnikami problemów zdrowotnych, a jeśli chodzi o osoby starsze i stażystę, zwiększa ryzyko poważnych powikłań. Mając ograniczoną w kraju zdolność do testowania COVID-19, mężczyźni i kobiety w środku obawiają się, że są w szeregu, gdy wykazują objawy grypopodobne, co oznacza, że niektórzy mogą zostać zarażeni, nie wiedząc o tym.

Pierwsze pozytywne testy w więzieniach i więzieniach rozpoczęły się nieco ponad tydzień temu, a mniej niż dwóch tuzinów oficerów i pracowników zostało zainfekowanych w innych obiektach od Kalifornii i Michigan po Pensylwanię.

Sherman napisał do komisarza Departamentu Korekcji w Nowym Jorku, głównego sędziego Sądu Apelacyjnego, po nowojorskiego pełnomocnika i prokuratora okręgowego, że ci, którzy są bardziej narażeni na infekcję, w tym osoby po 50. roku życia lub z chorobami podstawowymi, powinni należy rozważyć wcześniejsze wydanie. Napisała, że osoby zatrzymane z powodów administracyjnych, takich jak naruszenia warunków zwolnienia warunkowego.

Burmistrz Bill de Blasio na początku tego tygodnia powiedział, że prokuratorzy pracują nad identyfikacją kandydatów i do piątkowej nocy prokuratorzy w Nowym Jorku zgodzili się na uwolnienie 56 więźniów Rikers z własnej inicjatywy.

Bianca Tylek, dyrektor wykonawczy krajowej organizacji rzeczników wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych w Worth Rises, powiedziała, że to by tego nie uciszyło.

„Na wyspie Rikers uwięziono prawie 1500 osób za przestępstwa na niskim poziomie lub naruszenia warunków zwolnienia warunkowego, które można natychmiast zwolnić” – powiedziała. „Zwolnienie ich zmniejszyłoby ryzyko infekcji, zmniejszyło ryzyko dla wszystkich osób uwięzionych i zmniejszyło rozprzestrzenianie się wirusa wśród ludności”.

Tymczasem mężczyzna uwięziony w Nowym Jorku stał się pierwszą potwierdzoną sprawą w federalnym systemie więziennictwa.

Mężczyzna, który przebywa w Metropolitan Detention Center na Brooklynie, skarżył się na bóle w klatce piersiowej w czwartek, kilka dni po przybyciu do ośrodka, federalne Biuro Więzień poinformowało AP. Zostali zabrani do miejscowego szpitala i przebadani pod kątem COVID-19, podali urzędnicy.

W piątek został zwolniony ze szpitala i wrócił do więzienia, gdzie natychmiast został umieszczony w izolacji, jak podała agencja, dodając, że rutynowo odwiedzają go pracownicy służby zdrowia i psychiatrii.

Inni przebywający z mężczyzną również podlegają kwarantannie, a także członkowie personelu, którzy mogli mieć z nim kontakt.

Były dwa pozytywne przypadki wśród członków personelu BOP: pracownik, który pracuje w biurze administracyjnym w Grand Prairie w Teksasie, i inny pracownik, który pracuje w Leavenworth w stanie Kansas, ale który według urzędników nie miał kontaktu z więźniami od czasu objawu.

Biuro Więzień tymczasowo wstrzymało wizytację we wszystkich 122 federalnych placówkach poprawczych w USA, w tym wizytach zarówno społecznych, jak i prawnych, choć urzędnicy twierdzili, że można zrobić wyjątki w przypadku wizyt legalnych.

Dla większości ludzi nowy koronawirus powoduje jedynie łagodne lub umiarkowane objawy, takie jak gorączka i kaszel. Dla niektórych, szczególnie starszych osób dorosłych i osób z istniejącymi problemami zdrowotnymi, może powodować cięższe choroby, w tym zapalenie płuc, a nawet śmierć.

Zdecydowana większość ludzi wraca do zdrowia po wirusie. Według Światowej Organizacji Zdrowia osoby z łagodną chorobą powracają do zdrowia po około dwóch tygodniach, podczas gdy osoby z cięższymi przypadkami mogą wrócić do zdrowia przez trzy do sześciu tygodni.

___

Powiązany pisarz prasowy Michael R. Sisak z Nowego Jorku przyczynił się do tego raportu.

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: