DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

W Izraelu mają problem. Ultraortodoksyjni żydzi nie słuchają poleceń dotyczących koronawirusa

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Chasydzi z Izraela Fot. Wikipedia

„Times of Israel” cytuje słowa wysokiego urzędnika państwowego, który mówi, że jeśli ultraortodoksyjni żydzi nadal będą żyć jak do tej pory, to Izraelowi grozi scenariusz włoski. Ultraortodoksyjni żydzi nie wiele sobie robią z wprowadzonych przez rząd restrykcji.

Izrael wprowadził dość wcześnie rożne obostrzenia. Niemal wyprosił od siebie turystów, wprowadził szybko kwarantanny. Ma już jedną pierwszą ofiarę Arieha Evena, 88-letniego Żyda, który przejechał tuż po wojnie z Węgier.

W sumie w Izraelu jest 883 nosicieli wirusa i 15 osób ciężko chorych na Covid 19. Największym problemem w ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusa okazują się jednak podobno ultraortodoksi (Charedim).

Cytowany przez dziennik wysoki urzędnik miał powiedzieć, że ten kraj może skończyć jak Włochy, jeśli zachowanie charedim nie ulegnie zmianie. Ten odłam religijny Żydów z reguły nie respektuje wielu aspektów życia społecznego.

Wielu spośród nich nie pracuje, żyje z pomocy społecznej i poświęca się całkowicie studiowaniu pism żydowskich. Nie posiadają telewizorów, świeckich książek, zabraniają kobietom prowadzić samochody. Ich językiem ojczystym jest często nadal jidisz. W Izraelu jest ich około 800 tys.

Państwowe zakazy i nakazy są przez tą wspólnotę często ignorowane. „Nie rozumieją, z czym mamy do czynienia, a za tydzień lub dwa to może nam eksplodować w twarz” – ocenia anonimowy urzędnik.

Dla przykładu w ciągu tego tygodnia kilkakrotnie wzywano policję, aby rozproszyć duże zebrania członków ultraortodoksyjnej społeczności, naruszając wytyczne rządowe przepisy, które ograniczają zgromadzenia do liczby maksymalnie 10 osób.

n.czas.com
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: