TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA
Kategorie
archiwum bloga wpisy od 2009 roku
WIELKI BUNT SPOŁECZNY W POLSCE WYWOŁANY GŁODEM26 kwietnia 2020
-2092428 sekund temu.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

CZERWONE

„Telemedycyna pojawia się jako opcja opieki podczas epidemii COVID-19”

Masz niepokojącą wysypkę? Nadal możesz spotkać się z lekarzem, jeśli nie możesz wyjść z domu podczas wybuchu koronawirusa.USA urzędnicy zdrowia publicznego, szpitale i firmy ubezpieczeniowe zachęcają ludzi do spróbowania telemedycyny z powodu alergii, bólu ucha i innych drobnych problemów oraz pominięcia gabinetu lekarskiego lub kliniki.Jest to również sposób na skontaktowanie się z lekarzem, jeśli uważasz, że masz objawy COVID-19.

Cel: Zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, szczególnie wśród osób najbardziej podatnych na zagrożenia, osób starszych i osób z istniejącymi chorobami.

Wirtualna opieka od dawna jest reklamowana jako sposób na szybkie uzyskanie pomocy zamiast czekania dni na wizytę u lekarza, jednak Amerykanie nie przyjmują jej zbyt długo. Istnieją znaki, które mogą się zmieniać z powodu COVID-19.

Oto bliższe spojrzenie na działanie telemedycyny.

CZYM JEST TELEMEDYCYNA?

Masz smartfon, tablet lub komputer? To wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, aby korzystać z telemedycyny, czasami nazywanej telezdrowie lub wirtualnymi wizytami.

Zasadniczo odnosi się to po prostu do wizyty wideo w oddalonym ośrodku opieki, takim jak lekarz lub terapeuta, za pośrednictwem bezpiecznego połączenia. Do połączenia pacjent używa linku do strony internetowej lub aplikacji.

Niektóre punkty telemedycyny oferują również wersję wykorzystującą wiadomości tekstowe między lekarzem a pacjentem, którzy tak naprawdę nie mogą ze sobą rozmawiać ani się widywać.

Telemedycyna często wiąże się z diagnozowaniem i leczeniem nowego problemu zdrowotnego, ale jest również stosowana do monitorowania istniejących, długotrwałych chorób, takich jak cukrzyca. To coś więcej niż dzwonienie po receptę, chociaż lekarze mogą napisać niektóre recepty, takie jak antybiotyki, po wizycie w telemedycynie.

KTO TO OFERUJE?

Ubezpieczyciele i systemy szpitalne są częstymi źródłami. W rzeczywistości w skrzynce odbiorczej e-mail może znajdować się oferta jednego z tych dostawców, zachęcająca do wypróbowania jej teraz z powodu pandemii koronawirusa.

W ubiegłym tygodniu rząd federalny powiedział, że natychmiast rozszerzy dostęp do telemedycyny, aby pomóc osobom z Medicare, programowi ubezpieczenia dla osób w wieku 65 lat i starszych, a także młodszym pacjentom, którzy kwalifikują się z powodu niepełnosprawności. I wezwał państwa do rozszerzenia usługi na osoby zarejestrowane w Medicaid, rządowym programie ubezpieczenia osób o niskich dochodach.

Zasięg telemedycyny w Medicare był ograniczony, głównie na obszarach wiejskich, gdzie pacjenci musieli udać się do specjalnie wyznaczonych miejsc na wizyty. Wiele planów Medicare Advantage prowadzonych przez ubezpieczycieli zapewnia również dostęp do telemedycyny.

CO TO kosztuje?

Ceny różnią się. Ale wiele firm ubezpieczeniowych i innych dostawców tymczasowo rezygnuje z opłat, aby zachęcić więcej osób do korzystania z wirtualnej opieki.

Sprawdź przed wizytą u ubezpieczyciela lub pracodawcy, który zapewnia ochronę. Plan może nie obejmować niektórych specjalistycznych usług, takich jak sesje terapii wirtualnej, lub może oferować ograniczony zasięg.

Co jeśli nie masz ubezpieczenia? Możesz płacić z własnej kieszeni za pośrednictwem niektórych dostawców usług telemedycznych. MDLive traktuje głównie przez czaty wideo i pobiera opłatę w wysokości 75 USD za pilną wizytę opiekuńczą. Sesja z dermatologiem kosztuje 69 USD.

Inna firma, 98point6, pobiera opłatę roczną w wysokości 20 USD, a następnie 1 USD za każdą wizytę. Firma diagnozuje i leczy za pomocą bezpiecznych wiadomości tekstowych.

DLACZEGO TELEMEDYCYNA?

Infekcje zatok, zapalenie oskrzeli, grypa, astma, różowe oczy lub gorączka to tylko kilka przykładów. Telemedycyna jest w stanie poradzić sobie z wieloma problemami, które zwykle wysyłałyby pacjentów do gabinetu lekarskiego lub przychodni.

Dermatolodzy mogą zdalnie badać brodawki lub pieprzyki. Terapeuci mogą również leczyć lęk, depresję lub stres, jednocześnie pozwalając pacjentom pozostać w miejscu takim jak dom, w którym czują się bardziej komfortowo.

Pacjenci zaniepokojeni koronawirusem mogą również uzyskać szybką konsultację cybernetyczną z lekarzem. Wielu dostawców usług telemedycznych zaprojektowało programy komputerowe, aby zadawać pacjentom wstępne pytania, aby pomóc ocenić ich zdrowie lub ryzyko narażenia na wirusy.

CO TO JEST OGRANICZENIA?

Wirtualny lekarz nie może leczyć bólów w klatce piersiowej, złamanych kości ani skaleczeń wymagających szwów. Ten lekarz również nie będzie mógł wykonać testu koronawirusa.

W niektórych przypadkach może być również konieczne skierowanie pacjentów do innego lekarza na wizytę osobiście.

Dostawcy usług telemedycznych często reklamują swoje możliwości łączenia pacjentów z pomocą w ciągu kilku minut. Jednak gwałtowny wzrost zapotrzebowania napędzanego koronawirusem wydłużył czas reakcji niektórych dostawców.

Lekarze twierdzą również, że niektóre części osobistej wizyty nie są w stanie powielić telemedycyny. Lekarz może zauważyć dodatkowe problemy zdrowotne, po prostu zauważając zmianę w zachowaniu lub wyglądzie zwykłego pacjenta.

„Moje badanie zaczyna się, gdy widzę, jak pacjent wchodzi do pokoju, sposób, w jaki mówią, sposób, w jaki chodzą, po prostu subtelne rzeczy” – powiedział dr. Gary LeRoy, prezes Amerykańskiej Akademii Lekarzy Rodzinnych. „Nie zawsze można to zrobić zdalnie”.

DLACZEGO PACJENCI MOGĄ SPOWODOWAĆ WYPRÓBOWANIE?

Naukowcy od dawna twierdzą, że trudno jest zmienić zachowania zdrowotne. W przypadku telemedycyny pacjenci mogą szczególnie niechętnie próbować czegoś nieznanego, zwłaszcza jeśli nie dotyczy to ich zwykłego lekarza.

Świadomość to kolejny problem. Ludzie mogą usłyszeć o telemedycynie od swojego pracodawcy lub ubezpieczyciela, a następnie zapomnieć o tym, gdy potrzebują pomocy kilka miesięcy później.

Ale ludzie często stają się stałymi klientami po wypróbowaniu telemedycyny, powiedział dr Jason Tibbels, dyrektor wykonawczy firmy Teladoc Health, dostawcy telemedycyny. I uważa, że świadomość stworzona przez koronawirusa przetrwa długo po zaniknięciu pandemii.

„To są chwile, dla których zostaliśmy zbudowani” – powiedział.

Departament Zdrowia i Nauki Associated Press otrzymuje wsparcie z Departamentu Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: