DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Skąd rząd weźmie pieniądze na „tarczę antykryzysową”? NBP dodrukuje złotego

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Drukarka, banknoty Źródło: Pixabay, collage

Tarcza antykryzysowa ma kosztować Polaków 212 mld zł. Ekonomiści liczą, że rząd będzie musiał pożyczyć ok. 130 mld zł.

Ponieważ to zdecydowanie za dużo, jak na możliwości polskich banków, to państwu na pomoc rusza NBP. Narodowy Bank Polski dodrukuje złotego.

Jeszcze przed pandemią koronawirusa premier Morawiecki i rząd PiS zaplanowali budżet na 2020 rok. Nie był on rzecz jasna gotowy na kryzys, który czeka nas po epidemii. Już po wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego rząd zaprojektował tzw. „tarczę antykryzysową”. Według rządowych speców jej koszt wyniesie 212 mld zł.

Ekonomiści ING wyliczają, że „nowe potrzeby pożyczkowe to 66 mld zł, reszta nie obciąża budżetu”. Twierdzą, że potrzeby pożyczkowe netto budżetu państwa – uwzględniając ekstra wydatek na tarczę antykryzysową i mniejsze dochody – wzrosną łącznie w tym roku z 15 mld zł do 100-130 mld zł.

To jednak przerasta możliwości polskich banków. W tym momencie wkracza NBP, który rusza na pomoc rządowi. Narodowy Bank Polski będzie… drukował pieniądze. Za dodrukowane pieniądze NBP będzie skupować obligacje skarbowe.

– Obniżka rezerwy obowiązkowej przez NBP uwolniła 40 mld zł środków i te pieniądze prawdopodobnie przepłyną w obligacje rządowe. Banki przed wybuchem epidemii miały nadpłynność, więc nie będą mieć dużej alternatywy – mówi portalowi „Business Insider” Rafał Benecki, główny ekonomista ING Banku Śląskiego.

Resztę, czyli 60-90 mld zł wyłoży Narodowy Bank Polski. – Nastąpi przejściowa kreacja pieniądza, zwiększenie bilansu – zapowiada Benecki.

Choć prorządowi eksperci uspokajają opinię publiczną, to mający już podobne doświadczenia Polacy wiedzą jak to może się skończyć. Takie działania mogą doprowadzić do ogromnej inflacji.

To nie wróży niczego dobrego. Najwyraźniej musimy być gotowi na większy kryzys niż można się było spodziewać.

Źródło: Business Insider

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: