TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA
Kategorie
archiwum bloga wpisy od 2009 roku
WIELKI BUNT SPOŁECZNY W POLSCE WYWOŁANY GŁODEM26 kwietnia 2020
-1726832 sekund temu.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

CZERWONE

Przypadki wirusów we Włoszech ponownie szybują; NY patrzy na tymczasowe szpitale

The following two tabs change content below.

MINNEAPOLIS (AP) – pandemia wirusa koronawirusa zebrała coraz bardziej ponure żniwo w sobotę w USA i Europie, powodując oszałamiającą liczbę spraw w Nowym Jorku i we Włoszech oraz rozpaczliwą próbę utworzenia tysięcy dodatkowych łóżek szpitalnych, gdy choroba odnotowała kolejny ponury postęp .

Włochy, w centrum szalejącej epidemii w Europie, ogłosiły w sobotę 793 nowe przypadki śmierci i 6557 nowych przypadków, co stanowi największy jak dotąd wzrost z dnia na dzień. W Nowym Jorku urzędnicy stanu szukali rozpaczliwie potrzebnych środków medycznych i łóżek szpitalnych, ponieważ potwierdzone przypadki koronawirusa wzrosły ponad 10.000 w całym stanie, z 56 zgonami.

„Wszystko, co można zrobić, jest zrobione” – powiedział gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo, dodając: „Dosłownie przeszukujemy glob w poszukiwaniu środków medycznych”.

Na całym świecie ulice, place i autostrady w dużych miastach były opuszczone, ponieważ godziny policyjne i blokady zwielokrotniły się, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19. W Stanach Zjednoczonych, New Jersey i St. Louis dodano do rosnącej listy obszarów, w których mieszkańcom nakazano pozostać w domu. Pracownicy służby zdrowia z Oklahoma City do Minneapolis poszukiwali darowizn na sprzęt ochronny. Personel szpitala w Detroit zaczął tworzyć domowe maski na twarz dla pracowników. Nawet wiejskie szpitale były napięte, ponieważ ludzie coraz bardziej odczuwali zbliżającą się pandemię.

„Na pewno w społeczności tkwi strach. Możesz to zobaczyć ”- powiedział dr Robert Wagner, lekarz pogotowia w społeczności rolniczej Vidalia w stanie Georgia, który nie widział jeszcze potwierdzonej infekcji COVID-19, ale 50-osobowe Meadows Regional Medical Center odczuwało presję.

„Ludzie się boją i nie wiedzą, dokąd się zwrócić, więc zwracają się do nas” – powiedział Wagner, dodając, że do tej pory szpital miał wystarczająco dużo testów dla każdego pacjenta, który uzasadnia taki stan, oraz zapasów masek , rękawice i fartuchy ochronne trzymały się na razie.

Ale Wagner powiedział, że jego zaniepokojone zapasy mogą zacząć się kończyć w miarę wzrostu liczby pacjentów. Martwi się także brakiem personelu, jeśli pielęgniarki i lekarze zaczną chorować.

W Waszyngtonie negocjatorzy z Kongresu i Białego Domu wznowili rozmowy na najwyższym szczeblu w sprawie balonu o wartości ponad 1 bilion dolarów plus ratę gospodarczą, wzywaną przez prezydenta Donalda Trumpa do zawarcia umowy o utrzymaniu narodu, który był w pełni opanowany przez pandemię koronawirusa.

W hrabstwie Nebraska 81 hrabstw nie ma łóżek do intensywnej opieki, a 28 z najbardziej wiejskich hrabstw w ogóle nie ma szpitala. W zachodniej części Minnesoty trzy hrabstwa badają przekształcenie części byłego więzienia w ośrodek opieki nad pacjentami z koronawirusem.

Niedobór sprzętu medycznego i sprzętu ochronnego budził obawy także w dużych miastach. Zapasy, w tym sprzęt ochronny, respiratory i dezynfekcja rąk, malały. Największy szpital w New Hampshire, Dartmouth-Hitchcock Medical Center, zachęcał ochotników do szycia masek na twarz dla pacjentów, gości i personelu, aby sprzęt medyczny mógł być zachowany dla pracowników służby zdrowia. Integris Health w Oklahomie prosiło społeczeństwo o podarowanie masek, środków do dezynfekcji rąk, rękawiczek jednorazowych i innych materiałów eksploatacyjnych.

„Na poziomie krajowym i globalnym kluczowych dostaw brakuje,” powiedział Jim O’Connor, wiceprezes ds. Zarządzania łańcuchem dostaw w Henry Ford Health System w Detroit. „Wszyscy walczymy o zaopatrzenie na poziomie, który chcielibyśmy. Obecnie dostarczamy nasze zapasy zgodnie z wymaganiami. ”

„To po prostu idealna burza światowej pandemii, systemy opieki zdrowotnej w całym kraju i na całym świecie potrzebują tych samych rzeczy w tym samym czasie” – powiedziała rzeczniczka Integris, Brooke Cayot.

Cayot powiedział, że wirus przybywał wolniej do Oklahomy, ale obecnie jest 53 potwierdzonych przypadków i jedna śmierć.

Kiedy ludzie uświadamiają sobie, że wirus jest w ich społeczności, „niepokój się zaczyna i pędzą na pogotowie”, powiedział Cayot. „To pogotowie, które w tej chwili czują się opanowane przez ludzi przerażonych i zrozumiałych”.

Dla większości ludzi nowy wirus powoduje jedynie łagodne lub umiarkowane objawy, takie jak gorączka i kaszel. W przypadku niektórych osób, zwłaszcza osób starszych i osób z istniejącymi problemami zdrowotnymi, może powodować cięższe choroby, w tym zapalenie płuc. Zdecydowana większość wraca do zdrowia.

Ponad 297 000 przypadków zostało potwierdzonych na całym świecie, w tym 12 755 zgonów, zgodnie z raportem przeprowadzonym przez Johns Hopkins University. Ponad 91 540 osób wyzdrowiało.

Do tej pory w Stanach Zjednoczonych zginęło 276 osób. We Włoszech, które miały największy wybuch w Europie, zginęło co najmniej 4825 osób.

Włoski minister zdrowia Roberto Speranza zaapelował o „wielki sojusz” między obywatelami i instytucjami, mówiąc „bardziej liczy się zachowanie każdego człowieka”. Giuseppe Sala, burmistrz Mediolanu, stolicy najciężej dotkniętego regionu Lombardii, próbował zmobilizować 1,4 miliona mieszkańców miasta, tweetując, że „do tej pory zrozumieliśmy, że to maraton, a nie sprint”.

Hiszpania ma teraz trzecią największą liczbę infekcji

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: