TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA
Kategorie
archiwum bloga wpisy od 2009 roku
WIELKI BUNT SPOŁECZNY W POLSCE WYWOŁANY GŁODEM26 kwietnia 2020
-2090109 sekund temu.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

CZERWONE

Najnowsze:” Wielka Brytania zwiększa odpowiedź koronawirusa”

The following two tabs change content below.

Najnowsze informacje na temat pandemii koronawirusa, która zaraziła ponad 303 000 osób i zabiła ponad 12 940 osób. Choroba COVID-19 powoduje łagodne lub umiarkowane objawy u większości osób, ale ciężkie objawy są bardziej prawdopodobne u osób starszych lub z istniejącymi problemami zdrowotnymi. Jak dotąd odzyskano ponad 91 600 osób, głównie w Chinach.

GODZINA GODZINY:

—FAA na krótko zatrzymuje loty na lotniska w rejonie Nowego Jorku.

—Włochy z powodu koronawirusa we Włoszech, liczba przypadków wciąż rośnie.

-NAS. zatwierdza pierwszy szybki test koronawirusa.

LONDYN – Rząd brytyjski wzmaga reakcję na nowy koronawirus, mówiąc do 1,5 miliona chorych i bezbronnych osób, aby pozostali w domu i unikali kontaktu z innymi przez co najmniej 12 tygodni.

Rząd mówi, że osoby z pewnymi warunkami zdrowotnymi – w tym biorcy przeszczepów narządów, osoby z mukowiscydozą, pacjenci z rakiem krwi lub szpiku kostnego oraz niektórzy ludzie przyjmujący leki hamujące układ odpornościowy – powinni „chronić się” przed rozprzestrzeniającą się pandemią, żyjąc w izolacji.

Specjalne dostawy artykułów spożywczych i leków zostaną zorganizowane przez sojusz agencji publicznych, wojska, sprzedawców żywności i wolontariuszy.

Ten ruch nastąpił, gdy premier Boris Johnson ostrzegł, że rozprzestrzenianie się wirusa przyspiesza. Powiedział, że brytyjski system opieki zdrowotnej byłby „całkowicie przytłoczony” bez „heroicznego i zbiorowego wysiłku narodowego” izolacji społecznej, aby go spowolnić.

W Wielkiej Brytanii odnotowano 5018 potwierdzonych przypadków wirusa i 233 zgony, co stanowi wzrost o ponad 50 zgonów w porównaniu z dniem poprzednim.

___

NIKOZJA, Cypr – Cypr, wschodnia wyspa śródziemnomorska, odnotowała swoją pierwszą śmierć w wyniku koronawirusa.

Ministerstwo zdrowia na Cyprze mówi, że mężczyzna, którego wiek nie został podany, cierpiał na przewlekłe schorzenia wątroby, nerek i serca. Ministerstwo twierdzi, że pacjent prawdopodobnie zaraził się wirusem od innego nosiciela w szpitalu, w którym był leczony z powodu chorób wątroby.

Według najnowszych danych, 84 potwierdzonych przypadków koronawirusa na uznanym na całym świecie południu podzielonego etnicznie Cypru. W ucieczce jest jeszcze 31 przypadków, Turków cypryjskich na północ.

Cypr zakazał wjazdu wszystkim obcokrajowcom, z wyjątkiem tych, którzy mieszkają i pracują w tym kraju, a także dyplomatów. Wprowadził także 14-dniowy zakaz lotów przylatujących z 28 krajów, w tym Niemiec, Izraela i Wielkiej Brytanii.

Naród wschodnioafrykański, Uganda, ogłosił swój pierwszy przypadek koronawirusa. Naród Afryki Zachodniej w Ghanie ogłosił swoją pierwszą śmierć. Oba kraje zamykają granice, ale środki nie dotyczą ładunku.

___

RZYM – Tracąc cierpliwość w związku z nieodpowiedzialnymi żądaniami rządu krajowego, lider regionu Włoch najbardziej dotkniętego sprawami COVID-19 zarządził własne sztywniejsze środki.

Rozporządzenie gubernatora Lombardii Attilio Fontana wydało w sobotę wieczorem wszystkich gości z hoteli w Lombardii w ciągu 72 godzin i poleca supermarketom zmierzenie temperatury klientów przed wejściem do sklepu. Zakazuje również wszelkich sportów na świeżym powietrzu lub ćwiczeń, nawet jeśli są praktykowane przez osoby w bezpiecznej odległości.

Wcześniej burmistrz Mediolanu, włoskiego centrum finansowego i głównego miasta Lombardii, ostrzegł lokalnych urzędników, że załamią się, jeśli niektórzy obywatele będą obnosić się z krajowymi ograniczeniami, w tym spędzać czas z innymi na świeżym powietrzu, aby spacerować lub pobiegać.

Z hoteli można teraz korzystać tylko w razie potrzeby coraz bardziej desperackich starań Włoch o powstrzymanie największego wybuchu nowego koronawirusa w Europie.

___

SAO PAULO – Ministerstwo Zdrowia Brazylii mówi, że 18 osób zmarło jak dotąd z powodu nowego koronawirusa, z czego 1128 jest zakażonych w największym kraju Ameryki Łacińskiej.

W samym stanie Sao Paulo odnotowano 15 zgonów, z czego sześć zgłoszono w sobotę. To spowodowało, że gubernator stanu Sao Paulo João Doria ogłosił częściowe zamknięcie na dwa tygodnie – po raz pierwszy w Brazylii. Bary, restauracje i nieistotne sklepy mogą się nie otwierać, ale ludzie będą mogli wyjść na zewnątrz.

SKOPJE, Macedonia Północna – Rząd Macedonii Północnej postanowił wprowadzić godzinę policyjną od 21:00. do 6 rano, poczynając od niedzieli, w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa.

Po pilnej sesji swojego gabinetu opiekun premier Oliver Spasovski powiedział, że władze zostały zmuszone do podjęcia tak „rygorystycznej” decyzji – po raz pierwszy w historii małego kraju bałkańskiego – w celu ochrony zdrowia ludzi.

Władze zdrowia potwierdziły 85 osób, w tym 4-letnią dziewczynkę, zakażoną nowym koronawirusem.

Nie zgłoszono żadnych zgonów; jedna kobieta jest w stanie krytycznym.

Władze podały, że ponad 3700 osób wśród około 2,1 miliona ludności kraju jest poddanych kwarantannie. Dwa zachodnie regiony zostały zapieczętowane przez 30 dni.

__

ISTANBUL – Turcja ogłosiła śmierć 12 kolejnych pacjentów, zwiększając liczbę ofiar śmiertelnych z powodu nowego koronawirusa do 21.

Minister zdrowia Fahrettin Koca powiedział na Twitterze, że liczba infekcji wzrosła do 947, aw sobotę wykryto 277 nowych przypadków COVID-19.

Ministerstwo ogłosiło również, że 15-minutowy zestaw szybkiego testu był dystrybuowany w całej Turcji.

Ankara podjęła jak dotąd najsurowsze środki, zakazując osobom powyżej 65. roku życia i przewlekłym problemom zdrowotnym opuszczania domów. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zamówiło wszystkie restauracje zamknięte dla klientów, z wyjątkiem dostaw i odbioru. Wcześniej ministerstwo zakazało pikników i grilla, ponieważ obywatele Turcji ignorowali ostrzeżenia, aby pozostać w domu.

___

RZYM – Jednym z ostatnich zgonów we włoskim kryzysie koronawirusa jest ojciec młodego mężczyzny znanego jako włoski pacjent nr 1.

Włoska telewizja państwowa podała, że ​​do tej pory ojciec był jedną z 62 ofiar śmiertelnych w Castiglione d’Adda, jednym z 10 miast Lombardii, które jako pierwsze zostały zablokowane w północnych Włoszech.

Syn mężczyzny, 38 lat, wraca do zdrowia po tygodniach bycia w stanie krytycznym, ale jego stan znacznie się poprawił. Pacjent jest również przyszłym ojcem, a dziecko ma urodzić się za kilka dni.

Castiglione d’Adda ma około 4600 mieszkańców. Włoskie doniesienia prasowe mówią, że ojciec pierwszego potwierdzonego pacjenta z COVID-19 we Włoszech zmarł w piątek. Ogółem we Włoszech jest ponad 53.500 przypadków nowego koronawirusa.

___

MOSKWA – stolica Uzbekistanu wstrzymuje transport publiczny od niedzieli, według krajowego urzędu ds. Zapobiegania rozprzestrzenianiu się nowego koronawirusa.

W ogłoszeniu podano, że zakaz obejmuje metro, autobusy i minibusy o stałej trasie w Taszkencie, mieście liczącym 2,4 miliona osób. Taksówki będą mogły działać, jeśli zostaną zdezynfekowane w oficjalnym centrum.

Uzbekistan zgłosił 47 przypadków infekcji.

___

BERLIN – Kanclerz Niemiec Angela Merkel widziała, jak robi zakupy w piątek, zaopatrzając się w niezbędne produkty na weekend w lokalnym supermarkecie.

Merkel wezwała Niemców, aby pozostali w domu i ćwiczyli dystans społeczny, aby pomóc pokonać epidemię koronawirusa.

Gazeta „Tabloid Bild” poinformowała w sobotę, że Merkel napełnia mały koszyk mydłem, konserwowanymi wiśniami i papierem toaletowym. Artykuł opublikował również zdjęcia pokazujące coś, co wyglądało na cztery butelki wina.

PARIS – francuskie ministerstwo zdrowia twierdzi, że kraj „szybko ewoluuje w kierunku ogólnej epidemii na terytorium” dotyczącej COVID-19.

Mówi, że obecne środki powstrzymujące we Francji, stosowane od wtorku i trwające 15 dni, mogą zostać odnowione w zależności od „przestrzegania przez ludność stosowania ograniczania rozprzestrzeniania się”.

Francuskie Ministerstwo twierdzi, że ciężkie postacie nowego koronawirusa obserwuje się nawet u młodych dorosłych: 50% osób hospitalizowanych na oddziale intensywnej terapii ma mniej niż 60 lat.

___

Erytrea, jeden z najbardziej zamkniętych krajów na świecie, zgłasza swój pierwszy przypadek koronawirusa.

Minister informacji Yemane Gebremeskel mówi, że 39-letni pacjent jest obywatelem Erytrei, który przybył w sobotę do narodu wschodnioafrykańskiego z Norwegii.

Erytrea w poniedziałek wezwała obywateli do powstrzymania się od podróży krajowych i zagranicznych, z wyjątkiem „wyjątkowo pilnych i nieuniknionych” powodów. Co najmniej 41 z 54 krajów Afryki ma obecnie przypadki o łącznej liczbie ponad 1100.

___

LEBANON, N.H. – Największy szpital w New Hampshire zachęca wolontariuszy do szycia masek na twarz dla pacjentów, gości i personelu, aby ochronić sprzęt ochronny klasy medycznej dla pracowników opieki zdrowotnej z pierwszej linii.

Centrum medyczne Dartmouth-Hitchcock przygotowuje zestawy z tkaniną i gumką do odbioru i założyło stronę internetową ze wskazówkami na temat szycia masek na podstawie wskazówek Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Kristin Roth, dyrektor szpitala ds. Wolontariatu, mówi, że prawie 500 osób, które zazwyczaj zgłaszają się do wolontariatu w placówce, chętnie się podnosi. „Zasypywano nas pytaniami na temat:„ Jak mogę pomóc? ”, Powiedziała.

___

WASZYNGTON – Federalna Administracja Lotnicza zniosła krótkotrwałe zawieszenie lotów na lotniska w Nowym Jorku z powodu problemów kadrowych związanych z koronawirusem w regionalnym centrum kontroli ruchu lotniczego.

W powiadomieniu opublikowanym online w sobotę agencja zaleciła kontrolerom ruchu lotniczego „zatrzymania wszystkich odlotów” do Kennedy, LaGuardia, Newark i innych lotnisk w regionie.

Dyrektywa dotyczyła także międzynarodowego lotniska w Filadelfii.

Zatrzymanie zostało zniesione po około 30 minutach. Początkowo ostrzegano kontrolerów ruchu lotniczego, że może to potrwać kilka godzin.

___

Blokowanie rozpoczęło się w Afryce w ramach najnowszych działań mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się nowego koronawirusa.

Premier Rwandy ogłosił, że wszelkie niepotrzebne ruchy poza domem są zakazane od północy, z wyjątkiem niezbędnych usług, takich jak opieka zdrowotna i zakupy.

Naród Afryki Wschodniej ma 17 przypadków. Powiedział wszystkim pracownikom publicznym i prywatnym, aby pracowali z domu. Sklepy i rynki, w których nie sprzedaje się żywności, paliw ani artykułów zdrowotnych lub czyszczących, są zamknięte. Wszystkie bary są zamknięte, a restauracje mogą tylko na wynos. Środki potrwają dwa tygodnie.

Tunezja wcześniej nałożyła blokadę.

___

MOSKWA – Kreml mówi, że rosyjski prezydent Władimir Putin powiedział włoskiemu premierowi Giuseppe Conte, że Rosja zapewni pomoc, aby pomóc Włochom poradzić sobie z nowym koronawirusem.

Putin powiedział, że Rosja zapewni środki ochrony, ciężarówki do dezynfekcji aerozoli, sprzęt medyczny i inny oraz wyśle ​​zespoły ekspertów do najbardziej dotkniętych regionów Włoch.

Dostawy będą dostarczane przez rosyjskie Ministerstwo Obrony i transportowane samolotami transportowymi.

___

TRENTON, N.J. – gubernator New Jersey Phil Murphy napisał na Twitterze, że nakazał mieszkańcom pozostanie w domu, a nieistotne firmy detaliczne – do godz. 21:00. Sobota.

Powiedział także, że wszystkie spotkania są odwołane. Nakazał wszystkim mieszkańcom pozostanie w domu z pewnymi wyjątkami, takimi jak uzyskanie niezbędnych towarów lub usług, szukanie pomocy medycznej, odwiedzanie rodziny lub bliskich przyjaciół, zgłaszanie się do pracy lub angażowanie się w zajęcia na świeżym powietrzu. Mówi, że spotkania takie jak wesela, usługi osobiste i przyjęcia są zabronione.

BELGRADE, Serbia – prezydent Serbii Aleksandar Vucic ogłosił, że rząd przedłuży już obowiązującą godzinę policyjną w ramach działań mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa.

Vucic powiedział, że godzina policyjna wydłuży się o dodatkowe trzy godziny i potrwa od 17:00. czas lokalny do 5 rano

Vucic powiedział, że surowe środki są konieczne „abyśmy przeżyli”. Powiedział, że zostanie nałożona 24-godzinna godzina policyjna, jeśli ludzie będą nadal sprzeciwiać się nakazom pozostania w domu. Serbia zgłosiła jedną śmierć z powodu nowego koronawirusa i 171 potwierdzonych przypadków.

___

SAN JUAN, Puerto Rico – Puerto Rico zgłasza swoją pierwszą śmierć COVID-19.

Departament Zdrowia twierdzi, że ofiarą jest starsza Włoszka, która była na pokładzie statku wycieczkowego Costa Luminosa, który zatrzymał się na terytorium USA na początku tego miesiąca.

Urzędnicy twierdzą, że 21 osób uzyskało wynik pozytywny, a kolejne 71 oczekuje na wyniki testu. Wśród zarażonych są ludzie bez historii podróży. Policja podniosła również ponad 120 osób za naruszenie godziny policyjnej nałożonej na początku tego tygodnia, aby pomóc w ograniczeniu przypadków koronawirusa.

___

RZYM – ponura liczba przypadków koronawirusów i zgonów we Włoszech wciąż rośnie, a urzędnicy ogłaszają nowe codzienne wzloty: 793 zabitych i 6557 przypadków.

Kraj, który jest centrum szalejącej epidemii w Europie Zachodniej, liczy obecnie 5 578 znanych przypadków. Ponad 60 procent ostatnich zgonów miało miejsce w północnym regionie Lombardii, którego szpitale toczyły się pod oszałamiającym ciężarem skrzynek, co spowodowało, że łóżka do intensywnej terapii były trudne do znalezienia, a respiratory były w ogromnej potrzebie. Nowe wzrosty zbliżają się do prawie dwóch tygodni w ogólnokrajowej blokady w desperackiej próbie powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa.

___

WASHINGTON – Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła pierwszy szybki test koronawirusa, który daje wyniki w około 45 minut.

Rzeczniczka FDA potwierdziła aprobatę po ogłoszeniu przez Cepheid, firmę zajmującą się diagnostyką molekularną w Dolinie Krzemowej.

Dr David Persing, dyrektor medyczny i technologiczny firmy, może zająć co najmniej kilka dni, aby uzyskać wyniki z bieżących testów koronawirusa, które zazwyczaj są wysyłane partiami do laboratoriów referencyjnych.

„Naprawdę potrzebny jest test, który może szybko określić stan infekcji na miejscu, gdy widzimy pacjentów”, powiedział w filmie firmowym.

Cefeid powiedział, że rozpocznie wysyłkę testów w przyszłym tygodniu.

___

Associated Press otrzymuje wsparcie dla ochrony zdrowia i nauki z Departamentu Edukacji Naukowej Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: