TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA
Kategorie
archiwum bloga wpisy od 2009 roku
WIELKI BUNT SPOŁECZNY W POLSCE WYWOŁANY GŁODEM26 kwietnia 2020
-2091954 sekund temu.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

CZERWONE

„Blokady w Afryce zaczynają się od przypadków koronawirusa powyżej 1000”

ABUJA, Nigeria (AP) – W Afryce rozpoczęły się blokady, ponieważ liczba przypadków koronawirusa wzrasta powyżej 1000, podczas gdy Nigeria w sobotę ogłosiła, że ​​zamyka lotniska na wszystkie nadchodzące loty międzynarodowe na miesiąc w najbardziej zaludnionym kraju na kontynencie.

Rwanda powiedziała, że ​​wszelkie niepotrzebne ruchy poza domem są zakazane przez dwa tygodnie od północy, z wyjątkiem niezbędnych usług, takich jak opieka zdrowotna i zakupy. Naród Afryki Wschodniej, który ma 17 przypadków, powiedział wszystkim pracownikom publicznym i prywatnym, aby pracowali z domu. Tunezja wcześniej nałożyła również blokadę.

Tymczasem dwaj szefowie państw afrykańskich zdawali się przeciwstawiać własnym ograniczeniom w podróżach, aby wziąć udział w inauguracji innego prezydenta.

Pierwsze przypadki Ugandy, Erytrei i Angoli ogłosiły, że dotyczy to 42 z 54 krajów Afryki. Kongo i Ghana zgłosiły swoją pierwszą śmierć; Burkina Faso zgłosiła dwa nowe. Uganda zamyka swoje granice dla wszystkich oprócz ładunków. Etiopia powiedziała, że ​​wszyscy pasażerowie przylatujący będą podlegać obowiązkowej kwarantannie od poniedziałku. Republika Konga i Ghana zamykają swoje granice. Ale Somalia znosi zakaz lotów międzynarodowych na dwa dni, aby porzuceni obywatele mogli wrócić do domu.

Międzynarodowy zakaz lotów w Nigerii nastąpił dzień po tym, jak najbardziej ruchliwe lotnisko w Afryce, w Johannesburgu, zablokowało obcokrajowcom zejście ze statku, a dwie duże linie lotnicze – Ethiopian Airlines i South African Airways – ogłosiły odwołanie lotów międzynarodowych.

Ogłoszenie Nigerii nastąpiło po pierwszych sprawach w stolicy Abudży.

Nigeryjski Urząd Lotnictwa Cywilnego stwierdził, że loty „awaryjne i niezbędne” są zwolnione z zakazu, który rozpoczyna się w poniedziałek. Doradca prezydenta Muhammadu Buhari, Bashir Ahmad, powiedział, że od tego czasu Nigeria również planuje zawiesić kolejowe przewozy pasażerskie.

Podczas gdy Angola zamknęła w tym tygodniu granice powietrzne, lądowe i morskie, prezydent Joao Lourenco uczestniczył w sobotniej inauguracji prezydenta Namibii Hage’a Geingoba. Był też prezydent Mokgweetsi Masisi z Botswany, który w tym tygodniu zawiesił międzynarodowe podróże wszystkich pracowników rządowych. Namibia ma trzy przypadki.

„Moje sumienie mówi mi… Nie dałam Angolanom złego przykładu”, powiedział Lourenco telewizji państwowej, mówiąc, że jego wcześniejszy dekret pozostawił miejsce na nadzwyczajne okoliczności, poinformowała portugalska agencja informacyjna Lusa.

Był tam również prezydent Zimbabwe Emmerson Mnangagwa. W sobotę jego kraj ogłosił pierwszą sprawę w stolicy, Harare.

Afryka ma obecnie ponad 1100 przypadków, stwierdzili afrykańskie centra kontroli i zapobiegania chorobom.

Burkina Faso ma teraz najwięcej zgonów wirusów w dowolnym kraju w Afryce subsaharyjskiej, a najwięcej przypadków w Afryce Zachodniej – 64.

Kilku ministrów rządowych uzyskało pozytywne wyniki. W piątek prezydent Roch Marc Christian Kabore ogłosił, że dwa międzynarodowe lotniska w kraju zostaną zamknięte na dwa tygodnie, z wyjątkiem wyjątków wojskowych i towarowych.

Burkina Faso jest jednym z najbardziej kruchych państw Afryki z rosnącym kryzysem humanitarnym spowodowanym atakami związanymi z islamskimi ekstremistami. Rząd i grupy pomocowe mówią, że ponad 130 ośrodków zdrowia zostało zamkniętych.

Według rządowego planu reagowania przedstawionego przez The Associated Press zespoły ratunkowe nie są szkolone na wypadek wybuchu choroby układu oddechowego i nie mają odpowiedniego sprzętu ochronnego.

Niewystarczająca kontrola na granicach. Spośród 44 punktów wejścia Burkina Faso o wysokim przepływie tylko 23% ma urządzenia do badania koronawirusowego.

Jerry-Jonas Mbasha, koordynator klastra Światowej Organizacji Zdrowia w Burkina Faso, powiedział, że „bardzo martwił się tym, co może się stać za tydzień, za dwa tygodnie”.

Większość ludzi doświadcza jedynie niewielkich objawów grypopodobnych w wyniku koronawirusa i wraca do zdrowia w ciągu kilku tygodni, ale wirus jest wysoce zaraźliwy i może być przenoszony przez osoby, które wyglądają dobrze. Może powodować ciężką chorobę, w tym zapalenie płuc, u niektórych pacjentów, szczególnie u tych z podstawowymi problemami zdrowotnymi.

Ponad 275 000 przypadków zostało potwierdzonych na całym świecie, w tym ponad 11 000 zgonów, zgodnie z raportem Johns Hopkins University. Co najmniej 88 000 osób wyzdrowiało.

W Nigerii, która zaledwie trzy tygodnie temu ogłosiła pierwszy przypadek koronawirusa w Afryce subsaharyjskiej, władze stwierdziły, że pierwszy pacjent, mężczyzna, który podróżował z Włoch, jest teraz w stanie wrócić do domu.

W Kenii urzędnicy ds. Zdrowia zdezynfekowali zatłoczone rynki w stolicy, Nairobi.

„To ze względu na nas, ze względu na kraj”, powiedział Simon Kimani, przewodniczący rady zdrowia publicznego.

Mednick zgłosił się z Wagadugu, Burkina Faso. Anna relacjonowała z Johannesburga. Francis Kokutse w Akrze, Ghana; Rodney Muhumuza w Kampali, Uganda; Farai Mutsaka w Harare, Zimbabwe; Abdi Guled w Mogadiszu, Somalia; i Idi Ali Juma w Nairobi w Kenii.

 

Associated Press otrzymuje wsparcie dla ochrony zdrowia i nauki z Departamentu Edukacji Naukowej Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: