DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Ryszard Petru wykorzystuje epidemię do ataku na świadczenia socjalne i 500 plus”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Jak wiemy z książki „Doktryna Szoku” Naomi Klein, kapitalizm wykorzystuje kryzysy i kataklizmy do przeprowadzania antyspołecznych reform. Czy ten scenariusz ziści się w Polsce przy okazji epidemii koronawirusa?

W sieci pojawiła się petycja, której autorzy wzywają do zawieszenia programu „Rodzina 500 plus” i innych świadczeń rodzinnych.

„W dobie pandemii koronawirusa zbierającego śmiertelne żniwo, potrzebne są znaczne środki pieniężne na prewencję i wspomaganie firm, które ponoszą ogromne straty w związku z zawieszeniem działalności. Dla gospodarki może to być zbyt duże obciążenie. Dlatego zwracamy się do Państwa o wsparcie petycji o wstrzymanie świadczeń socjalnych w postaci 500 plus i tzw. kosiniakowego. Jak powszechnie wiadomo program 500 plus nie przyniósł oczekiwanego efektu w postaci wzrostu dzietności, więc można przyjąć, iż te pieniądze są marnotrawione. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wspomożenie ochrony zdrowia i naszych rodzimych przedsiębiorstw” – czytamy w opisie petycji.

Przypomniał o sobie również Ryszard Petru. Polityk kojarzony ze środowiskiem kapitału bankowego przekonywał w Radiu Zet,  że „wszyscy, którzy głosowali za 500 plus powinni teraz uderzyć się w pierś, bo nie było nas stać na to”.

– Tarcza antykryzysowa zaproponowana przez rządzących jest niepoważna. To nie jest pomoc. Jest stanowczo niewystarczająca i zostawia przedsiębiorców samych sobie. Dlaczego? Bo pieniądze zostały rozdane na 500 plus i 13. emerytury – stwierdził Petru.

Skomentował to Krzysztof Śmiszek.”Słucham R. Petru i w jednym się utwierdzam. Jak dobrze, ze ten gość nie ma już wpływu na politykę. Szczucie na świadczenia społeczne to jakiś odlot! 🤦Społeczeństwo właśnie teraz desperacko potrzebuje gotówki i wręcz należy przyspieszyć wypłatę 500+!” – napisał na Twitterze poseł Lewicy.

A co na to wszystko rząd? Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zapewniła, że o żadnych cięciach socjalu na razie nie ma mowy.  – Z całą stanowczością chciałabym potwierdzić, że świadczenia, które były dane, będą kontynuowane. Zarówno świadczenie 500 plus dla rodzin z małymi dziećmi, czy „dobry start”, trzynasta emerytura, która będzie za chwilę wypłacana, waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych, to wszystko będzie realizowane – powiedziała polityczka.

Do sprawy odniósł się również wiceminister finansów Leszek Skiba, który zapewnił, że żadne wydatki socjalne zaplanowane w budżecie na ten rok nie są zagrożone, a program pomocowy dla przedsiębiorców nie zmieni prospołecznej polityki rządu. – To są programy, które dzisiaj działają, w takim znaczeniu, że wspierają te osoby w tym trudnym momencie. W związku z tym są niezmiernie ważne, żeby przejść jak najlepiej przez światowy kryzys i pandemię – zaznaczył.

zrodlo:strajk

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: