DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

AKTUALIZACJA – Ministerstwo Zdrowia – rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz przekazał, że „wszystko na to wskazuje, że bezpośrednią przyczyną śmierci 27-latki była sepsa”.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Łańcut: Zmarła 27-latka z koronawirusem

„Jest szósta ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce. To 27-letnia kobieta” – poinformowało w piątek przed południem Ministerstwo Zdrowia. Później jednak rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz przekazał, że „wszystko na to wskazuje, że bezpośrednią przyczyną śmierci 27-latki była sepsa”. „Pacjentka miała m.in. sepsę i koronawirusowe zapalenie płuc. Kilka dni wcześniej urodziła dziecko” – podał w kolejnym komunikacie szpital.

Koronawirus w Polsce /Mateusz Grochocki /East News
Koronawirus w Polsce /Mateusz Grochocki /East News

Przed południem resort przekazał, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim.

„Bezpośrednią przyczyną sepsa”

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz przekazał jednak później na antenie TVP Info, że wszystko wskazuje na to, że bezpośrednią przyczyną śmierci 27-latki z Łańcuta nie był koronawirus, a sepsa.

Rzecznik był pytany, czy kobieta powinna być zaliczana, jako szósta osoba, która zmarła z powodu koronawirusa. „Została włączona do tych sześciu osób, ponieważ była osobą zakażoną koronawirusem, ale jak poinformowali nas medycy ze szpitala w Łańcucie bezpośrednią przyczyną śmierci nie był jednak COVID-19, ale sepsa” – odpowiedział.

„Stąd też tak naprawdę nie powinniśmy wliczać tej zmarłej kobiety do osób, które poniosły śmierć z uwagi na fakt zarażenia koronawirusem” – podkreślił.

Komunikat szpitala

O przyczynie śmierci młodej kobiety wypowiedział się również w komunikacie prasowym szpital, w którym przebywała pacjentka.

Jak można przeczytać w oświadczeniu szpitala, kobieta trafiła do Łańcuta z placówki w Nisku, gdzie urodziła dziecko poprzez cesarskie cięcie. Kiedy została przewieziona do Łańcuta, miała już koronawirusowe zapalenie płuc.

„Chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym. W trzynastej dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. 12 godzin po zabiegu doszło do zatrzymania krążenia, z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej, pacjentkę uznano za zmarłą” – napisała placówka.

Dr Andrzej Cieśla kierownik oddziału chorób zakaźnych i hepatologii łańcuckiego szpitala dodał na briefingu przed placówką, że było to ciężkie zapalenie koronawirusowe.

Koronawirus w Polsce

W sumie liczba potwierdzonych badaniami zakażeń w Polsce to 378. Sześć z tych osób zmarło. Najnowsze potwierdzone przypadki zakażenia dotyczą trzech osób z woj. lubelskiego, trzech osób z dolnośląskiego, dwóch osoby w woj. wielkopolskiego oraz po jednej z woj. podkarpackiego, podlaskiego i małopolskiego.

W kierunku koronawirusa przebadano dotychczas 13072 próbki. W przypadku 12694 badań wynik był negatywny, a 378 pozytywny. W ciągu doby wykonano ponad 1,8 tys. testów – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

W sumie liczba potwierdzonych badaniami zakażeń w Polsce to 378 /Karolina Misztal /Reporter
W sumie liczba potwierdzonych badaniami zakażeń w Polsce to 378 /Karolina Misztal /Reporter

Podkarpackie

Rzeczniczka wojewody podkarpackiego potwierdziła 18. przypadek zachorowania w regionie. „Jest to starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego, która jest hospitalizowana” – dodała.

Lubelskie

Nowe potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie lubelskim dotyczą jednej osoby w przedziale wieku 31-65 lat oraz dwóch osób powyżej 65 roku życia. Stan wszystkich osób jest dobry – podała rzeczniczka wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka.

Podkreśliła, że względu na ochronę prawa pacjenta do prywatności, ochronę danych osobowych oraz prawo pacjenta do zachowania w tajemnicy informacji z nim związanych, nie będą udzielane inne szczegóły dotyczące pacjentów.

Łącznie w regionie potwierdzono dotychczas 28 zachorowań, jedna osoba zmarła.

Wielkopolskie

Do 18 wzrosła liczba osób na terenie Wielkopolski ze zdiagnozowanym zakażeniem koronawirusem – poinformował Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Stube podał, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie wirusem SARS-Cov-2 u dwóch kolejnych osób z regionu. „Pierwsza osoba to mężczyzna w młodym wieku z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Miał on kontakt z osobą zakażona koronawirusem” – przekazał. Dodał, że mężczyzna został objęty kwarantanną domową, a jego stan jest określany jako dobry.

Drugą zdiagnozowaną osobą jest mężczyzna w średnim wieku z powiatu poznańskiego, który w dobrym stanie zdrowia przebywa w kwarantannie domowej.

Dolnośląskie

Biuro prasowe wojewody dolnośląskiego w wydanym w piątek przed południem komunikacie poinformowało o trzech nowych osobach na Dolnym Śląsku, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. „Jedna osoba jest hospitalizowana w szpitalu we Wrocławiu, a dwie zostały poddane domowej kwarantannie” – podano.

W sumie w regionie zakażanie wykryto u 56 osób, dwie z zakażonych osób zmarły. Ponad 20 pacjentów, u których stwierdzono zakażenie leczonych jest w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest szpitalem zakaźnym – jedną z 19 jednoimiennych placówek w kraju. Dwóch pacjentów jest w szpitalu w Bolesławcu; pozostali zakażeni przebywają w kwarantannach domowych.

W najcięższym stanie jest starszy mężczyzna, który trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu kilka dni temu. W piątek rzeczniczka szpitala Urszula Małecka poinformowała, że stan tego pacjent jest nadal ciężki.

Małopolskie

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnej osoby na terenie województwa małopolskiego. Tym samym liczba pacjentów, u których potwierdzono zakażenie wzrosła do 13 – przekazał Małopolski Urząd Wojewódzki.

Nosicielem wirusa jest mężczyzna w sile wieku. Jest w stanie dobrym. Przebywa w izolacji domowej.

Rano urząd informował o pięciu nowych przypadkach zakażonych SARS-CoV-2 – dwóch kobiet i trzech mężczyzn. Ich stan jest stabilny. Wszystkie są hospitalizowane w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 13 osób.

INTERIA.PL/PAP

Kim była 27-latka zmarła na koronawirusa? Znamy szczegóły

W szpitalu w Łańcucie zmarła 27-latka na koronawirusa. Kobieta od pewnego czasu była zakażona koronawirusem i znajdowała się w stanie ciężkim. Kim była?

– W szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Jak informuje na Twitterze dziennikarz Arek Grochot kobieta nie miała żadnych innych chorób, które osłabiałyby jej odporność, była natomiast tuż po okresie ciąży i urodzeniu dziecka.

W szpitalu w Łańcucie z powodu #koronawirus zmarła 27-latka. Nie miała żadnych innych poważnych chorób. Kilka dni temu urodziła dziecko. Zaraziła się od swojej matki, która wróciła z Włoch. Straszna jest ta historia… – pisze Grochot.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: