DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

NIEMCY – 1 TRANSZA POMOCY DLA DROBNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW 40 MILIARDÓW EURO DO ROZDANIA

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Nadeszły bardzo ciężkie czasy dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i dla mikroprzedsiębiorców. Trudna sytuacja związana jest oczywiście z pandemią koronawirusa. Rząd Niemiec szykuje już „pakiet ratowniczy” dla najmniejszych firm dotkniętych skutkami rozprzestrzeniania się wirusa.

Specjalny fundusz dla mikroprzedsiębiorców

Rząd planuje przeznaczyć 40 miliardów euro dla firm jednoosobowych i mikroprzedsiębiorstw zatrudniających mniej niż 10 osób – 10 miliardów euro jako bezpośrednia dotacja, a pozostałe 30 miliardów w formie pożyczek. Wymieniona kwota i podział środków mogą jeszcze ulec zmianie.

Olaf Scholz (SPD) chce zorganizować te środki w formie specjalnego funduszu, który samodzielnie będzie mógł zaciągać kredyty (niemiecka nazwa tego funduszu to: Solidaritätsfond). Plany finansowe opracowane zostały przez ekspertów z Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Gospodarki.

Fundusz posiada zdolność kredytową państwa, może więc tanio pożyczać środki i przekazywać je osobom dotkniętym kryzysem. Ponieważ po latach nadwyżek państwo nie posiada już zezwoleń na udzielanie kredytów, konieczne jest przeznaczenie na ten cel dodatkowego budżetu. Fundusz ma rozdzielać środki szybko i bez zbędnej biurokracji.

Kontrola przedsiębiorców

Państwo planuje później sprawdzić, czy przedsiębiorcy, którzy otrzymali wsparcie finansowe faktycznie go potrzebowali. W stosownych przypadkach, dotacje mogę wtedy zostać zamienione na pożyczki. W ten sposób państwo chce zapewnić, że pieniądze, które zostały wypłacone być może w sposób nieuzasadniony, na pewno zostaną zwrócone.

Dziś trwają szczegółowe obrady w sprawie pomocy finansowej dla mikroprzedsiębiorców. Jest ona konieczna, ponieważ osoby prowadzące własną działalność gospodarczą oraz mikroprzedsiębiorstwa nie skorzystają zapewne z programu wsparcia płynności finansowej, który w zeszłym tygodniu przedstawił Peter Altmaier z CDU.

W Niemczech około 5 milionów osób pracuje na własny rachunek. Wiele z nich nie ma teraz żadnych zleceń w związku z pandemią koronawirusa na świecie. Grupa najbardziej dotknięta kryzysem to branża rozrywkowa – artyści i muzycy.

Źródło: www.spiegel.de

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: