NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Hipokryzja level hard!! Sypie się Pandemiczna narracja.. Najbardziej winne media! VIDO PL
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Harvey Weinstein amerykański producent filmowy skazany przez sąd w Nowym Jorku na 23 lata

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Były amerykański producent filmowy Harvey Weinstein został skazany przez sąd w Nowym Jorku na 23 lata pozbawienia wolności za gwałt i napaść seksualną.

24 lutego, po pięciu dniach obrad, ława przysięgłych uznała Weinsteina za winnego wymuszenia aktu seksualnego na asystentce Mimi Haleyi w 2006 roku i gwałtu na początkującej wówczas aktorce Jessice Mann w 2013 roku. Sędzia skazał go za pierwsze przestępstwo na trzy lata, a za drugie na 20. Ponieważ będzie kary odbywał jednocześnie, w więzieniu spędzi łącznie 20 lat.

Po zwolnieniu przez pięć lat musi przebywać pod nadzorem i zarejestrować się jako przestępca seksualny. Obrońcy 67-letniego Weinsteina, który w środę przybył do sądu na wózku inwalidzkim, zapowiedzieli, że ich klient odwoła się od wyroku.

Na sali sądowej przebywało w środę sześć kobiet, które zeznawały przeciw byłemu magnatowi filmowemu. Dziękowała im za to prokurator Joan Illuzzi. Bez tych kobiet i innych osób, które zdecydowały się złożyć zeznania, nie można byłoby nigdy wszcząć tej sprawy, zakończyć jej z sukcesem, a oskarżony nigdy nie przestałby ranić innych ludzi ani niszczyć im życia – powiedziała. Weinstein był „upojony władzą” i wydawało mu się, że może bezkarnie robić wszystko, nie ponosząc za to żadnych konsekwencji – oceniła.

W środę o swoich przeżyciach mówiły ofiary Weinsteina. Haleyi przypomniała, że zaatakował ją przy użyciu siły nie zważając na jej protesty. Przez to, co zrobił pozbawił mnie godności – dodała. Chcę przypomnieć, że powiedziałem Harveyowi „nie” (…) Gwałt to nie tylko moment penetracji, to trwa wiecznie – powiedziała Mann.

Głos zabrał także sam Weinstein. Naprawdę odczuwam wyrzuty sumienia z powodu tej sytuacji, odczuwam je głęboko w sercu. (…) Staram się być lepszym człowiekiem – powiedział.

W poniedziałek ujawniono niektóre dokumenty z korespondencji Weinsteina z 2017 roku. W jednym z e-maili, odpowiadając na pytanie tabloidu „National Enquirer” w sprawie zarzutu, że lubieżnie dotykał aktorkę Jennifer Aniston. Jen Aniston powinno się zabić – napisał.

Kontaktował się on z kilkudziesięcioma znanymi osobistościami, m.in. szefem Apple’a Timem Cookiem, szefem Amazona Jeffem Bezosem i miliarderem, byłym burmistrzem Nowego Jorku Michaelem Bloombergiem, z prośbą o wsparcie. Opisywał siebie jako niepanującego nad gniewem seksoholika i twierdził, że jest „samobójcą”.

W poniedziałek w piśmie do sędziego Jamesa Burke’a prawnicy Weinsteina wnioskowali o wymierzenie producentowi minimalnej kary pięciu lat więzienia. Argumentowali, że proces „nie przedstawił rzetelnie tego, kim (Weinstein) jest”. Historia jego życia, jego osiągnięcia i zmagania są po prostu niezwykłe i nie należy ich całkowicie pomijać przy werdykcie – przekonywali. Zwracając uwagę na wiek swojego klienta i jego problemy zdrowotne, adwokaci podkreślali, że nawet najkrótszy wyrok może dla niego oznaczać dożywocie.

Z kolei biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie poprosiło sędziego, by wyrok dla Weinsteina odzwierciedlał jego postępowanie i – jak oceniano – całkowity brak wyrzutów sumienia. Wskazywano też, że należy zapewnić, że Weinstein nie będzie mógł popełniać dalszych przestępstw.

Źródło:

PAP

NAJWAŻNIEJSZE FAKTY

Weinstein molestował seksualnie 16-letnią polską modelkę? Do sądu wpłynęło kolejne oskarżenie

Harvey Weinstein
Do sądu wpłynęło kolejne oskarżenie w sprawie Harveya Weinsteina.

Kobieta twierdzi, że Weinstein zmusił ją do dotknięcia swojego penisa w jego nowojorskim apartamencie w 2002 roku. Była wtedy 16-letnią polską modelką, aspirującą do bycia aktorką.

Screenshot_3
Producent Harvey Weinstein postawiony w stan oskarżenia za gwałt

Dziś chce jednak pozostać anonimowa. Po incydencie Weinstein miał też szantażować ją emocjonalnie i blokować jej karierę przez niemal dekadę. Prawnik producenta Benjamin Brafman nazwał te zarzuty niedorzecznymi.

Oskarżony jest także zarząd studia filmowego Weinsteina, który miał umożliwiać i tuszować jego wykroczenia.

Do sądu wpłynęło kolejne oskarżenie w sprawie Harveya Weinsteina.

Kobieta twierdzi, że Weinstein zmusił ją do dotknięcia swojego penisa w jego nowojorskim apartamencie w 2002 roku. Była wtedy 16-letnią polską modelką, aspirującą do bycia aktorką.

Screenshot_4

Producent Harvey Weinstein postawiony w stan oskarżenia za gwałt

Harvey Weinstein
Harvey Weinstein / PAP / JASON SZENES

Przed Sądem Najwyższym stanu Nowy Jork stanął w poniedziałek hollywoodzki producent Harvey Weinstein m.in. pod zarzutem gwałtu oraz wymuszenia aktu seksualnego. Tymczasem prokuratura w Los Angeles powiadomiła, że także tam czeka go podobna sprawa.

Chociaż ponad 80 kobiet, w tym Polka, publicznie obciążyło byłego potentata z Hollywood winą o różne nadużycia na tle seksualnym, rozprawa na Manhattanie ma objąć zeznania sześciu kobiet. Jedną z nich jest znana z serialu „Rodzina Soprano” aktorka Annabella Sciorra.

Sprawa będzie się głównie koncentrować na oskarżeniach dwóch kobiet. Pierwsze dotyczy gwałtu w hotelu na Manhattanie w 2013 roku, ale domniemana ofiara pragnie zachować anonimowość. Drugim zarzutem jest wymuszenie w 2006 roku aktu seksualnego na asystentce producenta Mimi Haleyi w jego apartamencie.

Weinsteinowi grozi też kara za popełnienie „drapieżnej napaści seksualnej” (predatory sexual assault) wobec więcej niż jednej osoby. W przypadku udowodnienie winy może on dostać maksymalny wyrok dożywotniego więzienia.

Rozgłos wokół sprawy Weinstein doprowadził w 2017 roku do intensyfikacji ruchu #MeToo. Skierowany jest przeciw nadużyciom seksualnym w miejscu pracy ze strony wpływowych mężczyzn. Doprowadziło to do złamania wielu z nim kariery.

„Weinstein jest seryjnym drapieżcą i przez dekady wykorzystywał seksualnie kobiety, wykorzystując swoją władzę i powiązania, aby móc systematycznie uciszać te, które mogłyby ujawnić jego zbrodnie” – twierdzi grupa 25 kobiet tzw. Silence Breakers, w tym aktorki Rose McGowan i Rosanna Arquette. Wyraziły nadzieję, że Weinstein spotka się z „publiczną i profesjonalną odpowiedzią za swoje czyny”.

cywilnym pozwem do sądu na Manhattanie o molestowanie seksualne w roku 2002 wystąpiła w grudniu ubiegłego roku była modelka – Kaja Sokoła, pochodząca z Wrocławia. Twierdzi, że zdarzenie spowodowało jej rezygnację z kariery aktorskiej.

67-letni Weinstein utrzymuje, że nigdy nie uprawiał z nikim seksu bez zgody. Jego obrońcy podkreślali, że chcą, aby proces skupiał się na zarzutach, a nie na publicznych oświadczeniach ok. 80 kobiet. Sąd odrzucił wniosek obrońców o przeniesienia procesu z Manhattanu, ze względu na nadawany mu przez media rozgłos, przez co potencjalni przysięgli mogli sobie już wyrobić zdanie w sprawie producenta.

Prawniczka Donna Rotunno zapowiedziała agresywnie przesłuchać oskarżycieli. Mówiła o próbach uciszenia obrońców i nazywaniu producenta „drapieżcą”.

Pan Weinstein ma prawo do uczciwego procesu. Jak sądzę, uważa on, że już jest skazany. (…) Przypominamy wszystkim, że w tym wielkim kraju jesteś niewinny, dopóki nie zostanie ci dowiedziona wina. Dotychczas sędziom przysięgłym nie przedstawiono żadnych dowodów – argumentowała w poniedziałek Rotunno, zwracając się przed sądem do dziennikarzy.

Producent, który w zeszłym miesiącu poddał się operacji pleców, w drodze do sądu poruszał się korzystając ze specjalnego wózka. Indagowany przed rozprawą przez CNN wysłał e-mail, że przez ostatnie dwa lata nauczył się autorefleksji.

„Zdaję sobie teraz sprawę, że pochłonęła mnie moja praca, moja firma i dążenie do sukcesu. To spowodowało, że zaniedbałem rodzinę, relacje i walczyłem z ludźmi wokół mnie. Odbyłem rehabilitację od października 2017 roku i brałem udział w 12-etapowym programie oraz medytacji” – pisał.

W kilka godzin po tym, kiedy Weinstein znalazł się w nowojorskim sądzie, prokuratorzy w Los Angeles oskarżyli go o zgwałcenie w tym mieście w lutym 2013 jednej kobiety w hotelu oraz napaść seksualną na drugą także w hotelu w Beverly Hills. Miało to miejsce w ciągu kilku dni.

Naszym zdaniem dowody pokażą, że oskarżony wykorzystał swoją siłę i wpływy, aby uzyskać dostęp do swoich ofiar, a następnie popełnić wobec nich brutalne przestępstwa – wskazał prokurator okręgowy LA Jackie Lacey.

Seksafera w Hollywood. Ruszył proces Harveya Weinstein

Przed Sądem Najwyższym stanu Nowy Jork stanął w poniedziałek hollywoodzki producent Harvey Weinstein m.in. pod zarzutem gwałtu oraz wymuszenia aktu seksualnego. Tymczasem prokuratura w Los Angeles powiadomiła, że także tam czeka go podobna sprawa.

„Wojna o prąd” między Edisonem a Teslą.

Konflikt, który zelektryzował świat. Gwiazdorska obsada. Wysokie walory produkcyjne. To wręcz niewiarygodne, że z tego wszystkiego nie dało się wykrzesać żadnej iskry.

Andrzej Krakowski o #metoo: Widzę odgrywanie się, manipulacje, złość

Szum, jazgot, sława. Wielu ludzi chciało zyskać popularność na śmierci Tate. To podobne zachowania do tych, które mają miejsce przy okazji #MeToo – mówi polski reżyser, producent i scenarzysta pracujący w Hollywood, Andrzej Krakowski.

„Nietykalny” – zwiastun filmu o Harveyu Weinsteinie już dostępny

On był sprawcą jednego z największych skandali w historii kina. On sprawił, że powstał ruch #metoo. Film „Nietykalny” od 23 sierpnia w kinach.

Producent Harvey Weinstein postawiony w stan oskarżenia za gwałt

Producent filmowy Harvey Weinstein został w środę postawiony w stan oskarżenia w sądzie na Manhattanie w Nowym Jorku za gwałt i inne przestępstwo seksualne w związku z zarzutami dwóch kobiet – podał Reuters w czwartek.

Nagroda Pulitzera dla dziennikarzy „New York Timesa” i „New Yorkera” za ujawnienie skandalu z udziałem Weinsteina

Dziennikarze „New York Timesa” i „New Yorkera” otrzymali nagrodę Pulitzera za ujawnienie skandalu z udziałem producenta filmowego Harvey’a Weinsteina, oskarżanego o molestowanie kobiet . Pulitzera otrzymała także urodzona w Bytomiu autorka sztuk teatralnych Martyna Majok.

Według amerykańskiej prasy The Weinstein Company złoży wniosek o upadłość? Wytwórnia nie komentuje doniesień

Wytwórnia The Weinstein Company (TWC) złoży wniosek o upadłość – poinformowała amerykańska prasa, powołując się na oświadczenie zarządu spółki, pozwanej pod zarzutem, że nie chroniła kobiet przed molestowaniem przez producenta Harveya Weinsteina.

Polański nie usłyszy zarzutów w związku ze sprawą z 1975 r. Sprawa uległa przedawnieniu

Prokuratura w Los Angeles podała we wtorek, że nie postawi zarzutów reżyserowi Romanowi Polańskiemu w związku z oskarżeniami Marianne Barnard, która zeznała, że artysta molestował ją w 1975 r., gdy miała 10 lat. Według prokuratury sprawa uległa przedawnieniu.

„Weinstein” – powstanie film o najgłośniejszej seksaferze ostatnich lat

Telewizja BBC nakręci półtoragodzinny film dokumentalny o seksskandalu związanym z hollywoodzkim potentatem Harveyem Weinsteinem.

Oskarżyła Weinsteina o gwałt. Teraz ucieka z Włoch, bo media napiętnowały ją jako „prostytutkę”

Aktorka Asia Argento opuściła rodzime Włochy i wyjechała do Niemiec, po tym jak włoska prasa zarzuciła jej kłamstwa oraz „usprawiedliwianie prostytucji na wysokim szczeblu”.

„Dość zmowy milczenia”. Gwiazda „Gwiezdnych wojen” na liście ofiar Weinsteina

Aktorka Lupita Nyong’o, zdobywczyni Oscara za rolę w „Zniewolonym”, znana również z roli Maz Kanaty w najnowszych filmach z serii „Gwiezdnych wojen”, ujawniła, że była molestowana przez Harveya Weinsteina.

„To byłoby jak całowanie mojego taty”. Gwiazda „Gry o tron” oskarża Weinsteina o molestowanie

Kolejna hollywoodzka aktorka zdecydowała się zabrać głos w sprawie osobistych nieprzyjemnych doświadczeń z producentem Harveyem Weinsteinem.

Bob Weinstein oskarżony o molestowanie. Wcześniej zdecydowanie potępił brata

Producentka Amanda Segel, która współpracowała z The Weinstein Company nad serialem „Mgła” na podstawie prozy Stephena Kinga, oskarżyła Boba Weinsteina, brata Harveya, o molestowanie seksualne.

Miss Rosji: Rosjanki powinny dziękować Putinowi, że w kraju nie ma seksafer w stylu Weinsteina

Rosyjskie kobiety powinny dziękować Władimirowi Putinowi za brak w ich ojczyźnie incydentów molestowania seksualnego, które obecnie wypływają w Stanach Zjednoczonych – twierdzą dwie finalistki Miss Rosji.

Harvey Weinstein usunięty z Amerykańskiej Akademii Filmowej

W związku z zarzutami o molestowanie seksualne producent filmowy Harvey Weinstein został wykluczony z Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, znanej przede wszystkim z dorocznych uroczystości wręczania prestiżowych nagród filmowych – Oscarów.

Ben Affleck potępia Weinsteina i… sam zostaje oskarżony. „Byłam jeszcze dzieckiem”

Po tym, jak Ben Affleck ostro skrytykował Harveya Weinsteina, na którym ciążą zarzuty molestowania seksualnego wielu kobiet, sam został oskarżony o niestosowne zachowanie sprzed lat.

„Odmówiłam alkoholu i powiedziałam, że nazajutrz mam szkołę”. Molestował ją, gdy miała zaledwie 17 lat

Hollywoodzka gwiazda Kate Beckinsale wyznała, że była nagabywana przez Harveya Weinsteina wielokrotnie, a pierwszy raz jeszcze wtedy, gdy była nastolatką.

Gwiazda „Bonda” o Weinsteinie: Wpatrywał się we mnie jak w kawałek mięsa i po prostu na mnie skoczył

Francuska gwiazda takich filmów jak „Życie Adeli”, „Spectre” czy „Mission: Impossible – Ghost Protocol” musiała fizycznie walczyć z Harveyem Weinsteinem w pokoju hotelowym w Paryżu – donosi „Guardian”.

Cara Delevingne o Weinsteinie: Chciał, abym całowała się z obcą kobietą na jego oczach

Topmodelka i aktorka Cara Delevingne to ostatnia jak dotąd sława z show-biznesu, która zdecydowała się opisać swoje doświadczenia z hollywoodzkim potentatem Harveyem Weinsteinem.

Żona odchodzi od Weinsteina wskutek rosnącej liczby molestowanych przez producenta kobiet

Żona Harveya Weinsteina, Georgina Chapman, podjęła decyzję o rozstaniu się z mężem w związku z licznymi zarzutami molestowania seksualnego wobec hollywoodzkiego bossa – donosi magazyn „People”.

Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow też były napastowane przez Weinsteina

Nowe fakty w sprawie najgłośniejszej hollywoodzkiej seksafery ostatnich lat. Publiczne deklaracje obciążające Harveya Weinsteina złożyły właśnie Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow.

Asia Argento oskarża Harveya Weinsteina o gwałt. Dwie inne hollywoodzkie gwiazdy molestowane

Włoska aktorka Asia Argento padła ofiarą gwałtu ze strony Harveya Weinsteina – donosi „New Yorker”. Gazeta ujawnia także zeznania innych poszkodowanych przez producenta aktorek.

Matt Damon i Russell Crowe kryli Weinsteina? Seksafera zatacza coraz szersze kręgi

Czwartkowy artykuł z „New York Timesa”, który doprowadził do zwolnienia Harveya Weinsteina z jego własnej wytwórni, nie był pierwszą próbą opisania historii molestowanych przez producenta aktorek i asystentek – donoszą amerykańskie media.

Po seksskandalu Harvey Weinstein zwolniony z wytwórni, którą założył

W związku z zarzutami o molestowanie seksualne hollywoodzki boss Harvey Weinstein został zwolniony z wytwórni filmowej The Weinstein Company – donoszą amerykańskie media.

Producent „Pulp Fiction” i „Władcy Pierścieni” oskarżony o wieloletnie molestowanie aktorek

Jeden z najpotężniejszych hollywoodzkich bossów, Harvey Weinstein, przez niemal trzy dekady molestował seksualnie aktorki, asystentki i inne współpracowniczki – donosi „New York Times”.

Roman Polański na premierze nowego filmu Burtona w luksusowym hotelu

Roman Polański pojawił się na specjalnym pokazie filmu „Wielkie oczy” w szwajcarskim Gstaad.

Żuławski znów poniża Rosati: Była z największym knurem Hollywood

Mówi się, że mężczyzna z klasą nie powinien oczerniać swoich byłych partnerek. Andrzej Żuławski najwyraźniej klasą nie grzeszy, bowiem z upodobaniem poniża Weronikę Rosati, z którą miał niegdyś romans.

Zakochany Szekspir powraca na ekrany kin

Bob i Harvey Weinstein planują realizację kontynuacji oscarowej produkcji „Zakochany Szekspir”.

To Jimmy Page nie chciał powrotu Led Zeppelin

Jeśli wierzyć słowom producenta Harveya Weinsteina, to nie wokalista Robert Plant, a gitarzysta Jimmy Page był przeciwny powrotowi Led Zeppelin.

Lana Del Rey ma problem z krytykami

Lana Del Rey nie ma nic przeciwko ocenie jej utworów, ale nie radzi sobie, gdy krytyka dotyczy bezpośrednio jej osoby.

Lana Del Rey będzie gwiazdą kina

Hollywoodzki potentat, Harvey Weinstein, chętnie zaangażowałby do jednego ze swoich filmów Lanę Del Rey. Co więcej, już poczynił pierwsze kroki.

Katy Perry znów będzie żoną

Producent Harvey Weinstein zaproponował Katy Perry udział w filmie biograficznym o Paulu Pottsie.

To nie koniec popularnej serii. Będzie kolejny „Krzyk”

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że seria „Krzyk” nie zakończy się na czwartej części.

rozrywka/dziennik.pl

Magazyn TVN24 Magazyn TVN24

Olga: Był dla mnie jak ojciec, ale córki nie obejmuje się w tych miejscach.

Jedziemy do wsi i mówimy: sprawdzam JUSTYNA KOBUS „Czy wiesz w ogóle, kim ja jestem?” Ofiary „boga Hollywood” mówią prawie wszystko 9 września ruszy proces Harveya Weinsteina Źródło: Stephanie Keith/Getty Images

– Gdy próbowałam mówić o tym, co mi zrobił Harvey Weinstein, usłyszałam: „Trzymaj język za zębami, bo pożałujesz” – mówi amerykańska gwiazda Rosanna Arquette.

 Kiedy myślisz o gwałcie, widzisz, jak ktoś kopie i krzyczy. A ja zamarłam – opowiada aktorka Paz de la Huerta

 Harvey był jak gangster – straszył ludzi, gdy go nie słuchali – ocenia dyrektor finansowy Miramaxu. W filmie dokumentalnym „Nietykalny” Ursula Macfarlane oddaje głos ofiarom i współpracownikom Weinsteina, pokazuje wizjonera i drapieżnika, którego upadek rozpoczął erę #MeToo. Buffalo, stan Nowy Jork, 1978 rok.

Screenshot_6

Zdjęcie prześlicznej, może 20-letniej brunetki. – Studiowałam psychologię i filozofię w Buffalo – opowiada kobieta około sześćdziesiątki, w której po dłuższej chwili rozpoznajemy dziewczynę ze zdjęcia.

Screenshot_8

– Zadzwonił do mnie znajomy i powiedział, że Fleetwood Mac będą grali koncert i może zechcę popracować za kulisami. (…) Tam spotkałam po raz pierwszy Harveya Weinsteina. Był największym promotorem koncertów muzycznych w mieście, niewiele ode mnie starszym.

Zaczęłam dla nich pracować – opowiada. Hope D’Amore, bo tak nazywa się kobieta, o Harveyu, którego poznała cztery dekady temu, mówi nader życzliwie. – Gdy do ciebie mówił, biła od niego szczerość. Nie był atrakcyjny fizycznie, ale był czarujący. Pytał mnie, co najbardziej lubię. Odpowiedziałam, że filmy, a on, że właśnie wchodzą z bratem w ten biznes i może byłaby dla mnie praca. Mówił o Miramaxie, który nazwą imionami rodziców Miriam i Max. Miał ogromną wiedzę na temat filmu i zapał. Zaproponował, bym wyjechała z nimi do Nowego Jorku, bo tam będzie ich firma. Zbadam grunt i zobaczę. Nie wahałam się. Ufałam mu – dodaje. kliknij aby włączyć dźwięk Dokument „Nietykalny” miał premierę na festiwalu Sundance / Wideo: HULU/AKSON STUDIO

Zatrzymali się w hotelu przy Central Parku. Tam Harvey nagle oświadczył, że nastąpiła jakaś pomyłka i dostali tylko jeden pokój. – Oświadczyłam spokojnie, że w takim razie musi spać w fotelu. Powiedziałam dobranoc i poszłam do łóżka. Po chwili ze zdumieniem zobaczyłam, że obok mnie leży nagi Harvey. Gdy kazałam mu natychmiast wyjść, zapytał: „Czy chcesz, bym w ciągu pięciu minut stał się twoim największym wrogiem?”.

Zaniemówiłam. A on zaczął naciskać, bardziej i bardziej. On jest ogromny, ja ważę, jak wtedy, niespełna 50 kilogramów. Myślałam, że jak zamilknę, to się to skończy. Odpychałam go, mówiłam: „Nie, nie rób tego”. Wielokrotnie. A potem poddałam się – mówi rwącym się głosem Hope. Opowiadając o zdarzeniu, nabiera powietrza jak ryba, płacze, choć minęło prawie 40 lat. – Rankiem wróciłam do Buffalo i nikomu nie zdradziłam, co zaszło.

Harvey przechwalał się, że kontroluje tamtejsze gliny. Był wpływowy, miał pieniądze. Nikt by mi nie uwierzył – wspomina. Ceną, jaką zapłaciła, była ciągnąca się przez dekady trauma, strach przed intymnością, lata psychoterapii. – Na zawsze mi coś pięknego odebrał – mówi cicho kobieta.

W październiku 2017 roku, po publikacji w „The New York Times”, a potem w „The New Yorker” artykułów o ofiarach molestowania Weinsteina, którym producent płacił za milczenie, zgłosiła się do pierwszego z tytułów i opowiedziała swoją historię.

Dziś wiemy, że Harveya oskarżyło ponad 80 kobiet. Ale historia Hope jest wyjątkowa. Jeśli ktoś bowiem miał złudzenia, że zmieniły go władza i pieniądze, może o tym zapomnieć. Udowadnia, że był potworem już jako bardzo młody człowiek.

Hope D’Amore oskarżyła Weinsteina o gwałt po 40 latach milczenia / Źródło: HULU/AKSON STUDIO

Od Buffalo po Hollywood Droga braci Weinstein do Miramaxu, a potem do Weinstein Company zaczęła się od firmy promującej koncerty muzyczne w rodzinnym Buffalo przez większą część lat siedemdziesiątych. Ale to nie było to, co bracia, a zwłaszcza ambitny Harvey, naprawdę chcieli robić. Zawsze marzyli o kinie. Harvey Weinstein urodził się w 1952 roku w Queens w stanie Nowy Jork w żydowskiej rodzinie. Jego rodzicami byli Max i Miriam Weinstein. Jego dziadkowie ze strony matki byli imigrantami z Głogowa Małopolskiego. Ukończył college i uniwersytet w Buffalo. Był piekielnie bystry i równie wredny, uważany za trudnego i nieznośnego w przeciwieństwie do młodszego o dwa lata brata. Nieatrakcyjny i zakompleksiony. Już wtedy próbował rządzić otoczeniem. Miramax powstał w 1979 roku. Bracia przenieśli się do Nowego Jorku. To wtedy miało miejsce „zdarzenie” z Hope.

Na początku krótko dystrybuowali filmy z zapisem koncertów. Powoli budowali swój sukces w latach 80. dzięki filmom autorskim, które zyskały uwagę krytyków i odnosiły skromne sukcesy komercyjne. Była asystentka Harveya w Miramaxie Kathy DeClesis wspomina: – Podobało nam się, że można było do nich pójść i zaproponować własny pomysł. Byli otwarci. Mówili: „Pokombinuj, jak się uda, bierzemy to”. To było ekscytujące. Tak było w każdym razie na początku. – W Miramaxie nie ma korporacyjnej presji.

Zdarzają się lata, gdy nasz przychód jest niższy niż poprzedniego roku. I co z tego? Liczy się to, że robimy dobre, ambitne filmy – mówi Harvey we fragmencie archiwalnego filmu z lat 80. – Jego wyczucie marketingu i promocji, ale i artystycznej strony filmu było fenomenalne – mówi Jack Lechner, wówczas kierownik rozwoju projektów firmy. – Robił rzeczy, których nikt inny nie potrafił. Miał instynkt. Był genialny – dodaje. Kathy DeClesis opowiada: Pewnego wieczoru Harvey i Bob zawołali nas do sali projekcyjnej. Pokazali nam film „Cinema Paradiso”. Byliśmy zachwyceni i wzruszeni. – Musimy mieć ten film – powiedział Harvey. I zdobył prawa do dystrybucji. Potem był „Seks, kłamstwa i kasety wideo” i „Moja lewa stopa”. Od razu też Harvey poznał się na talencie Daniela Day-Lewisa, wtedy jeszcze mało znanego aktora. Te trzy produkcje uczyniły malutki Miramax potęgą. – Uosabiały to wszystko, co wówczas nasza firma: bezczelność, pewność siebie, ryzyko. To wszystko, co na początku wyróżniało Boba i Harveya. Ideą Miramaxu było tworzenie czegoś innego, nowego, prawie jak „Star Trek” – mówi Lechner. „Angielski pacjent” przyniósł Miramaxowi pierwszego Oscara / Wideo: Miramax W latach 90. Miramax stał się najpopularniejszym niezależnym studiem w Ameryce. W 1993 roku, po sukcesie „Gry pozorów”, Disney zaproponował im sprzedaż firmy. Bracia zgodzili się, ale nadal zachowali kontrolę nad nią. – Mieli całkowitą wolność i do dyspozycji pieniądze Disneya. Potrafili coś, czego inni nie umieli – mówi John Schmidt, wtedy dyrektor finansowy Miramaxu.

Koledzy wspominają, że Harvey zachowywał się już wtedy jak „ojciec chrzestny u Coppoli”. – W swoim najlepszym wydaniu był błyskotliwy, czarujący i świetny w tym, co robił. W najgorszym – był potworem, którego nie chciałem spotkać. Znamy twardych szefów, ale to było coś innego – przyznaje Schmidt. W 1994 Miramax wyprodukował swój pierwszy wielki przebój: „Pulp Fiction” Quentina Tarantino, na punkcie którego świat oszalał. W 1997 roku zdobył pierwszą nagrodę Akademii za najlepszy film dla „Angielskiego pacjenta”. To zapoczątkowało serię sukcesów. Kolejne były „Buntownik z wyboru” (Oscar za scenariusz), a wreszcie „Zakochany Szekspir” (1998) i „Chicago” (2003), które wygrały w głównej kategorii. Sukcesem był też „Aviator” z Leonardo DiCaprio i Cate Blanchett, która za rolę drugoplanową (Katharine Hepburn) odebrała Oscara.

Screenshot_9

– Gdy poznałem Harveya, myślałem, że ludzi takich jak on już nie ma. Słyszałem opowieści o producentach sprzed dekad, jak np. Harry Cohn (słynący z autorytaryzmu i okrucieństwa współzałożyciel Columbia Pictures – przyp. red.), ale od wieków takich nie widziałem. Dopóki nie poznałem Harveya – mówi Jack Lechner. Tymczasem Harvey przyznał, że właśnie Cohna i równie bezwzględnych braci Warner miał za wzór. – Miramax złamał masę ludzi, Harvey ich złamał – mówi John Schmidt i dodaje: – Harvey był władcą, który używał najpodlejszych metod, aby wzbudzić strach. Wiele razy robiłem uniki przed popielniczkami, którymi rzucał. Pamiętam jedną, ważyła jakieś dwa kilogramy – wspomina. Schmidt mówi wprost: – Miramax został zbudowany na łamaniu zasad.

Wszyscy je omijają, ale gdy w grę wchodzi nękanie ludzi i molestowanie, to co innego. A to było tutaj normą. Wszystko tu było łamaniem zasad. Prezenty dla członków Akademii, prywatne pokazy i przyjęcia (potem przewodniczący Akademii zabronił ich w regulaminie). – Kariera Harveya polegała na gromadzeniu wpływów i władzy i na wykorzystywaniu ich. Jemu zawsze było mało: za mało pieniędzy, Oscarów, za mało dobrych recenzji, zawsze chciał więcej – mówi Lechner. „Pulp Fiction” była pierwszym producenckim hitem Miramaxu / Źródło: Miramax Metoda Harveya 

Jeszcze dwa lata temu powstanie tego filmu nie byłoby możliwe – podkreśla reżyserka Ursula Macfarlane. W obliczu pozycji, jaką w Hollywood przez dekady szczycił się Weinstein, głosy skrzywdzonych kobiet miałyby zerową wiarygodność.

Zmieniły to wstrząsające publikacje w dwóch prestiżowych tytułach, których autorzy pojawiają się zresztą w filmie. Nie tylko strąciły z piedestału „boga Hollywood”, jak nazywano Weinsteina, ale doprowadziły też do powstania w tym czasie (jesień 2017 roku) obywatelskiego ruchu #MeToo.

Chociaż reżyserka w filmie całkowicie zawierza kobietom skrzywdzonym przez Harveya, oddając im głos, dokument nie jest wyłącznie aktem oskarżenia. Oddaje sprawiedliwość jego zawodowym sukcesom, wylicza osiągnięcia i zasługi dla kina, pokazuje, że jasna i ciemna strona producenta wzajemnie się napędzały: za wielkimi sukcesami szła coraz większa bezczelność i poczucie bezkarności.

Kathy DeClesis wspomina: – Wiedzieliśmy, że zdradzał żonę, ale to była jego prywatna sprawa, myśleliśmy, że na tym koniec. Przynajmniej na początku. Jeden z dawnych współpracowników Harveya opowiada: – Wprowadziłem do firmy młodą, niezwykle mądrą i zdolną kobietę, moją dobrą znajomą. Mimo wielkiej konkurencji dostała pracę. Nawet się zdziwiłem. Ale pewnego dnia przestała nagle przychodzić do pracy. Opowiedziano mi szeptaną historię. Dziewczyna zniknęła po tym, jak Harvey kazał jej dostarczyć scenariusz do swojego apartamentu.

Wkrótce do Miramaxu dotarła zapowiedź pozwu, jaki zamierzała złożyć, oskarżając Harveya o napaść seksualną i próbę gwałtu. Ale nie złożyła. Podpisała umowę poufności i zawarła ugodę finansową. Wszystko trwało raptem trzy dni. – Kiedy patrzę wstecz, wstyd mi, że nie umiałem rzucić pracy po tym, jak wykorzystano moją koleżankę. To ja ją tutaj przyprowadziłem. Wciąż gryzie mnie sumienie – mówi dawny pracownik Harveya. Wtedy jeszcze mało kto wiedział w Miramaxie, że to miała być powszechnie stosowana „metoda Harveya”. Zelda Perkins i jej współpracowniczka podpisały umowę odbierającą im godność / Źródło: HULU/AKSON STUDIO

Umowa o „poufności” Na zdjęciu młoda blondynka. 

Screenshot_10

W tle Pałac Festiwalowy w Cannes. Przyjechała tu z Weinsteinem z londyńskiej filii Miramaxu. Nazywa się Zelda Perkins. Zatrzymali się w hotelu Savoy. – Do moich obowiązków jako asystentki należało zajmowanie się Harveyem od świtu do nocy: budzenie go, co oznaczało szarpanie go jeszcze w łóżku, potem szedł wziąć prysznic i wracał. Nagi. Na początku, gdy widział, jak jestem speszona, tłumaczył mi, że nie ma czasu na moje delikatne uczucia i mam się przyzwyczaić.

Gdy idziesz do pierwszej w życiu pracy, nie protestujesz. Uznałam, że widocznie on tak ma. Ale gdy poprosił o masaż, zaczęłam oponować. Nie miałam jednak wyjścia. Wiele mnie to kosztowało, jakbym zanurzała się pod wodę i nie mogła złapać powietrza za każdym razem – wyznaje Zelda.

Wkrótce miała tyle pracy, że musiała zatrudnić współpracowniczkę. Wymieniały się obowiązkami – czyli dogadzaniem Harveyowi. Przed jej pierwszym nocnym dyżurem Zelda uprzedzała, że szef zachowuje się niestosownie, ale jak będzie stanowcza, da radę. Na to, co się stało, nie była zupełnie przygotowana. – Następnego dnia rano dziewczyna powiedziała mi, że Harvey rzucił się na nią i ją zgwałcił. Zaniemówiłam. Czegoś równie przerażającego nigdy nie słyszałam.

Natychmiast pobiegłam do Harveya. Przysiągł na głowę swojej żony i dzieci, że to nieprawda. Niestety słyszałam wcześniej, że gdy kłamie i wpada w poważne tarapaty, używa ich jako swojej „przepustki”. Nie uwierzyłam mu – opowiada Zelda w filmie Macfarlane. Po powrocie do Anglii Zelda namawiała dziewczynę, by złożyła doniesienie na policji. Nie chciała. – Rozumiałam ją, ale nie mogłam nic zrobić, a żadnych dowodów na poparcie jej słów nie miałyśmy. Odeszłam z Miramaxu. Tej samej nocy zostałam zbombardowana telefonami od Harveya i ludzi z kierownictwa firmy w Nowym Jorku – wspomina. Zelda nie podnosiła słuchawki, ale postanowiła zachować nagrane na sekretarce telefony jako dowód. Uznała, że mogą być przydatne, bała się, że być może jest w niebezpieczeństwie. Na nagraniach Harvey dzwoni przez całą noc, błagając ją o kontakt, podkreślając, jak potrzebuje jej pomocy. „Nikt nie był bardziej lojalny wobec ciebie niż ja, a teraz potrzebuję cię, aby to rozwiązać…” – tłumaczy. Zelda opowiada: – Chciałam bardzo pomóc skrzywdzonej dziewczynie i w mojej głowie zrodził się pomysł żądania od Miramaxu odszkodowania – sumy, która wskazywałaby na poważne przestępstwo. 250 milionów dolarów to kwota, która pokazywała, że Weinstein musiał być winny. Miramax przystał na te warunki, a sama Zelda otrzymała sowitą odprawę.

W zamian za to jej szefowie domagali się absolutnego milczenia. – Gdy okazało się, że skrzywdzona dziewczyna nie może o tym rozmawiać nawet z terapeutą, poczułam, że zostałyśmy osaczone. A jeżeli, to on musiałby podpisać umowę o poufności. Gdyby ją złamał, to my odpowiadałybyśmy za naruszenie warunków ugody. W razie procesu miałyśmy służyć pomocą wytwórni. Z każdej strony przystawiali nam pistolet do głowy, uwłaczając naszej godności – opowiada Zelda.

Gdy po latach dziennikarz „The New Yorker” Ken Auletta (współautor przełomowego tekstu Ronana Farrowa w „NYT”) postanowił stworzyć profil Harveya Weinsteina, dotarł właśnie do Zeldy. Była przerażona. Bała się z nim rozmawiać, bo przecież musiała dotrzymać umowy.

Ofiara gwałtu, jako jedyna w filmie, nie zgodziła się na ujawnienie tożsamości. – Oczyma wyobraźni widziałam się już w więzieniu, wepchnięta tam za złamanie jej warunków – opowiada. Leonardo DiCaprio w filmie Scorsese „Aviator” / Źródło: Warner Bros

„Otwarty sekret Hollywood” Ken Auletta przez lata próbował napisać tekst o władzy, jaką dysponuje Harvey Weinstein, i o tym, jak jej nadużywa. Najbardziej interesowało go znęcanie się nad ludźmi. Na przełomie wieków wiele takich historii o Weinsteinie krążyło już w Hollywood, ale nikt nie chciał mówić o tym wprost. „Bóg Hollywood”, któremu – jak wyliczyli dziennikarze – filmowcy odbierając Oscary dziękowali znacznie częściej niż rodzicom i Panu Bogu, nazywany był nawet nieoficjalnie „otwartym sekretem Hollywood”. Prawie wszyscy o jego postępkach wiedzieli, ale nie należało o nich głośno mówić.

 Spędziłem z Harveyem kilka godzin na rozmowie w cztery oczy, a potem obserwowałem go, będąc niczym mucha na ścianie. Wtedy natknąłem się na ten incydent, który doprowadził mnie do Zeldy Perkins – wspomina Auletta. – Byłem pewien, że dopuścił się tego czynu, ale nie miałem dowodu. Historie, które słyszałem, nie zawierały nazwisk. Mimo to w 2002 roku opublikowaliśmy historię Zeldy i jej koleżanki, nie podając nazwisk. To było frustrujące – wiedziałem, że to drapieżnik – patologiczny, który będzie atakował kolejne ofiary.

Chciałem go zatrzymać – mówi Auletta. W 2005 roku bracia Weinstein zdecydowali się zostawić Miramax w rękach Disneya i zrezygnowali z kierowania firmą. Założyli nową – The Weinstein Company, popularnie zwaną TWC, w której dyrektorami medialnymi zostali Quentin Tarantino i Roberto Rodriguez. Czy Tarantino, który u Weinsteinów zrobił wszystkie swoje filmy, o niczym nie miał pojęcia? Oczywiście, że miał.

Jedną z jego ofiar była jego eksdziewczyna Mira Sorvino, a także jego aktorka Uma Thurman, która opowiedziała mu o zajściu. Nie zrobił nic, by to ukrócić, do czego ze wstydem przyznał się, gdy sprawa wyszła na jaw, a Harvey został wyrzucony z własnej firmy. Tarantino nie spotkał się z tego powodu z ostracyzmem branży, co powinno dać do myślenia jego fanom. Jedynie „Variety” napisało: „Beniaminkowi Harveya najwyraźniej wolno więcej”. Reszta przeszła do porządku dziennego nad faktem milczenia słynnego reżysera. – Milczenie w obliczu zła czyni cię współwinnym – mówi w dokumencie asystentka Weinsteina. Nannette Klatt przeżyła dramatyczne doświadczenie z Weinsteinem / Źródło: Akson Studio

„Czy w ogóle wiesz, kim ja jestem?” Historie wielu kobiet – aktorek, zwłaszcza znanych, molestowanych, a nawet zgwałconych przez Weinsteina – znane są z publikacji w mediach. Ukazywały się w miarę powiększania się ruchu #MeToo, który ośmielał kobiety do wyjawiania wstydliwie skrywanych zdarzeń.

Wiadomo, że były wśród nich: Salma Hayek, Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, Ashley Judd, Rose McGowan, Mira Sorvino, Lucia Evans, Asia Argento czy Rosanna Arquette, która zresztą pojawia się w filmie.

To jedyna naprawdę znana twarz, którą reżyserka namówiła na udział w filmie. O ile wielkie gwiazdy mogły postawić się Harveyowi, a propozycje płynęły z innych stron, aktorki, za którymi nie stała ani wielka kariera, ani wpływowi partnerzy czy wytwórnie, płaciły za to ogromną cenę.

Z wymienionych Ashley Judd i Mira Sorvino oskarżyły Harveya nie tylko o molestowanie, ale również o znieważenie dobrego imienia – to on bowiem namówił Petera Jacksona, by nie obsadzał ich we „Władcy pierścieni” (po tym, jak odmówiły seksualnych relacji z nim), twierdząc, że są „kapryśne i trudno z nimi się pracuje”. Opowieści wszystkich kobiet brzmią podobnie, różnią się detalami.

Schemat był zawsze taki sam, opisany w mediach – zaproszenie na kolację, potem na drinka, na końcu padało nieśmiertelne: „Czy możesz mnie pomasować? Mam taki sztywny kark i plecy”. Paz de la Huerta, znana głównie z „Zakazanego imperium”, po swoich doświadczeniach z Harveyem długo nie mogła się podnieść. Psychoterapia, leki brane garściami, napady lękowe, alkohol. „Zawsze bałam się jego i władzy, jaką posiada. Fizycznie jest odpychający, a te aktorki krążące wokół niego… uznałam, że tak się po prostu w LA robi. Gdy zaproponował, że podwiezie mnie do domu, zgodziłam się. Weszliśmy na drinka. I to stało się w sekundę! Podciągnął moją sukienkę do góry. Zamarłam. Jak myślisz „gwałt”, masz przed oczami kogoś, kto kopie i krzyczy. A mnie sparaliżowało. Chciałam tylko, by to się skończyło. Czułam, jakby to nie moje ciało doświadczało koszmaru, tylko jakby to wydarzyło się komuś obcemu.

Nie poszłam na policję, bo bałam się, że powie im, że jestem dziwką i kłamię, bo nie dał mi roli” – wyznaje aktorka. Rosanna Arquette, dziś 60-letnia gwiazda „Nowojorskich opowieści” Scorsese, ale również „Pulp Fiction” Tarantino najpierw mówi, że nie uwierzyłaby, iż ktoś z tak wyrafinowany artystycznie gustem jak Harvey Weinstein, może być takim potworem. Ona także dostała zaproszenie na kolację, a po drinku usłyszała prośbę o masaż. – Załatwię ci świetną masażystkę, już do niej dzwonię – odpowiedziała natychmiast. – Nie, nie, Rosanna – odpowiedział wtedy Harvey. – Wziął mnie za rękę i poczułam, że ma erekcję. Wtedy wyrwałam mu się po prostu i uciekłam.

Wiedziałam, że będę mieć kłopoty w związku z moją odmową. Gdy próbowałam mówić o tym koleżankom, ostrzec je przed nim, usłyszałam: „Lepiej trzymaj język za zębami, bo to się może źle skończyć” – mówi Arquette. Nannette Klatt, rówieśnica Harveya Weinsteina, piękność popularna w latach osiemdziesiątych, cierpiała na rzadką chorobę genetyczną, która uniemożliwia widzenie na wprost i na boki.

Ciężko pracowała na to, by nie wyglądać na niewidomą. Po przeczytaniu fragmentu roli, Weinstein poprosił Nannette o pokazanie piersi. – Nie robię takich rzeczy – odpowiedziała oburzona. – Tylko piersi, mówię. Czy ty w ogóle wiesz, kim ja jestem? – dwukrotnie powtórzył pytanie, jakby nie dowierzając odmowie. – Mogę sprawić, że zrobisz karierę, ale mogę też zatrzasnąć przed tobą wszystkie drzwi. Pokazuj cycki, szybko.

Nie wyjdziesz stąd inaczej jak schodami w dół, więc nie uciekniesz, bo ich nie widzisz – straszył. Schody w dół oznaczały kilka pięter bez windy, co dla kogoś niemal niewidomego oznacza katastrofę. Mimo to Klatt wybiegła z pokoju i po omacku, trzymając się poręczy, zbiegła z piątego piętra z sercem w gardle. Na dole spotkała Latynosa, który pomógł jej się opanować. Widział, kto szedł na górę, i domyślił się, co się wydarzyło.

Ludzie pracujący dla Harveya znali dobrze jego „przyzwyczajenia”. Harvey Weinstein w otoczeniu prawników w maju tego roku / Wideo: Archiwum Reuters Ale bądźmy szczerzy – znali je niemal wszyscy w Hollywood. „Filmy wyprodukowane przez Harveya Weinsteina i jego studia nominowano 341 razy do Oscara, a nagrodzono złotą statuetką ponad 80 razy. Czy dlatego wolno mu było więcej'?” – pytał „New York Times”. Gdy po ukazaniu się obu artykułów 86 kobiet oskarżyło Harveya Weinsteina o molestowanie, a jego samego wyrzucono z własnej firmy, wyszło na jaw, że „bóg Hollywood” zbudował całą machinę, złożoną m.in. z detektywów i śledczych, która zacierała ślady po jego przestępstwach. A co z tymi, którzy pomagali w owym zacieraniu?

Podobno ruch #MeToo zmienił Hollywood. Być może. Dziennikarka „NYT” w filmie „Nietykalny” mówi: „Pisząc tekst, nasłuchałam się komentarzy o tym, że gdyby nie było kobiet, które dla kariery z nim sypiały, nie zachowywałby się w ten sposób. Mówiły to i kobiety, i mężczyźni. Ciekawe, że nikt nie powiedział:”Harvey Weinstein sypiał z aktorkami swoich filmów”. Więc na czym naprawdę polega ta zmiana?”. Paz de la Huerta oskarżyła Weinsteina o gwałt po publikacji artykułów w 2017 r. / Źródło: HULU/AKSON STUDIO

Za dwa tygodnie, 9 września, ruszy proces byłego producenta, „obalonego boga” – jak napisał na okładce „The Hollywood Reporter”. W nowojorskiej prokuraturze postawiono Weinsteinowi pięć zarzutów: dwa dotyczą gwałtu, trzy – innych czynności seksualnych wobec dwóch kobiet (spośród ponad osiemdziesięciu oskarżających go o te czyny).

Miało do nich dojść w 2004 i 2013 roku. Tożsamości kobiet nie ujawniono. Możliwe, że pojawią się kolejne zarzuty, bo postępowanie trwa, a zgłoszenia wciąż napływają. Harvey Weinstein konsekwentnie nie przyznaje się do winy.

Utrzymuje, że w żadnym z przypadków nie uprawiał seksu bez zgody drugiej strony. 

tvn24.pl
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: