DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Niemiecka firma CureVac, pracuje nad szczepionką na koronawirusa. Polka, dr Mariola Fotin-Mleczek.!

The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://miziaforum.com/2020/06/14/szanowni-panstwo-celem-zrzutki-jest-pomoc-dla-waclawa/

Niemiecka firma CureVac pracuje intensywnie nad szczepionką na koronawirusa. Amerykanie podobno podjęli próbę jej przejęcia. Ważną rolę odgrywa w niej Polka, dr Mariola Fotin-Mleczek.

Screenshot_8

banner-wizytowka-1580899038

Czy szykuje się niemiecko – amerykańska bitwa o firmę pracującą nad szczepionką na koronawirusa? Wiele na to wskazuje, choć sama firma biotechnologiczna CureVac (link is external) o której mowa zaprzeczyła, że były próby jej przejęcia.

Amerykanie wzięli CureVac na celownik

Wedle źródeł agencji Reuters umiejscowionych w niemieckim rządzie, Amerykanie sondowali możliwość przejęcia kontroli nad firmą biotechnologiczną CureVac, którą wycenia się na około 1 mld euro. Spółka potwierdza, że intensywnie pracuje nad szczepionką na koronawirusa.

Gazeta „Welt am Sonntag” napisała, że sam prezydent USA Donald Trump oferował firmie CureVac wielkie fundusze na przeniesienie pracy nad szczpionką do Ameryki. Jednak Richard Grenell, ambassador USA w RFN, stwierdził, że historia opisana przez tę gazetę była nieprawdziwa.

Również sama firma CureVac w specjalnym oświadczeniu rozesłanym do serwisów informacyjnych zaprzeczyła (link is external), jakoby miała jakiekolwiek oferty, które wiązałyby się z jej przenosinami do innego kraju lub ze zmianami wśród udziałowców.

Jednak, jak wiadomo, w każdej plotce są jakieś ziarnka prawdy… Warto zwrócić uwagę na fakt, że były już prezes CureVac Daniel Menichella spotkał się na początku marca z Donaldem Trumpem i członkami Coronavirus Task Force. A od 11 marca CureVac ma już nowego prezesa, został nim jeden ze współzałożycieli spółki Ingmar Hoerr.

curevac zmiana ceo

Wśród udziałowców CureVac jest założyciel SAP i Bill Gates

Największym udziałowcem spółki jest Dietmar Hopp, założyciel SAP. Zainwestował w firmę 20 mln euro. Zapewnia on, że nie odda nikomu swoich akcji. Zapewnia również, że prace nad szczepionką są intensywne, bo firma chce pomóc ludziom nie tylko w Niemczech, ale i na całym świecie. „Byłbym dumny z tego, gdyby nam się to udało” – stwierdził.

Rząd RFN nie ukrywa, że jest w stałym kontakcie z kierownictwem firmy CureVac. Szef działu badań i współwłaściciel firmy CureVac Florian von der Muelbe twierdził w ubiegłym tygodniu, że wyselekcjonowała ona dwie szczepionki, które trafią niedługo do testów klinicznych. Według szacunków CureVac, jeśli szczepionki będą działały, to do testów na ludziach trafią w czerwcu-lipcu.

AKTUALIZACJA, 17:36: Dietmar Hopp ocenił dziś w rozmowie z kanałem tv Sport 1, że są szanse na to, by szczepionka przeciwko koronawirusowi była gotowa jesienią. Podkreślił także, że próby USA zapewnienia sobie szczepionki na wyłączność nie mają szans powodzenia.

Co ciekawe, wśród udziałowców CureVac jest m.in. Bill & Melinda Gates Foundation, czyli fundacja charytatywna twórcy Microsoftu skupiająca się na walce z malarią i grypą. Głównymi rywalami CureVac są firmy Moderna oraz BioNTech.

Szefową działu technologicznego CureVac jest Polka

Firma CuraVac to lider prac w zakresie technologii dotyczącej białek mRNA. Leki oparte na mRNA trafiają do komórek ludzkich w celu pobudzenia produkcji odpowiednich białek. Co ciekawe, szefową działu technologicznego CureVac jest Polka, dr Mariola Fotin-Mleczek. Niedawno tłumaczyła ona portalowi Business Insider (link is external) jaki jest pomysł na neutralizację koronawirusa.

„Koronawirus różni się od MERS czy SARS, jeśli patrzy się na całkowitą sekwencję jego RNA, ale jest zgodność co do tego, które białko z koronawirusa jest zasadniczym, które trzeba zneutralizować. Jest to białko odpowiedzialne za kontakt z receptorami w komórkach ludzkich i za fuzję wirusa z komórką ludzką. To białko jest obecne we wszystkich wirusach z grupy koronawirusów, więc nie ma wątpliwości, gdzie jest jego potencjalna słaba strona i którym białkiem musi się zająć szczepionka” – mówiła dr Fotin-Mleczek.

Szczepionka CureVac miałaby oszukiwać organizm w ten sposób, by myślał on, że ma w sobie wirusa i w efekcie wytwarzał przeciwciała. Dr Fotin-Mleczek podkreśliła, że dobre jest to, iż wirus nie mutuje w znaczny sposób, więc jego neutralizacja jest możliwa.

Dr Fotin-Mleczek obroniła doktorat z biologii na Uniwersytecie w Stuttgarcie. Założycieli CureVac poznała pracując na Uniwersytecie w Tybindze. Do zespołu dołączyła w 2006 roku, po tym, jak 20 mln euro w firmę włożył wspominany już założyciel SAP Dietmar Hopp.

Scope Fluidics chce rozszerzyć możliwości diagnostyczne PCR|ONE w kierunku wykrywania koronawirusa – Covid19

Polska spółka z NewConnect, Scope Fluidics poinformowała, że zamierza rozpocząć prace nad zwiększeniem możliwości diagnostycznych urządzenia PCR|ONE o wykrywanie koronawirusa.

PCR|ONE to system do szybkiej diagnostyki różnego rodzaju zakażeń na podstawie analizy DNA za pomocą metody PCR. Urządzenie jest elastyczne i do rozpoznawania kolejnych zakażeń konieczne jest skonstruowanie jedynie nowych paneli.

Samą technologię Scope Fluidics rozwija od ponad 7 lat i w dwóch niezależnych instytutach potwierdziła jej skuteczność. Do tej pory spółka koncentrowała się na analizie zakażeń m.in. gronkowcem i dysponuje przygotowanymi do tego panelami.

Aktualna sytuacja projektów i perspektywy PCR|ONE w walce z koronawirusem – zapraszamy na czat z zarządem Scope Fluidics

W związku z rozwojem pandemii koronawirusa spółka zdecydowała się rozpocząć prace nad dostosowaniem urządzenia do szybkiej diagnostyki zakażeń koronawirusem Covid-19. Rozwiązanie polskiej spółki ma być możliwe do wykorzystania bezpośrednio w miejscu, gdzie znajduje się badany, ma dostarczać wyniku po 15 minutach i stanowi odpowiedź na rosnące ryzyko zakażeń nowym wirusem na świecie.

– PCR|ONE jest wręcz stworzony do takich zastosowań jak masowe badania np. na lotniskach. W ostatnich dwóch tygodniach odbyliśmy w USA kilkanaście spotkań z przedstawicielami dużych firm diagnostycznych, a także przedstawicielami zagranicznych funduszy specjalizujących się w inwestycjach w sektorze medtech. Wszyscy bez wyjątku dostrzegają ogromny potencjał połączonej szybkości i czułości testu PCR, jaki oferuje platforma PCR|ONE w walce z zagrożeniami takimi, jak koronawirus – mówi prof. Piotr Garstecki, prezes Scope Fluidics.

„System PCR|ONE jest na ostatniej prostej. System Bacteromic rozwija się szybko” – relacja z czatu z zarządem Scope Fluidics

Testy na koronawirusa muszą być szybkie

Skuteczna walka z pandemią koronawirusa wymaga tego, aby analiza pobranych próbek była szybka i sprawna. Wielu specjalistów przewiduje bowiem, że pandemia koronawirusa najprawdopodobniej ustąpi wraz z ociepleniem, ale powróci na jesieni. Scope Fluidics chce być gotowy aby w takim wypadku móc odpowiedzieć na globalną potrzebę szybkiego diagnozowania nosicieli. Spółka zamierza, rozpocząć starania o ewentualne pozyskanie funduszy europejskich na przeprowadzenie walidacji i wprowadzenie testów ‚lotniskowych’ do produkcji skalowej.

– W związku z rozprzestrzeniającym się zagrożeniem koronawirusem zadecydowaliśmy o rozpoczęciu intensywnych prac nad opracowaniem panelu służącego do jego wykrywania. Mamy niezbędne środki finansowe by zrealizować fazę proof-of-concept. Jest to rozszerzenie biegnących już prac nad panelem wykrywającym zakażenia wirusowe – dodaje Garstecki.

PCR|ONE to urządzenie diagnostyczne typu Point-of-Care system czyli możliwe do wykorzystania bezpośrednio w przychodni, szpitalu a nawet na lotnisku. Analiza próbek jest przeprowadzana na miejscu i nie wymaga ich wysyłania do laboratoriów – system jest szybki, precyzyjny i elastyczny.

Kurs akcji Scope Fluidics

Kurs akcji Scope Fluidics w reakcji na opublikowane informacje mocno zyskuje na wartości. W trakcie sesji zyskiwał na wartości nawet 30%.

Scope Fluidics

Scope Fluidics to warszawska spółka medtech, która pod koniec 2019 roku pozyskała około 14 mln zł na rozwój swoich dwóch systemów diagnostycznych PCR|ONE i Bacteromic. We wtorek 17 marca w trakcie czatu inwestorskiego na Strefie Inwestorów zarząd spółki odpowie na pytania odnośnie kolejnego obszaru rozwoju PCR|ONE.

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: