NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Hipokryzja level hard!! Sypie się Pandemiczna narracja.. Najbardziej winne media! VIDO PL
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Najnowsze:” francuska policja rozpoczyna patrole w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa”

Najnowsze informacje na temat światowej pandemii koronawirusowej , która zaraziła ponad 183 000 osób i zabiła ponad 7 100 osób. Choroba COVID-19 powoduje łagodne lub umiarkowane objawy u większości osób, ale ciężkie objawy są bardziej prawdopodobne u osób starszych lub z istniejącymi problemami zdrowotnymi. Do tej pory wyszło ponad 79 000 osób, głównie w Chinach.

Gdy w południe wybijały zegary wokół Francji, rozpoczęły się patrole policyjne, które powstrzymywały wszystkich przed atakiem rozprzestrzeniającego się wirusa.

Zwykle roi się od odwiedzających przez 365 dni w roku, pusta Wieża Eiffla strzegła Paryża, stopniowo popadając w ruinę.

Niektórzy Paryżanie patrzyli na swoje zmieniające się miasto z balkonów z kutego żelaza, gdy nadszedł termin.

Dziesiątki policjantów rozlokowało się wzdłuż wysadzanych drzewami Pól Elizejskich, których luksusowe butiki stały zamknięte, a szerokie chodniki pozbawione były kupujących lub selfie.

Niezbędni pracownicy nadal mogli się poruszać, pokazywali dokumenty pozwalające im na przejście. Machano kilkoma biegaczami i motocyklistami, po tym jak rząd powiedział, że uprawianie sportów solo jest nadal dozwolone.

Turyści mieli wejść do środka.

Rząd Francji zarządził poród, ponieważ liczba przypadków wirusów przekroczyła 6600, w tym 148 zgonów.

___

Największa prowincja Kanady ogłasza stan wyjątkowy wśród pandemii.

Premier Ontario Doug Ford twierdzi, że wszelkie zorganizowane imprezy z udziałem ponad 50 osób są zabronione.

Ford twierdzi, że wszystkie restauracje i bary będą zamknięte, z wyjątkiem zakupów na wynos lub dostawy. Sklepy spożywcze, apteki, sklepy narożne i transport publiczny pozostaną otwarte.

Szkoły, centra opieki nad dziećmi i teatry są również zamknięte w najbardziej zaludnionej prowincji Kanady.

Mówi, że nie zostaną oszczędzone żadne wydatki na wsparcie potrzebujących Ontarian.

___

Rosyjscy urzędnicy zdrowia zamówili testy koronawirusa dla wszystkich, którzy wrócili z krajów europejskich w ciągu ostatnich 14 dni.

Dekret wydany we wtorek przez krajowy organ nadzoru zdrowia publicznego określa również obowiązkowe testy dla wszystkich osób, które wróciły z zagranicy w ubiegłym miesiącu i wykazywały objawy grypopodobne.

Wcześniej testy w Rosji ograniczały się do osób, które wykazywały objawy i wróciły z krajów poważnie dotkniętych pandemią lub miały kontakt z tymi, u których zdiagnozowano już wirusa.

Środek ten jest jednym z wielu rosyjskich władz, które podjęły się w tym tygodniu w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19 w tym kraju, który zgłosił 93 przypadki. W poniedziałek gabinet ogłosił, że granice Rosji będą zamknięte dla wszystkich cudzoziemców od środy. Władze w różnych regionach Rosji nałożyły ograniczenia na imprezy publiczne i zaleciły ludziom pracę i naukę w domu.

W Moskwie wszystkie szkoły będą zamknięte w sobotę, a wszystkie zgromadzenia ponad 50 osób będą zakazane. Władze miasta wymagają także, aby podróżni ze wszystkich krajów europejskich, a także ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i byłych sowieckich sąsiadów Rosji, Ukrainy i Białorusi, izolowali się przez 14 dni po powrocie.

___

Narody afrykańskie widzą dwie główne inwestycje w odpowiedź na koronawirusy.

Jack Ma, założyciel chińskiej firmy technologicznej Alibaba, mówi, że jego fundacja przekaże ponad 1 milion zestawów testowych. To 20 000 zestawów testowych do każdego z 54 krajów Afryki, gdy koronawirus zaczyna rozprzestrzeniać się na kontynencie.

Trzydzieści krajów afrykańskich potwierdziło przypadki, ale około tuzin nie ma możliwości testowania. Ma mówi „nie możemy… założyć, że ten 1,3-miliardowy kontynent z radością ucieknie przed kryzysem”.

Bloomberg Philanthropies ogłosił inicjatywę w wysokości 40 milionów dolarów, aby pomóc krajom w trudnej sytuacji, zwłaszcza w Afryce.

___

Druga co do wielkości linia lotnicza w Kanadzie zawiesza wszystkie komercyjne loty międzynarodowe i transgraniczne na 30 dni, ponieważ pomaga w prowadzeniu lotów ratowniczych i repatriacyjnych we współpracy z rządem Kanady.

Westjet mówi, że zawiesi normalne usługi w niedzielę. Premier Justin Trudeau mówi, że nadszedł czas, aby Kanadyjczycy wrócili do domu.

Rząd upoważnia linie lotnicze do sprawdzania pasażerów pod kątem objawów wirusa, zanim ktokolwiek zezwoli na wejście na pokład samolotu.

___

Rząd Grecji opublikował swoją decyzję zakazującą nabożeństw wszystkich wyznań w całym kraju w dzienniku rządowym, wprowadzając w życie ograniczenia w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Premier Kyriakos Mitsotakis podjął decyzję w poniedziałek wieczorem, po tym, jak Święty Synod Greckiego Kościoła Prawosławnego ogłosił, że ograniczy, ale nie zatrzyma, nabożeństwa.

„Ochrona zdrowia publicznego wymaga jasnych decyzji”, tweetował Mitsotakis.

Zakaz obowiązuje od poniedziałku do 30 marca i wstrzymuje wszystkie nabożeństwa. Kościoły oczekiwały rosnącej liczby wiernych za nabożeństwa poprzedzające prawosławną Wielkanoc 19 kwietnia.

___

Dr Deborah Birx, która koordynuje federalną reakcję na wirusa, wzywa „armię tysiąclecia”, aby poprowadziła szarżę w walce z koronawirusem.

Birx powiedział we wtorek w „Good Morning America” ABC, że naród potrzebuje milenialsów, aby robili wszystko, co mogli, aby uchronić się przed zarażeniem, ale także chronili swoich rodziców i dziadków.

Mówi, że pokolenie milenialsów zazwyczaj ma łagodniejsze objawy niż zagrożeni i starsi Amerykanie. Mówi, że pokolenie milenialsów, termin odnoszący się do osób urodzonych w latach 80. i na początku lat 90., jest również dobre w nawiązywaniu kontaktów i dzieleniu się informacjami.

___

Liczba zgonów w Hiszpanii z powodu nowego koronawirusa wzrosła z 309 do 491 w ciągu 24 godzin, a nowe infekcje wzrosły do 11178, prawie 2000 więcej niż dzień wcześniej.

Liczby zostały podane we wtorek przez dyrektora krajowego ośrodka zdrowia, Fernando Simón. Przy 46 milionach ludności Hiszpania stała się w poniedziałek czwartym krajem na świecie z największą liczbą przypadków koronawirusa, wyprzedzając Koreę Południową i zbliżając się do Iranu.

Hiszpańska policja zaczęła egzekwować kontrole na granicach lądowych we wtorek po tym kraju, już pod ścisłymi środkami blokującymi, zakazała ludziom wjazdu do kraju lub opuszczania go w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa.

Na granicy La Jonquera, kluczowego przejścia dla ciężarówek zi do Francji w północno-zachodniej Hiszpanii, zamaskowani agenci krajowej i katalońskiej policji regionalnej zatrzymali samochody i ciężarówki, sprawdzili dokumenty i przekierowali niektóre pojazdy z powrotem do Francji.

Obywatele Hiszpanii i mieszkańcy mogą wrócić do domu, a towary są przyjmowane i wyprowadzane.

___

Dramatyczna eskalacja brytyjskich ograniczeń społecznych w walce z COVID-19 została wywołana nowymi dowodami naukowymi sugerującymi, że 250 000 osób w Wielkiej Brytanii i ponad 1 milion w Stanach Zjednoczonych może umrzeć, jeśli kraj nie powstrzyma rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa.

Epidemiolodzy Imperial College London doradzający rządowi Wielkiej Brytanii opublikowali analizę opartą na danych z Włoch, najbardziej uderzonego kraju europejskiego z prawie 28 000 przypadków i 2158 zgonów.

Odkryli, że strategia „łagodzenia” – spowalniania, ale nie powstrzymywania rozprzestrzeniania się wirusa przy jednoczesnej ochronie grup szczególnie wrażliwych, takich jak osoby starsze – nadal prowadziłaby do ogromnej liczby przypadków, które przerosłyby system opieki zdrowotnej.

Naukowcy powiedzieli: „nawet gdyby wszyscy pacjenci byli w stanie wyleczyć, przewidujemy, że nadal byłoby około 250 000 zgonów w (Wielkiej Brytanii) i 1,1-1,2 mln w Stanach Zjednoczonych”

Powiedzieli, że ostrzejsza strategia „tłumienia” gwałtownie zmniejszyłaby liczbę zgonów, ale „musiałaby być utrzymywana do momentu udostępnienia szczepionki (potencjalnie 18 miesięcy lub dłużej)”.

W poniedziałek brytyjski premier Boris Johnson powiedział ludziom, aby wyeliminowali niepotrzebny kontakt z innymi, pracując z domu, gdzie to możliwe, unikając barów, restauracji, teatrów i innych miejsc. Niektórzy naukowcy twierdzą, że rząd powinien był podjąć twarde działania wcześniej.

___

Zamknięcia granic powodują problemy w całej Europie.

Na Litwie linia ciężarówek towarowych na granicy, która wjechała do Polski, rozciągnęła się 60 kilometrów (37 mil) długo po tym, jak Polska zamknęła granicę dla obcokrajowców z powodu nowego koronawirusa.

Na granicy polsko-niemieckiej setki pojazdów zostały unieruchomione, ponieważ nie mają prawa przejechać przez Polskę, aby wrócić do domu, ale nie chcą wracać do Niemiec.

Niemiecka policja pomogła osiedlonym obywatelom krajów bałtyckich wrócić do domu promem po zamknięciu granicy przez Polskę.

Niemiecka agencja informacyjna dpa poinformowała, że policja w północno-wschodnim mieście Stralsund na wybrzeżu Morza Bałtyckiego eskortowała 30 samochodów Tuesdsay z obywatelami z Litwy i Estonii przez most do niemieckiej wyspy portu promowego w Rugii. Samochody potrzebowały eskorty, ponieważ dostęp do wyspy ograniczono głównie do mieszkańców. Z Mukranu osieroceni bałtyccy obywatele mieli nadzieję złapać prom na Litwę.

Litewski samolot wojskowy poleciał 31 osób, które utknęły w Niemczech z powrotem na Litwę.

___

60-letni pastor kościoła stał się pierwszą ofiarą COVID-19 w Malezji.

Pastor zmarł we wtorek we wschodnim stanie Sarawak na wyspie Borneo. Urzędnicy państwowi wciąż próbowali zidentyfikować źródło jego transmisji.

Podobno 193 jego bliskich kontaktów zostało poddanych kwarantannie. Malezja jest najciężej dotkniętym krajem w Azji Południowo-Wschodniej z 553 przypadkami.

Rząd ogłosił zamknięcie kraju od środy, zamykając granice i zamykając wszystkie firmy z wyjątkiem niezbędnych usług na dwa tygodnie.

__

Premier Szwecji Stefan Lofven wzywa szkoły średnie, uniwersytety i inne instytucje edukacyjne do zamykania, ale nie przedszkoli i szkół, które mogłyby zostać później zamknięte.

Lofven powiedział we wtorek na konferencji prasowej, że nie zdecydowano, jak długo będą zamknięte, dodając, że rząd zastosuje się do zaleceń szwedzkiej Agencji Zdrowia Publicznego.

Minister edukacji Anna Ekstrom powiedziała, że szwedzkie „społeczeństwo musi nadal funkcjonować”.

___

Władze obronne Sri Lanki ostrzegają ponad 100 Sri Lanek, którzy uniknęli procesu kwarantanny po powrocie z krajów dotkniętych wirusem koronawirusa, aby natychmiast zarejestrowali się na policji lub stanęli przed sądem, który obejmuje sześć miesięcy pozbawienia wolności.

Ministerstwo obrony Sri Lanki mówi, że wszyscy obywatele, którzy przybyli z krajów europejskich oraz Iranu, Włoch i Korei Południowej od 1 do 15 marca, muszą zarejestrować się na policji lub stanąć przed sądem.

___

Turcja przyprowadza do domu ponad 3600 obywateli, którzy zostali uwięzieni w dziewięciu krajach europejskich po tym, jak Turcja zawiesiła loty do 20 miejsc docelowych w związku z wybuchem wirusa koronawirusa.

Minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu powiedział we wtorek, że obywatele wrócą do Turcji później tego samego dnia, na pokładzie 34 lotów Turkish Airlines.

Powiedział, że osoby powracające zostaną poddane kwarantannie przez 14 dni w Stambule i pobliskim mieście Kocaeli.

___

Niemcy podjęły starania, aby przywieźć do domu tysiące turystów, którzy utknęli w popularnych miejscach spędzania zimowych wakacji na całym świecie – w szczególności na wakacjach w Maroku, na Dominikanie, na Filipinach, na Malediwach i Egipcie.

Minister spraw zagranicznych Heiko Maas powiedział we wtorek, że rząd wydaje do 50 milionów euro (56 milionów dolarów) na wysiłki sprowadzenia Niemców do domu w najbliższych dniach we współpracy z liniami lotniczymi, w tym Lufthansą.

Maas nie podał dokładnej liczby osieroconych Niemców, ale powiedział, że jest szczególnie duża liczba w Maroku, około 4000 lub 5000. Powiedział, że „nawet jeśli zrobimy wszystko, co możliwe po ludzku, nie możemy w każdym przypadku zapewnić rozwiązania w ciągu 24 godzin”.

Maas powiedział, że jego ministerstwo wydało formalne ostrzeżenie przed podróżą turystyczną do dowolnego kraju.

___

Japońskie Ministerstwo Obrony mówi, że na czas nieokreślony odroczyło międzynarodową konferencję obronną krajów wysp Pacyfiku, którą Japonia miała gościć w kwietniu z powodu wybuchu koronawirusa.

___

Rząd Francji obiecuje 45 miliardów euro (50 miliardów dolarów) na pomoc dla małych przedsiębiorstw dotkniętych rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Jest to dodatek do dziesiątek miliardów już obiecanych francuskim pracownikom zmuszonym do zaprzestania pracy z powodu zamknięcia sklepów i restauracji oraz surowych nowych środków ograniczających.

Francuski minister finansów Bruno Le Maire ogłosił nową pomoc we wtorek rano, po kolejnym ciemnym dniu na rynkach francuskich. Producenci samochodów Renault, Peugeot i Citroen zawiesili całą produkcję, a inne firmy zostały zmuszone do gwałtownego ograniczenia działalności, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

Pomoc obejmie ulgi podatkowe i „fundusz solidarności” na rzecz zmagania się małych przedsiębiorstw w całej gospodarce.

Le Maire powiedział, że pandemia „będzie katastrofą dla wszystkich krajów świata. Szok będzie gwałtowny. ”

Francja ma teraz ponad 6600 przypadków wirusa, w tym 148 zgonów.

___

Indie twierdzą, że uniemożliwi wszystkim pasażerom – w tym obywatelom Indii – wjazd na terytorium kraju samolotami z Unii Europejskiej, Turcji i Wielkiej Brytanii od środy.

Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez indyjski organ regulacyjny ds. Lotnictwa, podróżni przybywający lub podróżujący przez Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt, Oman i Katar będą zobowiązani do poddania się 14-dniowej kwarantannie po przylocie. Przyjazdy z Chin, Włoch, Iranu, Korei Południowej, Francji, Hiszpanii i Niemiec podlegają już podobnym ograniczeniom, a wiele punktów granicznych z sąsiednim Pakistanem, Bangladeszem i Mjanmą zostało zamkniętych.

Ministerstwo Turystyki Indii ogłosiło w tym tygodniu, że zamyka Taj Mahal, jego kultowy „pomnik miłości” dla zwiedzających.

Kilka innych ważnych zabytków zostało również zamkniętych w całym kraju, aby zapewnić bezpieczeństwo ludziom podczas wybuchu koronawirusa. Większość szkół i obiektów rozrywkowych została również zamknięta w całych Indiach.

___

Qantas, największa australijska linia lotnicza, twierdzi, że do końca maja ograniczy międzynarodową przepustowość pasażerów o 90% z powodu spadku popytu na podróże z powodu nowego koronawirusa i ograniczeń w podróżowaniu przez wiele granic.

Qantas powiedział we wtorek w oświadczeniu, że krajowe moce produkcyjne zostaną zmniejszone o 60% do co najmniej do końca maja.

Stanowi to uziemienie około 150 samolotów, w tym prawie całej floty szerokokadłubowej Qantas.

___

Trzeci prawodawca z australijskiego rządu pozytywnie przetestował koronawirusa przed planowanym wznowieniem parlamentu w przyszłym tygodniu po planowanej dwutygodniowej przerwie.

Senator stanu Nowa Południowa Walia Andrew Bragg powiedział we wtorek, że cierpiał na objawy grypopodobne i uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa po ślubie przyjaciela 6 marca. Władze podają, że co najmniej sześciu gości weselnych zaraziło się wirusem.

Susan McDonald ze stanu Queensland powiedziała, że w poniedziałek wypadła pozytywnie po złym samopoczuciu w piątek wieczorem. Minister spraw wewnętrznych Peter Dutton, który również pochodzi z Queensland, uzyskał wynik pozytywny po wykazaniu objawów dzień wcześniej. Od tego czasu Dutton został wypisany ze szpitala, ale pozostaje w izolacji w domu. McDonald został przyjęty do szpitala w poniedziałek, co jest standardową procedurą w Queensland, niezależnie od nasilenia objawów. Oczekuje się, że Bragg sam się izoluje w domu.

Ustawodawcom powiedziano, aby sprowadzili minimalną liczbę pracowników do stolicy kraju, Canberry, kiedy Parlament wznowi wprowadzanie w życie pakietu stymulacyjnego o wartości 17,6 miliarda dolarów australijskich (11,4 miliarda dolarów), który ma powstrzymać recesję z powodu wybuchu COVID-19.

Tylko około 90 prawodawców ze 151 w Izbie Reprezentantów jest zobowiązanych do powrotu w ramach umowy zawartej między głównymi partiami. Trwają również planowanie mające na celu usprawiedliwienie udziału 76 senatorów.

Ponadto najwyższy sąd w Australii postanowił nie zasiadać w pełnym składzie, aby rozpatrywać sprawy do co najmniej sierpnia z powodu koronawirusa. Sąd Najwyższy ogłosił we wtorek, że rozprawy, które miały zostać przesłuchane przez tak zwaną pełną ławę złożoną z siedmiu lub pięciu sędziów, zostaną przełożone w przyszłym tygodniu.

___

Korea Południowa przesunęła początek nowego roku szkolnego o dwa tygodnie, aby chronić uczniów przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Minister edukacji Yoo Eun-hye powiedział we wtorek, że przedszkola oraz szkoły podstawowe, średnie i średnie w całym kraju zostaną ponownie otwarte 6 kwietnia, czyli pięć tygodni później niż zwykle. Po raz trzeci kraj opóźnił rozpoczęcie nowych warunków szkolnych w związku z wybuchem COVID-19.

Yoo powiedział w odprawie telewizyjnej w kraju, że Ministerstwo Edukacji bacznie obserwuje wzrost liczby infekcji wśród osób poniżej 19 roku życia, który wzrósł z 379 w dniu 7 marca do 505 w dniu 14 marca.

Powiedziała, że władze oświatowe rozważają również zmianę harmonogramu rekrutacji na studia, aby złagodzić zakłócenia seniorów szkół średnich. Powiedziała, że nie jest jasne, czy kraj będzie w stanie ogłosić termin egzaminu w college’u krajowym 31 marca zgodnie z planem.

___

Wuhan, miasto będące centrum chińskiego wybuchu koronawirusa, odnotowało we wtorek tylko jeden nowy przypadek, gdy urzędnicy powiedzieli, że wierzą, że kraj przeżył najgorszy kryzys. Kolejnych 20 przypadków odnotowano w całym kraju, w tym dziewięć w Pekinie. Wszystkie zgłoszono wśród osób, które przybyły z zagranicy.

Pekin wymagał od wszystkich przybyszów poddania się 14-dniowej kwarantannie, ale nie zamknął granic. Inne chińskie miasta przyjęły podobne środki, nawet gdy władze pracują nad ponownym uruchomieniem branż kluczowych dla globalnych łańcuchów dostaw.

W związku z zamykaniem zajęć przez zagraniczne uniwersytety tysiące chińskich studentów studiujących za granicą starają się wrócić do domu, przenosząc nacisk z krajowego bezpieczeństwa na zapobieganie zarażeniu osób przez wirus.

Wuhan zamknął we wtorek szpitale polowe i państwową stację CCTV, która donosi, że naród odlicza teraz swoje ostateczne przypadki krajowe. Ponieważ infekcja wciąż rośnie za granicą, Chiny wysłały środki ochrony osobistej i ekspertów medycznych do Włoch, Iranu i innych krajów zmagających się z epidemią.

___

Prowincja południowokoreańska otaczająca Seul zagroziła zamknięciem prawie 140 kościołów, które nie wdrożyły środków zapobiegawczych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w najbardziej zaludnionym regionie metropolitalnym kraju.

Prowincja Gyeonggi oświadczyła we wtorek, że wydała zarządzenie administracyjne dla kościołów z listą nazwisk uczestników, sprawdzania ich pod kątem gorączki i upewnienia się, że noszą maski i są oddalone o co najmniej 2 metry podczas nabożeństw do 29 marca. Prowincja może zamknąć kościoły i ukarać ich grzywną w wysokości 2400 USD, jeśli nie dotrzymają zamówienia.

Ponad 70 przypadków COVID-19 w prowincji związanych było ze zgromadzeniami w kościołach protestanckich. Czterdzieści sześć infekcji pochodzi z małego kościoła w mieście Seongnam /

Korea Południowa potwierdziła 84 nowe przypadki wirusa i sześć kolejnych zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin, co doprowadziło do całkowitej liczby 8 320 zakażeń i 81 ofiar śmiertelnych.

___

Sri Lanka twierdzi, że doda więcej centrów kwarantanny, aby pomóc w walce z koronawirusem w wyspiarskim kraju na Oceanie Indyjskim.

Dowódca armii gen. Por. Shavendra Silva powiedział we wtorek, że 23 bungalowy wakacyjne dla armii zostaną wykorzystane jako centra kwarantanny dla grupy podróżników, którzy niedawno przybyli z Londynu.

Tymczasem rząd powiedział, że nałożył nowe środki w celu ograniczenia zgromadzeń. Sprawy sądowe, które będą rozpatrywane od 17 do 20 marca, nie będą rozpatrywane przez sądy jawne. Społeczeństwo może uzyskać informacje na temat swoich spraw przed sądami w pierwszym tygodniu kwietnia.

Sri Lanka potwierdziła 28 przypadków wirusa, jak dotąd bez zgonów.

___

Najwyższy urzędnik służby zdrowia w Ohio zatrzymał prezydencką władzę główną nad obawami dotyczącymi koronawirusa, na kilka godzin przed rozpoczęciem głosowania.

Gubernator Mike DeWine ogłosił decyzję po tym, jak nie przekonał sędziego do opóźnienia głosowania osobiście, ponieważ tłumy we wtorek w lokalach wyborczych mogą narazić ludzi na niedopuszczalne ryzyko złapania i rozprzestrzenienia się wirusa.

Biuro DeWine potwierdziło później, że dr Amy Acton wydała rozkaz.

Urzędnicy w Arizonie, na Florydzie i Illinois uważali, że zrobili wystarczająco dużo, aby zapewnić bezpieczeństwo wyborcom, mimo że może być zbyt mało pracowników ankietowanych, a niektóre lokalizacje sondażowe uległy zmianie. Georgia, Kentucky i Luizjana odłożyły swoje zaplanowane spotkania główne.

Oczekuje się już, że frekwencja będzie lekka, ponieważ tylko Demokraci mają sporną rolę podstawową, między Joe Bidenem i Bernie Sanders.

___

Filipińska giełda została zamknięta bez handlu we wtorek po tym, jak prezydent umieścił północną część kraju, w tym Manilę, w kwarantannie.

Prezes giełdy powiedział, że koniec działalności handlowej będzie „do odwołania”.

Filipiński prezydent Rodrigo Duterte umieścił północną część kraju pod „wzmocnioną kwarantanną dla społeczności”, która wymaga, aby miliony ludzi pozostały głównie w domu, próbując powstrzymać koronawirusa.

Większość prac biurowych i transportu zbiorowego na wyspie Luzon, w tym Manili, zostanie zawieszona na miesiąc. Ruch publiczny będzie ograniczony, a duże zgromadzenia będą zakazane, z wyjątkiem nagłych przypadków medycznych i innych.

Banki, szpitale, drogerie i supermarkety pozostaną otwarte, ale tylko jeden członek rodziny może odbyć takie wycieczki i powinien obserwować „dystans społeczny”.

Filipiny mają 140 przypadków infekcji i 12 zgonów.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: