Minister środowiska Michał Woś (29 l.) jest zarażony koronawirusem! Woś postanowił zrobić sobie test na obecność COVID-19 po tym, jak dowiedział się, że miał kontakt z pracownikiem Lasów Państwowych u którego stwierdzono obecność koronawirusa. W poniedziałek za pośrednictwem Twittera poinformował o swoim stanie zdrowia: „Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi”.

„Badanie potwierdziło obecność koronawirusa u ministra środowiska Michała Wosia. Osoby, które miały kontakt z ministrem, zostały poddane właściwym procedurom” – poinformował w poniedziałek na Twitterze rzecznik rządu  Piotr Müller .

Woś to pierwszy polski polityk, który ma potwierdzoną obecność koronawirusa. Z kolei, np. w Iranie zakażonych jest ponad 20 członków parlamentu oraz wiceminister zdrowia, a w Australii zakażony jest  Peter Dutton , minister spraw wewnętrznych.

Ten groźny wirus nie oszczędza też bliskich polityków z pierwszych stron gazet.  Begona Gomez , żona hiszpańskiego premiera  Pedro Sancheza  jest zakażona koronawirusem. Także żona premiera Kanady Justina Trudeau –  Sophie Gregoire , ma pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa.

 Koronawirus w Polsce  Władze ogłosiły stan zagrożenia epidemicznego, gdyż dynamika rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 (taka jest fachowa nazwa koronawirusa) lawinowo narasta. Liczba chorych za chwilę osiągnie czterocyfrowy pułap. Zamknięto granice, wiele sklepów działa w ograniczonych zakresie, instytucje zawiązane z kulturą i rozrywką nie działają. Na msze wpuszczanych jest nie więcej niż 50 osób, biura masowo organizują dla pracowników możliwość pracy zdalnej, ulice polskich miast, nawet w godzinach szczytu, mocno się przerzedziły, gdyż ludzie starają się nie wychodzić z domów.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce potwierdzono 4 marca. Wówczas minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszej osobie, u której wykryto zakażenie koronawirusem w Polsce. Polskim pacjentem zero okazał się 66-letni mieszkaniec Cybinki (woj. lubuskie). Mężczyzna przyjechał do Polski z Niemiec rejsowym autobusem.

 Śmiertelny wirus z Chin  Epidemia koronawirusa wybuchła w grudnia 2019 roku w chińskim mieście Wuhan. Od tego czasu koronawirus rozprzestrzeniał się po świecie, docierając m.in. do Polski. Jak dotąd na całym świecie odnotowano ponad 160 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem i ponad 6 tysięcy zgonów, które były nim spowodowane.

Źródło: Twitter

Minister miał kontakt z pracownikiem Lasów Państwowych, który ma koronawirusa

Minister środowiska Michał Woś ma koronawirusa poddał się testom, które dały wynik pozytywny

Bardzo złe informacje z Włoch. Koronawirus nie zatrzymuje się, rośnie liczba przypadków w Lacjum, Piemoncie i Toskanii – odnotował epidemiolog Paolo D’Ancona z Instytutu Zdrowia. W dzienniku „Corriere della Sera” wyraził nadzieję, że restrykcje w kraju przyniosą rezultaty. O przyczynach wysokiej śmiertelności choroby we Włoszech (aż 5,7 proc) i o tym, dlaczego jest ona prawie dwa razy wyższa niż w Polsce, piszemy poniżej.

Nareszcie ujawniono pierwszy pełny opis choroby, jaką wywołuje u człowieka koronawirus. W badaniu opisano 191 przypadków infekcji i jej leczenia. Pacjentów poddawano badaniom krwi, prześwietleniom RTG i tomografii komputerowej. 54 z nich zmarło. W wywiadach z chorymi brano pod uwagę, na jakie inne choroby cierpieli i czy palili papierosy. Wszystkie badania zostały wykonane w Wuhan podczas wybuchu epidemii. Opublikował je prestiżowy magazyn medyczny „Lancet”.

W Polsce zmarła trzecia osoba zarażona koronawirusem. To 66-letni mężczyzna. Rząd wprowadził STAN ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO! To oznacza duże ograniczenia w naszym życiu. Część sklepów zdecydowała się na ograniczenia w sprzedaży towarów. Łącznie na COVID2019 w Polsce zachorowały już 103 osoby, ale z tego grona trzy zmarły. Zobacz najświeższe informacje na temat epidemii i jej przebiegu w kraju i na świecie.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi poszukuje osób, które mogły mieć styczność z osobami zakażonymi koronawirusem. Chorzy byli 6 marca w jednym z lokali na ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Do tej pory na terenie woj. łódzkiego wykryto 18 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. W całej Polsce wirus ma już ponad sto osób, trzy zmarły. Prawie 4,5 tys. objęto kwarantanną a ponad 500 przebywa w szpitalach.

W Polsce zmarła trzecia osoba zarażona koronawirusem. To 66-letni mężczyzna. Trwa stan zagrożenia epidemicznego! Rząd zamknął granice powietrzne. Zawiesił kursowanie pociągów międzynarodowych. To oznacza duże ograniczenia w naszym życiu. Działają tylko wybrane przejścia graniczne. Część sklepów wprowadziła reglamentację towarów. Łącznie koronawirusa w Polsce ma już 125 osób, a trzy zmarły. Śmiertelność choroby w naszym kraju wynosi więc poniżej 3 procent. To dużo mniej niż we Włoszech. Dlaczego Włosi umierają tak często? Zobacz najświeższe informacje na temat epidemii i jej przebiegu w kraju i na świecie.

Na początku marca Matt Colvin z miasta Chattanooga w Tennessee wykupił wszystkie środki dezynfekujące do rąk, jakie były w okolicy. Sprzedawał je drożej przez internet, ale serwis online Amazona go zablokował. Teraz ma ok. 18 tys. butelek i nie wie jak je sprzedać.

Jest młody, zdradliwy i śmiertelnie groźny. Budzi wielki niepokój. Dlatego Fakt postanowił dokładnie prześwietlić koronawirusa, przed którym drży cały świat. W końcu nieczęsto się zdarza, by w dwa i pół miesiąca, ktoś mierzący zaledwie 120 nanometrów (nanometr to milionowa część milimetra) zaraził ponad 125 tys. osób.

„Wyprowadzę psa, zrobię zakupy i ugotuję obiad”, „Nauczę robić na drutach lub programować”, „Poczytam na głos, możemy wspólnie pośpiewać”, „Jestem psychoterapeutą, zapraszam na bezpłatne konsultacje online”, „Pomóżcie mi, jestem sama na kwarantannie, co robić”. Takie i podobne ogłoszenia co chwila pojawiają się na profilu facebookowym grupy „Widzialna Ręka” – samopomocowej inicjatywy obywatelskiej utworzonej dla wsparcia i pomocy osobom objętym i zagrożonym kwarantanną.

Koronawirus w Polsce zatacza coraz szersze kręgi. Do tej pory Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 119 przypadków zakażenia koronawirusem. Trzy z nich zmarły. Wedle słów szefa resortu zdrowia Łukasza Szumowskiego w niedługim czasie liczba zakażonych koronawirusem może dojść nawet do tysiąca osób. W wielu miejscach zaostrzane są środki, które mają na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dlatego też w niektórych autobusach i tramwajach w większych miastach pojawiły się wydzielone strefy. To jednak nie wszystkim się spodobało…

Dramat rozegrał się około godziny 15. Dziewczynka wypadła z okna mieszkania na trzecim piętrze w kamienicy przy ul. 6 Sierpnia w Łodzi. Dziecko było pod opieką rodziców. W lokalu był jeszcze 5-letni braciszek dziewczynki. To prawdopodobnie on otworzył okno.

dziennikpolityczny