DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Szokujące oświadczenie białoruskiego resortu zdrowia”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Władze Białorusi wciąż nie widzą potrzeby wprowadzenia w kraju powszechnej kwarantanny.

Resortu nie przekonują kolejne potwierdzone przypadki zachorowań na koronawirusa, i zamiast rzetelnie wyjaśnić opinii publicznej swoje stanowisko, wydaje emocjonalne oświadczenie, w którym obnaża całkowity deficyt zaufania rządu do obywateli i oskarża krytykujących jego metody działania o chęć zwiększenia śmiertelności w starszej grupie wiekowej Białorusinów.

Mińsk 15 marca. Karetka pogotowia zabiera człowieka podejrzanego o koronawirusa

W swoim kanale w komunikatorze Telegram białoruski resort zdrowia poddaje w wątpliwość słuszność decyzji o zamykaniu granic, podejmowanych przez poszczególne rządy. Przedstawiciel Ministerstwa pyta po pierwsze, „jak zamknięcie granicy RB mogłoby zapobiec wwiezieniu koronawirusa na Białoruś, gdy na 8 przypadków infekcji „przywiezionych z zagranicy”, 7 ujawniono u obywateli Białorusi, którzy już wrócili z zagranicy do kraju.

„Czy jesteśmy gotowi porzucić naszą młodzież, która studiuje za granicą i innych rodaków i nie pozwolić im wrócić do domu?” – zadaje dramatyczne pytanie MZ RB.

Następne pytanie brzmi; „jakiego efektu można się spodziewać po zamknięciu przedszkoli i szkół podstawowych, jeśli już wiadomo, że dzieci chorują znacznie rzadziej, a przy tym nie było ani jednego zgonu”. Resort insynuuje, że zwolennicy zamknięcia przedszkoli chcą zwiększyć śmiertelność w starszej grupie wiekowej i zwiększyć obciążenie systemu opieki zdrowotnej.

„Wiadomo również, że po zamknięciu placówek przedszkolnych i szkolnych małe dzieci, których rodzice zwykle pracują, prawdopodobnie nie będą same w domu. Najprawdopodobniej będą pod opieką dziadków, z którymi hojnie podzielą się wirusami i zarazkami. A przecież osoby starsze są najbardziej wrażliwą grupą, u której występuje największe ryzyko rozwoju poważnych powikłań infekcji wirusowych (grypy, grypy rzekomej, adenowirusa, odry, zapalenia płuc) aż do śmierci”.

„Wydaje się, że zwolennicy tych środków chcą zwiększyć śmiertelność w starszej grupie wiekowej i zwiększyć obciążenie systemu opieki zdrowotnej”, czytamy w komunikacier Ministerstwa Zdrowia.

Zamknięcie szkół i uniwersytetów również nie wchodzi w rachubę, bo jak twierdzi resort zdrowia, nikt nie zagwarantuje, że uczniowie i studenci zamiast kontynuować edukację e-learningową nie będą się spotykać w miejscach publicznych, imprezować i „blisko się ze sobą kontaktować”.

Zadając piąte pytanie, ministerstwo obnaża całkowity deficyt zaufania aparatu rządowego do obywateli. Pytanie brzmi: „w jaki sposób wdrożenie dodatkowych środków ograniczających sprawi, że Białorusini przestaną ukrywać fakty związane z odwiedzaniem krajów znajdujących się w niekorzystnej sytuacji epidemiologicznej, i przestaną okłamywać pracowników medycznych o okolicznościach swojego zachorowania?”.

Wreszcie szóste pytanie: „co powinno zrobić Ministerstwo Zdrowia, aby ludzie zaczęli wykazać się odpowiedzialnością za swoje zdrowie, zaczęli przestrzegać podstawowe normy bezpieczeństwa zalecane przez osoby powracające z zagranicy oraz przestrzegać higieny osobistej i etykiety oddechowej?”.

Tymczasem na Białorusi potwierdzono dotychczas 32 przypadki Covid-19.

Jedyne środki zapobiegawcze podjęte przez rząd to zakaz imprez masowych z udziałem gości z zagranicy do 6 kwietnia.

Białoruś wstrzymała też kursowanie pociągów do tych do Polski i na Ukrainę w związku z zamknięciem granic dla obcokrajowców.

Białoruskie linie lotnicze Belavia zlikwidowały loty na Ukrainę, do Polski, na Cypr, a wcześniej do Włoch.

zrodlo:kresy24

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: