DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

RELACJA AV – GRANICA PL/DE ZGORZELEC GORLITZ 16.03.2020 – JAK TO WYGLADA ?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

++++++++++++++++++++++++++++

dodatek informacyjny

Niedziela, godz. 10.00

Na obecnie pieszym przejściu granicznym Görlitz-Zgorzelec oprócz biało-czerwonych barierek pojawiły się też zapory z siatki. Jest spokojnie. Kilku niemieckich przechodniów robi zdjęcia. Mężczyzna po pięćdziesiątce stoi przed przejściem, oparty o barierkę obok tablicy ku pamięci Jana Pawła II. Czeka na córkę, która wyjechała do Polski w odwiedziny, ale odwołali jej lot powrotny. Zabierze ją do Frankfurtu, gdzie razem mieszkają.

– Pracuję w fabryce, zakład na tysiąc osób. Nikt nas nie zwolnił do domu. To jest kwestia czasu, jak i u nas znajdzie się zarażona osoba. – Nie boi się pan? – A co to da, że ja się będę bał? Kto pracuje za biurkiem, ten może zostać w domu. A mnie nikt do domu nie pozwoli iść, bo produkcja sama się nie zrobi.

Zamknięta granica w ZgorzelcuZamknięta granica w Zgorzelcu Zamknięta granica w Zgorzelcu/Fot. Bartosz Józefiak

Kolejny mężczyzna dziarsko przekracza granicę. Szybko podchodzi do niego strażniczka w towarzystwie kolegi w białym kombinezonie ochronnym i masce. Mężczyźnie najpierw trzeba zmierzyć temperaturę laserowym termometrem. Potem przy stoliku musi wypełnić formularz, zanim puszczą go dalej. Jeśli pracuje w Niemczech, przejdzie bez problemu. Jeśli nie – będzie skierowany na kwarantannę.

Polak w czapce z daszkiem podchodzi do przejścia, nie chce go przekraczać.

– Mam wujka, co mieszka w Lubaniu, a pracuje w Niemczech. Będzie mógł dojeżdżać? – pyta strażniczkę. – Tak, ale powinien mieć zaświadczenie od pracodawcy- informuje kobieta. Po chwili precyzuje: Właściwie to musi mieć ten papier. Bez niego zostanie od razu skierowany na kwarantannę.

Strażniczka precyzuje jeszcze, że wujek codziennie przy przekraczaniu granicy będzie miał mierzoną temperaturę. Jeśli będzie zbyt wysoka, czeka go kwarantanna.

Przejście bez problemu przekracza para Polaków. Oboje pracują w Görlitz. Kobieta mówi: – To będzie jakaś masakra. Jedyna granica dla samochodów w Jędrzychowicach. A tu jest mnóstwo ludzi, co do pracy dojeżdżają nawet 50 kilometrów w głąb Niemiec. Pan sobie wyobraża, co się będzie działo? Moja koleżanka dzisiaj rano tak jechała. Spóźniła się dwie godziny. A to niedziela rano! To co się dopiero wydarzy się w poniedziałek, jak ludzie ruszą do fabryk…

– Będzie usprawiedliwiona nieobecność – uspokaja jej towarzysz.

– No dobra, ale wyobraź to sobie: w pracy jesteś osiem godzin, a jeszcze dojazd w każdą stronę po dwie godziny? Ludzie przecież dojeżdżają w grupach, skrzykują się po czterech do jednego auta. A strażnicy na granicy każdemu mierzą temperaturę i każą wypełniać formularz. Każdemu! Za każdym razem przy przekraczaniu granicy! Przecież to będą korki jak jasna cholera. Jakich my czasów dożyliśmy… – wzdycha moja rozmówczyni.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “RELACJA AV – GRANICA PL/DE ZGORZELEC GORLITZ 16.03.2020 – JAK TO WYGLADA ?

  1. No i to właśnie pokazuje w jakim żyjemy średniowieczu. Do Chińczyków dużo nam jeszcze brakuje. Oni uporają się z zarazą w pół roku,a Europa nie mniej niż 2 lata.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: