DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Portugalia:”Portugalia spodziewa sie szczytu zachorowan w maju…”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Rząd Portugalii spodziewa się, że szczyt zachorowań na Covid-19 w tym kraju nastąpi w maju. Z ujawnionych danych resortu zdrowia wynika, że ogłoszony w nocy z czwartku na piątek stan zagrożenia epidemicznego tylko opóźni wybuch epidemii w Portugalii.

Portugalia: Szczyt zachorowań na Covid-19 w majuW ten weekend w Lizbonie można było jeszcze spotkać turystów… (Fot. Getty Images)

Oczekiwane w Portugalii nadejście masowych zakażeń koronawirusem w maju ujawnił tygodnik „Expresso” na bazie raportu podległej ministerstwu zdrowia Generalnej Dyrekcji Zdrowia (DGS) w Lizbonie.

„Z dokumentu tego wynika, że rekordowa liczba przypadków infekcji spodziewana jest w Portugalii w drugim tygodniu maja” – poinformował wydawany w stolicy „Expresso”.

Tygodnik odnotował, że raport DGS uwzględnia obowiązujący na terenie kraju stan zagrożenia epidemicznego. Socjalistyczny rząd Antonia Costy ogłosił go w nocy z czwartku na piątek, sugerując, że ta forma walki z pandemią jest najlepszą formą zatrzymania choroby w Portugalii.

Media przypominają, że pomimo restrykcji wprowadzonych przez rząd w dalszym ciągu nie ograniczono napływu do Portugalii turystów, w tym szczególnie z sąsiedniej Hiszpanii, gdzie liczba infekcji dramatycznie rośnie.

W lokalach gastronomicznych zlokalizowanych w popularnych dzielnicach portugalskiej stolicy jest już raczej pusto… (Fot. Getty Images)

Wprawdzie w Portugalii liczba zakażonych wynosi niespełna 170 osób, ale pomiędzy czwartkiem a sobotą zwiększyła się o ponad 100 proc. Szybko rośnie też liczba osób pod obserwacją lekarską. Ich grono przekracza już 7000 pacjentów.

W nocy z czwartku na piątek rząd Portugalii w ramach stanu zagrożenia epidemicznego ogłosił zamknięcie szkół, dyskotek, a także limity klientów w placówkach gastronomicznych i centrach handlowych do 31 marca. Zakazał też zgromadzeń do 1000 osób w zamkniętych pomieszczeniach, a także imprez na terenie otwartym, w których uczestniczy ponad 5000 osób.

W piątek po południu szef MSW Portugalii Eduardo Cabrita poinformował, że rząd wydłużył stan zagrożenia epidemicznego do 9 kwietnia. Ogłosił dodatkowo wprowadzenie kar za ignorowanie nowych restrykcji, a także zapowiedział, że odmowa ich stosowania będzie traktowana jako przestępstwo.

zrodlo:londynek

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: