DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„”L’Eco di Bergamo”: Dziennik-kronika tragedii epidemii w Lombardii „

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Strony pełne nekrologów w gazecie to ‚prawdziwy cios’ – przyznał redaktor naczelny dziennika ‚L’Eco di Bergamo’ Alberto Ceresoli. W weekendowym numerze takich stron było 11. W rejonie Bergamo w Lombardii panuje największy we Włoszech kryzys z powodu epidemii.

Choruje tam obecnie około 3 500 osób, a zmarło ponad 260.

"L'Eco di Bergamo": Dziennik-kronika tragedii epidemii w LombardiiMieszkaniec Bergamo przechodzi obok lokalnego cmentarza. Włoskie miasto zmaga się z masowymi zgonami w wyniku zachorowań na koronawirusa… (Fot. Getty Images)

We Włoszech podkreśla się, że na łamach lokalnego dziennika wydawanego od 1880 roku najlepiej widać dramat, jaki tam się rozgrywa. Z każdym dniem rośnie liczba stron zadrukowanych nekrologami i wspomnieniami o zmarłych.

„To sytuacja, która nas zadręcza bardziej jako ludzi niż dziennikarzy. Jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania i relacjonowania najsmutniejszych wydarzeń, a tego nigdy byśmy się nie spodziewali” – przyznał agencji Ansa redaktor naczelny „L’Eco di Bergamo.

Alberto Ceresoli dodał: „Nigdy nie wyobrażałem sobie, że będę oglądał te wszystkie strony z nekrologami. Walczymy z tym podstępnym wrogiem, który jest niewidoczny i zabiera naszych wspaniałych seniorów, a to przecież oni przyczynili się do tego, że ta prowincja jest tak wspaniała”.

W lokalnej prasie na terenie Lombardii z każdym dniem rośnie liczba stron zadrukowanych nekrologami i wspomnieniami o zmarłych… (Fot. Getty Images)

„Wśród zmarłych widzimy także ludzi, których spotykaliśmy na ulicy, przyjaciół i nie jesteśmy w stanie się z tym oswoić” – podkreślił szef gazety.

Następnie stwierdził: „Otrzymuję listy od czytelników , którzy proszą, by przenieść nekrologi na koniec dziennika, bo tłumaczą: mój ojciec i moja matka czytają i myślą, że następnego dnia przyjdzie ich kolej” – wyjaśnił Alberto Ceresoli.

„Rozumiem, że czytelnika to boli, ale jeszcze większym ciosem byłoby przesunąć je na sam koniec numeru gazety, to byłby brak szacunku” – dodał.

1 maja gazeta skończy 140 lat.

zrodlo:londynek

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: