We współpracy z Taisei Corporation , Wireless City Planning Inc. (WCP) i SoftBank Corp. ogłosiły, że przeprowadziły testy demonstracyjne mające na celu realizację i-Construction (*) mającego na celu zarządzanie bezpieczeństwem pracowników w miejscach tunelowania za pomocą 5G.

Eksperyment ten przeprowadzono w grudniu 2019 r. W projekcie budowlanym „Hokkaido Shinkansen, Shiribeshi Tunnel (Ochiai) itp.” W dzielnicy Yoichi w Hokkaido.

W Japonii jest wiele tuneli z powodu wielu gór.

Na budowie tunelu mogą wystąpić poważne wypadki, takie jak upadek gruntu, osunięcie się ziemi, niedobór tlenu, pożar itp. Mówi się, że konieczne jest zapewnienie bezpiecznego środowiska pracy.

W odpowiedzi na te wyzwania WCP zainstalował przenośny obiekt 5G opracowany przez SoftBank Corp., który może zapewnić wysokiej jakości usługi komunikacyjne lokalnie, na placu budowy.

Konstruując sieci 5G, czujniki gromadzą dane na temat budowy tuneli i eksperymentów demonstracyjnych na temat zdalnej obsługi maszyn budowlanych.

Dzięki temu oczekuje się, że utrzymanie systemu monitorowania bezpieczeństwa na budowie tunelu za pomocą czujnika gazu itp. Oraz zdalna obsługa maszyny budowlanej może być przeprowadzona bez problemu w ciasnym otoczeniu zdolności komunikacyjnej.

WCP, SoftBank Corp. i Taisei będą nadal poszukiwać sposobów wykorzystania 5G i Internetu Rzeczy.

(*) Wysiłki mające na celu poprawę wydajności całego systemu produkcji konstrukcji poprzez wprowadzenie środków takich jak „pełne wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (prace ziemne ICT) na placu budowy, mających na celu atrakcyjne place budowy.

https://amp.review