DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Tureckie, rosyjskie wojska rozpoczną w niedzielę patrole Syrii”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

ANKARA, Turcja (AP) – Wojska tureckie i rosyjskie rozpoczną wspólnie patrolować kluczową autostradę w północno-zachodniej Syrii w niedzielę w ramach delikatnego rozejmu zawartego z krajami, powiedział minister obrony Turcji w piątek.

Hulusi Akar ogłosił to po tym, jak tureccy i rosyjscy urzędnicy zakończyli cztery dni rozmów w Ankarze na temat szczegółów technicznych zawieszenia broni w prowincji Idlib w Syrii.

Zawieszenie broni przez Rosję i Turcję – które wspierają przeciwne strony konfliktu w Syrii – wezwało do utworzenia korytarza bezpieczeństwa wzdłuż autostrady M4 w Syrii, biegnącego ze wschodu na zachód w Idlibie, ze wspólnymi patrolami wojsk rosyjskich i tureckich.

W rozmowie z dziennikarzami Akar powiedział, że delegacje Rosji i Turcji zgodziły się na „utworzenie wspólnych centrów koordynacyjnych” dla Idlib. Minister nie podał dalszych szczegółów.

„Mamy nadzieję, że rozejm szybko stanie się trwały” – powiedział minister.

W kontrolowanych przez rebeliantów częściach Idliba dziesiątki osób zebrało się w mieście Ariha na autostradzie M4, twierdząc, że odrzucają patrole rosyjskich „okupantów” na drodze, według obserwatora wojny opozycji Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Wielkiej Brytanii, oraz el-Dorar al-Shamiya, kolektyw aktywistów.

Obserwatorium poinformowało, że protestujący rozbijają namioty na autostradzie, aby zapobiec otwarciu drogi, która była zamknięta od 2012 roku.

Ali Hammoud, minister transportu w Syrii, zacytował media państwowe, twierdząc, że części autostrady pod kontrolą rządu zostały oczyszczone w celu ponownego otwarcia poprzez usunięcie bloków i barier. Dodał, że autostrada jest bardzo ważna dla biznesu, ponieważ jest uważana za główne połączenie między sąsiednim Irakiem a Morzem Śródziemnym przez Syrię.

Rozejm zatrzymał trzymiesięczną kampanię powietrzno-naziemną prowadzoną przez rząd syryjski przeciwko prowincji zbuntowanej. Ta ofensywa zabiła setki osób i wysłała milion osób uciekających w kierunku granicy z Turcją.

Wspierana przez Rosję ofensywa rządu syryjskiego znacznie przyczyniła się do ostatniej fortecy rebeliantów w Syrii. Turcja wysłała tysiące żołnierzy przez granicę w celu wzmocnienia rebeliantów, co doprowadziło do rzadkich bezpośrednich walk między wojskami syryjskimi i tureckimi.

Okazało się, że porozumienie o zawieszeniu broni osiągnęło główny cel Moskwy, którym było pozwolenie rządowi syryjskiemu na utrzymanie strategicznej autostrady północ-południe znanej jako M5. Siły syryjskie zdobyły swoje ostatnie segmenty w ostatniej ofensywie, która rozpoczęła się na początku grudnia.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: