Lekarstwa - zdj. ilustracyjne / Fot. Pexels
Lekarstwa – zdj. ilustracyjne / Fot. Pexels

W dobie szalejącego koronawirusa niezwykle ważne jest, by odpowiednio dawkować inne leki i nie narażać organizmu na osłabienie.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny w oficjalnym komunikacie wskazał, że popularny lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy zniknie ze sprzedaży.

GIF wydał decyzję o wycofaniu z obrotu serii preparatu Saridon w tabletkach (250 mg). Wycofana seria tabletek ma numer N1F177 z terminem ważności 05.2024.

„Decyzja o wycofaniu z obrotu preparatu została podjęta ze względu na niespełnienie wymagań z zakresie zgodności materiałów opakowań. Niektóre z nich są oznakowane w języku węgierskim” – można przeczytać na branżowym portalu rynekzdrowia.pl

Saridon wycofany z obiegu

Lek zażywa się m.in. przy bólach głowy, zębów, reumatycznych, po zabiegach chirurgicznych, na ból i gorączkę w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Saridon zniknie z obiegu na terenie całej Polski. Jest to preparat zawierający paracetamol i propyfenazon. Jeśli ktoś zdążył się w lek z tej konkretnej partii zaopatrzyć, pod żadnym pozorem nie powinien go zażywać.

To nie pierwszy lek, jaki w ostatnich dniach wycofano z obiegu.

Na podobny krok zdecydowano się w przypadku Presartanu, stosowanego na nadciśnienie.

Wykryto zanieczyszczenia w partii z Chin.

n.czas.com